Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne


II Niedziela Wielkiego Postu, 28 lutego 2021 roku

1.II Niedzielę Wielkiego Postu przeżywamy jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Wspieramy polskich misjonarzy poprzez ofiary składane do puszki na Dzieło Pomocy „Ad gentes”.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek rano o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.00 a po niej Msza św.

3.Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym w środę od godz. 16.30 do 17.00 i w piątek od godz. 16.00 do 17.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 3 marca o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej Msza św. w intencjach odczytanych przed obrazem Matki Najświętszej. Kartki z podziękowaniami i prośbami można składać w ciągu całego tygodnia do skrzynki przygotowanej w tym celu w kościele parafialnym.

5.W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
– W czwartek na 
zakończenie Mszy świętych będziemy modlić się za powołanych z naszej parafii kapłanów i osoby konsekrowane oraz będziemy prosić o nowe powołania do służby Bożej.
– W piątek litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy modlić się po Mszy św. o godz. 7.00 oraz przed Mszą św. o godz. 17.00. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty rano od godz. 6.30 a wieczorem w czasie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 16.00.

W związku z pandemią, nadal nie podejmujemy regularnych odwiedzin chorych. Prosimy o indywidualne zgłaszanie wizyty u chorej osoby drogą telefoniczną lub w zakrystii.
– W sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny o godz. 8.00. Po Eucharystii adoracja Najśw. Sakramentu, wspólny różaniec wynagradzający oraz piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi.

6.Przyszła niedziela, 7 marca, jest I niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele „kolejowym” a dla róży dziecięcej po Mszy św. o godz. 12.00 również w kościele „kolejowym”. Zmiana tajemnic róży męskiej o godz. 16.00, przed nabożeństwem Gorzkich Żali.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym:
– na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00, po Mszy św. o godz. 10.00 i od 16.15 podczas Gorzkich
Żali.

7.Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły a także złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Stefania Kiełbasa, Grażyna Kuc, Irena i Justyna Blatkiewicz, Renata Grabarz, Mariola Podkalicka, Maria Bardkowiak, Teresa Toporowska, Jolanta Pawlak, Joanna Burak, Bożena Kempa, Monika Żabińska.
Ofiary na kwiaty złożyły: Łucja Gajbowicz, Paulina Kempa-Glinowska, Marianna Żabińska.

8.Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Marianna Gołąbek, Wanda Bednarska, Alicja Kołodziejczak, Elżbieta Ferens, Ryszard Bobrowski, Renata Sochoń, Magdalena Tronina.
Natomiast kościół „kolejowy”: Sylwia Hain, Zofia Marek, Teresa Nowak, Dorota Buczkowska, Katarzyna Komosińska, Halina Ignaszak.

9. Do nabycia są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

10. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy w całym tygodniu pokoju serca i mocy Bożej łaski.