Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 27 grudnia 2020r.

Ogłoszenia parafialne


NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY, 27 GRUDNIA 2020 ROKU

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym modlimy się w intencji rodzin naszej parafii zawierzając je opiece i prowadzeniu Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiaj również ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą bombkę wykonaną przez dzieci z naszej parafii. Będzie ono miało miejsce po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele parafialnym.

2. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek, 28 grudnia Święto Świętych Młodzianków, męczenników; w piątek, 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; w sobotę, 2 stycznia wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 30 grudnia o godz. 17.00. Zachęcamy do polecania Maryi różnych naszych intencji: podziękowań i próśb.

4. Kończy się rok 2020, za kilka dni wejdziemy już w Nowy Rok 2021. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej za czas dany nam przez Pana Boga. Nabożeństwo na zakończenie mijającego roku odbędzie się w czwartek, 31 grudnia na zakończenie Mszy św. o godz. 17.00.

5.W pierwszym dniu Nowego Roku 2021, w piątek 1 stycznia, przeżywamy w Kościele uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Rozpocznijmy nowy rok kalendarzowy z Bożym błogosławieństwem i od spotkania z Panem w Eucharystii. Zawierzajmy Bogu czas, który nam daje, abyśmy umieli uczynić pożytek z darów, jakie codziennie otrzymujemy od dobrego Boga. Przypominamy, że dzień 1 stycznia jest świętem nakazanym, jeśli chodzi o udział we Mszy św.

6.pierwszą sobotę miesiąca2 stycznia zapraszamy na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W czasie Mszy św. o godz. 8.00 będziemy modlić się wynagradzając za grzechy popełnione przeciwko Maryi i Jej Niepokalanemu Sercu. Po Mszy św., jak zwykle w pierwsze soboty miesiąca, modlitwa różańcowa połączona z rozmyślaniem nad tajemnicami z życia Jezusa i Maryi.

7. pierwszą niedzielę miesiąca, 3 stycznia będziemy adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym, po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym i w kościele kolejowym oraz od 16.30 w kościele parafialnym. Zmiana tajemnic we wspólnotach Żywego Różańca: dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele kolejowym a dla róży męskiej podczas adoracji w kościele parafialnym o godz. 16.30.

8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dekoracji świątecznych w naszych kościołach. Wyrażamy wdzięczność Nadleśnictwu Węgliniec za drzewa iglaste, które otrzymaliśmy. Słowa serdecznego podziękowania kierujemy w stronę pana Jana Klonowskiego z Wilkowa k. Złotoryi za dar ozdób choinkowych w postaci pięknych bombek. Dziękujemy naszym parafianom, którzy dekorowali kościoły, panom, którzy umocowali choinki i zbudowali szopki oraz wszystkim, którzy poświęcili swój czas i siły, aby zadbać o piękny wygląd wnętrz naszych kościołów.

9.Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą środę, 30 grudnia o godz. 15.30.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Paulina Furmańska, Agnieszka Łaniucha, Małgorzata Plizga, Krystyna Morasiewicz, Ewa Sulikowska, Zofia Piffer.
Natomiast kościół „kolejowy”: Zofia Szymanek, Jarosław Olszowy, Halina Kozaczuk, Sylwia Markowska, Grażyna Ciesielska, Wiesław Socha.

10. Zgodnie z zapowiedzią, w tym roku nie będzie zwyczajowej wizyty duszpasterskiej, czyli tzw. kolędy w domach naszych parafian. W zamian za to w przyszłą niedzielę podamy harmonogram modlitewno-kolędowych spotkań, które będą miały miejsce w kościele parafialnym przygotowany według ulic naszego miasta. Zaprosimy mieszkańców poszczególnych części parafii na wieczorne Msze święte, podczas których będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo w nowym roku.

11.Do nabycia są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Są też kalendarze przygotowane przez legnickie Wyższe Seminarium Duchowne, z których dochód przeznaczony jest na potrzeby wspólnoty seminaryjnej oraz kalendarze naszej parafii na rok 2021.

12. Wszystkim Parafianom życzymy obfitości Bożych łask płynących ze świętowania Narodzenia Pańskiego, radości i pokoju serca.