Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne 7 marca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne


III Niedziela Wielkiego Postu, 7 marca 2021 roku

1.Dzisiaj I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele „kolejowym”, dla róży dziecięcej po Mszy św. o godz. 12.00 również w kościele „kolejowym”. Natomiast zmiana tajemnic róży męskiej o godz. 16.00, przed nabożeństwem Gorzkich Żali.
* Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym:
– na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00, po Mszy św. o godz. 10.00 i od 16.15 podczas Gorzkich Żali.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek rano o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.00 a po niej Msza św.

3.Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym w środę od godz. 16.30 do 17.00 i w piątek od godz. 16.30 do 17.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 10 marca o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej Msza św. w intencjach odczytanych przed obrazem Matki Najświętszej.
* Również w najbliższą środę rozpoczniemy nowennę przygotowującą do uroczystości św. Józefa, Opiekuna Zbawiciela (19 marca). Przez 9 kolejnych dni, na zakończenie Mszy świętych, będziemy prosić św. Józefa o opiekę i wstawiennictwo w intencjach całego Kościoła.

5.Spotkanie dzieci z klas trzecich przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek, 11 marca o godz. 15.45 w kościele „kolejowym”.

6.Zamiast comiesięcznego „Wieczoru z Jezusem”, czyli uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy na wieczorną adorację krzyża, drzewa życia, drzewa naszego zbawienia. Będzie ona miała miejsce w piątek, 12 marca o godz. 19.30 w kościele parafialnym.

7.Parafialne rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową. Będą one trwały od 25 do 27 marca (czwartek – sobota). Jedna nauka rekolekcyjna dziennie będzie transmitowana online na naszym parafialnym facebooku. Dokładniejsze informacje o planie rekolekcji zostaną jeszcze podane.

8.Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły a także złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Wanda Bednarska, Elżbieta Ferens, Ryszard Bobrowski, Sylwia Hain, Zofia Marek, Teresa Nowak, Dorota Buczek, Katarzyna Komosińska, Halina Ignaszak.
Za ofiary na kwiaty dziękujemy Renacie Sochoń i Marii Baranowskiej.
Składamy serdeczne podziękowanie strażakom i przedstawicielom rodziców dzieci z klas trzecich za przycięcie i uporządkowanie gałęzi drzew przy naszych kościołach.

9.Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Bronisława Proć, Bożena Mróz, Elżbieta Rybicka, Elżbieta Płonka, Maryla Mierzejewska, Czesława Tyrakowska, Maria Fink.
Natomiast kościół „kolejowy”: Barbara Gargała, Katarzyna Sulej, Józef Czapracki, Jolanta Sulej, Franciszka Lichnerowicz, Danuta Kmiecik.

10. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na dzieło pomocy misjonarzom „Ad gentes” w wysokości 800 zł. Za tydzień, 14 marca, w II niedzielę miesiąca, zgodnie ze zwyczajem, ofiary zebrane na tacę przeznaczone zostaną na cele remontowo-budowlane naszej parafii.

11. Do nabycia są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz marcowy numer miesięcznika dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można nabyć palmy. Ich rozprowadzaniem zajmą się ministranci.

12. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy spokojnego i umocnionego Bożym błogosławieństwem tygodnia.