Z życia parafii

Nasze „umajone kościoły”

Dziękuję naszym Parafianom, rodzicom dzieci komunijnych oraz nowożeńcom za „umajenie” naszych węglinieckich świątyń. Dziękuję także za „dar ołtarza” przekazany do kościoła kolejowego – naczynie na wodę święconą.  Zapraszam do galerii zdjęć.

I Komunia Święta

W najbliższą Niedzielę będziemy przeżywać w naszej Parafii uroczystość podczas której, dzieci z klas III przystąpią do I Komunii Świętej. Uroczysta Msza św. dla tych dzieci, ich bliskich oraz gości zostanie odprawiona w kościele kolejowym o godz.10.00. Prosimy pozostałych...

3 Maja – Matki Bożej Królowej Polski

3 maja przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki Polski i kościoła kolejowego. Msze święte 3 maja będą odprawiane według porządku niedzielnego: 8.00 i 18.00 w kościele parafialnym oraz o godz. 10.00 i 12.00 w kościele kolejowym....

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!

Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Parafianom za zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości wielkanocnych ( budowa „ciemnicy” i grobu Bożego”, udział w liturgii Triduum Paschalnego – czytania i śpiew; udział ministrantów, strażaków i kolejarzy; obsługa techniczna mikrofonów i śpiewów). Zdjęcia z uroczystości...

Triduum Paschalne

WIELKI CZWARTEK Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa Godz. 18.00 – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej – kościół kolejowy Adoracja po Mszy św. WIELKI PIĄTEK Dzień Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa Godz. 15.00 – Droga Krzyżowa – kościół parafialny Godz....