Home > Z życia parafii > 25 lipca – Świętego Krzysztofa

Zbliża się dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszach świętych w sobotę o 7.00 i 18.00 oraz po wszystkich Mszach świętych w przyszłą niedzielę zapraszamy na błogosławieństwo pojazdów, kierowców i modlitwę o szczęśliwe i bezpieczne podróżowanie.

Bądźmy też wdzięczni Panu Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry. Naszą wdzięczność możemy wyrazić włączając się w akcję 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy. Ilość przejechanych w ciągu roku kilometrów razy 1 grosz, daje nam kwotę ofiary, jaką możemy złożyć przy okazji błogosławienia pojazdów. Cały dochód z tej zbiórki będzie przekazany na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu, które służą im w posłudze misyjnej.

Akcję prowadzi MIVA Polska wspierająca od 20 lat misjonarzy.