Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne 6 grudnia 2020r.

Ogłoszenia parafialne


II NIEDZIELA ADWENTU, 6 GRUDNIA 2020 ROKU

1. W II Niedzielę Adwentu wspieramy naszą modlitwą i ofiarami Kościół na Wschodzie. Jest to jednocześnie I niedziela miesiąca, w czasie której adorujemy Najświętszy Sakrament. Zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele „kolejowym” a dla róży męskiej w kościele parafialnym o godz. 16.30. W tygodniu Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00

2. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego; we wtorek – 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; w środę, 9 grudnia – wspomnienie św. Jana Diego; w czwartek, 10 grudnia – wspomnienie NMP Loretańskiej; w piątek, 11 grudnia – wspomnienie św. Damazego, papieża; w sobotę, 12 grudnia – wspomnienie NMP z Guadalupe.

3.W poniedziałek, 7 grudnia rozpoczyna się ogólnopolska nowenna do św. Andrzeja Boboli. Jest on jednym z patronów Polski. W latach 1625-1629 był duszpasterzem w czasie epidemii w Wilnie i niósł chorym pomoc duchową oraz materialną. Przez dziewięć kolejnych dni nowenny będziemy modlić się o jedność w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach a także za tych, którzy są dotknięci pandemią. W naszej parafii modlitwa nowenną będzie się odbywała na zakończenie Mszy świętych. Początek w poniedziałek 7 grudnia na zakończenie Mszy św. o godz. 7.00.

4. We wtorek, 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wyznajemy w niej prawdę o tym, że Maryja była wolna od grzechu pierworodnego już w chwili poczęcia. Bóg przygotował Ją w ten sposób na Matkę swojego Syna. W licznych objawieniach Maryja zapewnia o łaskach, jakie wyprasza u Jezusa dla ludzi. W jednym z objawień, które miało miejsce we włoskiej miejscowości Montichiari – Fontanelle, Matka Boża zachęca do praktykowania godziny łaski w uroczystość Jej Niepokalanego Poczęcia. Chodzi o jedną godzinę trwania na modlitwie w południe 8 grudnia. Zapraszamy na godzinę łaski do naszego kościoła parafialnego. We wtorek od godz. 12.00 do 13.00 będziemy trwać przed Najświętszym Sakramentem rozważając tajemnice różańca św. oraz modląc się w ciszy.

5. W środę, 9 grudnia o godz. 17.00, modlimy się nowenną przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bezpośrednio po nowennie Msza św. roratnia.

6. W piątek, 11 grudnia zapraszamy na kolejną adwentową adorację Najśw. Sakramentu przeżywaną w ciszy. Rozpocznie się ona po zakończeniu Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 i potrwa do godz. 19.00.

7. Adwent jest czasem przygotowania naszych serc na spotkanie z Jezusem. Wyrazem przemiany, jaka w nas się dokonuje jest m. in. dzielenie się dobrocią z ludźmi. Możemy ją praktykować w bardzo konkretny i namacalny sposób, wspierając chociażby osoby potrzebujące poprzez ofiarowanie im żywności. W Węglińcu możemy to uczynić w trzech sklepach, w których zostały już umieszczone kartony na zbiórkę żywności: „Lewiatan”, „Chata Polska” oraz „Samopomoc Chłopska” w pobliżu kościoła „kolejowego”. Na kartonach znajduje się informacja o tym, że autorem zbiórki żywności jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Węglińcu oraz nasza rada parafialna.
Ponadto w przyszłą niedzielę, 13 grudnia, węgliniecki oddział Ochotniczej Straży Pożarnej organizuje zbiórkę produktów żywnościowych (śniadaniowych) dla dzieci z Domu Dziecka
w Legnicy. Przygotowane dary dla dzieci będzie można składać w samochodzie strażackim na parkingu przed kościołem parafialnym od godz. 9.00 do południa a także do kartonu w kościele „kolejowym” przed i po Mszach świętych o godz. 10.00 i 12.00 w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do hojnego włączenia się w tę inicjatywę pomocy potrzebującym.

8.Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Krystyna i Piotr Deja, Iwona Nowaczyk, Marianna Tarantajewska, Maria Janczak, Anna Rokosz, Bożena Szczepaniak, Paweł Frejek.

Ofiary na kwiaty złożyli: Barbara Piątek, Danuta Żerkowska, Małgorzata Bajorek, Wiesława Bajorek. Dziękujemy także panu Edwardowi Zasańskiemu za wywiezienie liści zebranych przy naszych kościołach.

9. Kierujemy serdeczną prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Jagoda Kołodziejczak, Bogumiła Ząbkowska, Krystyna Cyrkot, Karolina Gakos, Halina Tronina, Dorota Łuksza, Elżbieta Harbul.
Natomiast kościół „kolejowy”: Stefania Wałęga, Wanda Szałapata, Małgorzata Nieradka, Karolina Patyk, Anna Nowak, Teresa Szpaler, Weronika Żulewicz.

10. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na poduszkowe nakładki na ławki do kościoła „kolejowego”. Zostały one dostarczone kilka dni temu i już możemy z nich korzystać. Za tydzień, 13 grudnia, w II niedzielę miesiąca, zgodnie ze zwyczajem, ofiary zebrane na tacę przeznaczone zostaną na cele remontowo-budowlane naszej parafii.

11. Tuż przed Świętami Narodzenia Pańskiego będziemy przeżywać parafialne rekolekcje adwentowe. Będą one trwały od 18 do 20 grudnia (piątek – niedziela). Rekolekcyjne słowo Boże wygłosi ks. Maciej Szymanowski z parafii w Gryfowie Śl. Jedna nauka rekolekcyjna dziennie będzie transmitowana online na naszym parafialnym facebooku. Dokładniejsze informacje o planie rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich. Są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz grudniowy numer miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci z płytą z piosenkami Magdy Anioł. W zakrystii są do odebrania opłatki na stół wigilijny oraz kalendarze parafialne na rok 2021.

13. Życzymy wszystkim Parafianom dobrego przeżywania adwentowego czasu i obfitości Bożych łask.