Ogłoszenia parafialne 21 marca 2021 r.

V Niedziela Wielkiego Postu, 21 marca 2021 roku

1.W V Niedzielę Wielkiego Postu praktykujemy starodawny kościelny zwyczaj zasłaniania krzyży i obrazów z wizerunkiem Jezusa. Z jednej strony ma on bardziej skierować naszą uwagę na słowa wypowiadane podczas Mszy św. i rozważań męki Pańskiej, a z drugiej strony ma nas wprowadzić w klimat oczekiwania na wydarzenia paschalne śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Krzyże zostaną odsłonięte podczas liturgii Wielkiego Piątku, natomiast obrazy z wizerunkiem Jezusa przed Wigilią Paschalną.

2.Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 16.15 a w przyszłą niedzielę o godz. 17.15.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 24 marca o godz. 17.00.

4. W czwartek, 25 marca będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Przygotowujemy się do niej trwając na codziennej modlitwie w intencji ochrony życia.

5.Od czwartku do soboty (25-27 marca) będziemy przeżywać PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Będzie im przewodniczył ks. Mirosław Makowski, proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu. Każdego dnia Msze święte z naukami rekolekcyjnymi:
 godz. 8.00 w kościele parafialnym
– godz. 9.00 w kościele „kolejowym”
– godz. 17.00 w kościele „kolejowym”
– godz. 18.00 w kościele parafialnym (transmitowana online na parafialnym facebooku)
* Ponadto, w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą różańcową w intencji rodzin naszej Parafii a w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele „kolejowym” i wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym. Szczegółowy plan znajduje się w gablotach przy naszych kościołach oraz będzie umieszczony na parafialnej stronie internetowej.
* W czasie rekolekcji sakrament pokuty pół godziny przed Mszą św. W piątek i w sobotę
również w czasie Mszy św.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Przynieśmy ze sobą palmy. Zostaną one pobłogosławione na początku liturgii. Będziemy też wsłuchiwać się w ewangeliczny opis Męki Pańskiej.

7.Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły a także złożyli ofiary na kwiaty.
Były to następujące osoby: Irena Moraczyńska, Zofia Bencer, Krystyna Olszewska, Janina Rogacka, Barbara Frejek, Henryka Urban.
Ofiary na kwiaty złożyły też: Barbara Wołowska, Ewa Szalk, Karolina Fink, Krystyna Kopania.

8.Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Joanna Stankiewicz, Eliza Wnękowicz, Halina Jagodzińska, Aleksandra Kosmalska, Józefa Fink, Weronika Filipiak.
Natomiast kościół „kolejowy”: Bożena Kozyra, Barbara Szumińska, Agnieszka Matkowska, Irena Czajkowska, Danuta Szybowicz, Teresa Więckowska.

9.Dziękujemy za ofiary w wysokości 2500 zł złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy inwestycyjnej.

10. Do nabycia są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz marcowy „Mały Gość Niedzielny”. Jest także specjalny numer „Gościa Niedzielnego” wydany z okazji roku św. Józefa i poświęcony w całości Opiekunowi Zbawiciela (9 zł) oraz książka „Wszystko o św. Józefie” (10 zł). Po Mszach świętych można również nabyć palmy oraz tzw. paschaliki, czyli wielkanocne świece Caritas. Ich rozprowadzaniem zajmują się ministranci. Koszt palmy: dobrowolna ofiara na fundusz ministrancki. Świece Caritas: duża – 12 zł, mała – 6 zł.

11. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia i Bożej opieki na co dzień.