Uncategorized, Z życia parafii

Jezus Miłosierny zamieszkał w Węglińcu (+galeria, + film)

Niedziela Miłosierdzia Bożego na stałe zapisze się w kartach historii węglinieckiej parafii. Rozpoczęte w 2018 roku przygotowania do przyjęcia przez wspólnotę parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa relikwii Św. Faustyny Kowalskiej zaowocowały uroczystym wniesieniem Świętej do kościoła kolejowego podczas Mszy św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Mendyka w Niedzielę Miłosierdzia przypadającą w dniu 8 kwietnia 2018 roku. 

Dwa lata po tym pamiętnym wydarzeniu poświęcony został nowy, namalowany na płótnie obraz Jezusa Miłosiernego, który zawiśnie w kościele parafialnym. Dzisiejsze święto, ze względu na ograniczenie związane z pandemią koronawirusa, otrzymało dodatkową oprawę. Poświęcony obraz wraz z relikwiami Św. Faustyny peregrynował ulicami Węglińca dając mieszkańcom szanse na bezpośredni kontakt i możliwość otrzymania błogosławieństwa w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie. 

Dziękujemy Darczyńcom za wsparcie materialne i pomoc w organizacji tak podniosłego dla naszej parafii wydarzenia. 

Galeria zdjęć:

Filmy z przejazdu ulicami Węglińca:

Peregrynacja obrazu ulicami Węglińca

Peregrynacja obrazu ulicami Węglińca