Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne


I Niedziela Wielkiego Postu, 21 lutego 2021 roku

1.W Środę Popielcową rozpoczęliśmy 40-dniowy okres Przygotowania Paschalnego, czyli Wielki Post. Pomocą w pięknym i głębokim przeżywaniu tego czasu są dla nas wielkopostne nabożeństwa, w których rozważamy Mękę Pana Jezusa i Jego miłość do ludzi.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15. Natomiast Droga Krzyżowa w piątek rano o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.00 a po niej Msza św.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym w środę i w piątek od godz. 16.30 do 17.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 24 lutego o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej Msza św. Zapisane intencje modlitewne możemy składać w ciągu całego tygodnia do skrzynki przygotowanej w tym celu w kościele parafialnym.

4. Spotkanie uczniów klas ósmych – kandydatów do sakramentu bierzmowania w piątek, 26 lutego o godz. 19.00 w kościele parafialnym.

5. Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły a także złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Klementyna i Kornelia Gromada, Jolanta Brauza, Irena Karaszewska, Anna i Mirosław Matuszewscy, Halina Trela-Dróżdż, Izabela Bobeszko, Elżbieta Wielewicka, Grażyna Olszowy, Irena Pawlak, Joanna Pawyza, Zofia Kleszczyńska.

Ofiary na kwiaty złożyły: Dominika Mudrak, Zenobia Matuszewska

6. Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00. Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Stefania Kiełbasa, Anna Wrocławska, Grażyna Kuc, Irena Blatkiewicz, Renata Grabarz, Mariola Podkalicka. Natomiast kościół „kolejowy”: Maria Bardkowiak, Stefania Jurasik, Teresa Toporowska, Jolanta Pawlak, Joanna Burak, Bożena Kempa, Monika Żabińska.

7. Do nabycia są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz lutowy numer miesięcznika dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

8. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tzw. tacę inwestycyjną.
Przyszłą niedzielę, czyli II Niedzielę Wielkiego Postu będziemy przeżywać jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Tego dnia będziemy mogli wesprzeć polskich misjonarzy poprzez ofiary składane do puszki na Dzieło Pomocy „Ad gentes”.

9.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Longina Dombska, której pogrzeb odbył się w Zgorzelcu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie

10. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia oraz Bożej opieki umacniającej w owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu.