Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne 14 marca 2021r.

Ogłoszenia parafialne


IV Niedziela Wielkiego Postu, 14 marca 2021 roku

1.Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.15. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek rano o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.00 a po niej Msza św.

2.Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym w środę od godz. 16.30 do 17.00 i w piątek od godz. 16.30 do 17.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 17 marca o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej Msza św. w intencjach odczytywanych przed obrazem Matki Najświętszej.
* Bardzo prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie Triduum Paschalnego: liturgii oraz dekoracji. Zapraszamy na spotkanie w tej kwestii w najbliższą środę po wieczornej Mszy św., czyli o godz. 18.00 do kościoła parafialnego.

4. W piątek, 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Przygotowujemy się do niej trwając w nowennie. Tym razem ma ona charakter szczególny w związku z ogłoszonym przez papieża Franciszka rokiem św. Józefa. To także patronalne święto naszej parafialnej róży męskiej. W intencji członków róży męskiej i ich rodzin będziemy modlić się w wigilię uroczystości św. Józefa, czyli podczas Mszy św. wieczornej w czwartek o godz. 17.00 w kościele „kolejowym”. W dniu św. Józefa, w piątek 19 marca zapraszamy na Msze święte rano o godz. 7.00 i wieczorem po Drodze
Krzyżowej o godz. 17.00.
* Również w najbliższy piątek spotkanie uczniów klas ósmych – kandydatów do sakramentu bierzmowania o godz. 19.00 w kościele parafialnym.

5.Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły a także złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Bronisława Proć, Bożena Mróz, Elżbieta Rybicka, Elżbieta Płonka, Czesława Tyrakowska, Maria Fink, Danuta Kmiecik.
Za ofiary na kwiaty dziękujemy Stanisławie Mezglewskiej i Marii Nojman.

6.Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Hanna Fink, Barbara Wołowska, Ewa Podleś, Irena Moraczyńska, Ewa Szalk, Zofia Bencer.
Natomiast kościół „kolejowy”: Krystyna Olszewska, Elżbieta Kardach, Janina Rogacka, Barbara Frejek, Karolina Fink, Henryka Urban, Krystyna Kopania.

7.Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj, w II niedzielę miesiąca, na tzw. tacę inwestycyjną.

8.Do nabycia są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz marcowy numer miesięcznika dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”. Jest także specjalny numer „Gościa Niedzielnego” wydany z okazji roku św. Józefa i poświęcony w całości Opiekunowi Zbawiciela (9 zł). Po Mszach świętych będzie można również nabyć palmy oraz tzw. paschaliki, czyli wielkanocne świece Caritas. Ich rozprowadzaniem zajmują się ministranci. Koszt palmy: dobrowolna ofiara na fundusz ministrancki. Świece Caritas: duża – 12 zł, mała – 6 zł.

9.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły następujące
osoby: Maria Czechowska, Genowefa Olszewska, Henryk Wróbel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy owocnego przeżywania wielkopostnych dni oraz mocy błogosławieństwa Bożego.