Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 13 czerwca 2021 r.

XI NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU” – 13 CZERWCA 2021 R.

1.Dziękujemy wszystkim Parafianom za wspólnotę modlitwy w dniu naszego parafialnego odpustu. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości: panom, którzy zadbali o flagi i skoszenie trawy oraz uporządkowanie terenu przykościelnego; pani Teresie za uszyte i ofiarowane dwa komplety obrusów ołtarzowych; rodzicom bierzmowanych za przygotowanie kościoła parafialnego, za dar dla parafii w postaci nowej szaty liturgicznej służącej do nabożeństw eucharystycznych oraz za piękne dekoracje kwiatowe a także służbie liturgicznej za czuwanie nad przebiegiem uroczystości i dzieciom za uczestnictwo w procesji.

2.W dniu odpustu parafialnego została zakończona wymiana pokrycia dachowego plebanii. Remont był możliwy dzięki hojności naszych Parafian. Serdecznie dziękujemy za dar serca i ofiary składane na tacę szczególnie w II niedzielę miesiąca. Są one w całości przeznaczone na cele remontowo – budowlane. Kolejnym etapem troski o naszą Parafię będzie przygotowanie do odnowienia wieży oraz elewacji kościoła parafialnego.

3. Dzisiaj, w niedzielę zapraszamy do kościoła parafialnego na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19.00. Będziemy rozważać tajemnice różańcowe i pójdziemy w procesji z figurą Matki Bożej. Uczestnicząc w tym nabożeństwie odpowiadamy na prośbę Maryi z Fatimy o modlitwę w intencji pokoju na świecie i o wyzwolenie ludzkości od wpływu zła.

4.Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu codziennie o godz. 17.30.

5.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 16 czerwca, na zakończenie nabożeństwa czerwcowego. Po niej Msza św. w intencjach składanych do skrzynki i powierzanych wstawiennictwu Matki Bożej.

6. Odpowiadając na apel papieża Franciszka, włączymy się w modlitwę za mieszkańców krajów Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza Libanu, w związku z niespokojną sytuacją, jaka panuje na tych terenach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji do kościoła parafialnego w piątek o godz. 15.00.

7.W przyszłą sobotę, 19 czerwca, Msza św. ku czci św. Józefa o godz. 8.00. Przygotowujemy się do peregrynacji obrazu św. Józefa, który odwiedza wybrane kościoły diecezji legnickiej. W naszej Parafii obraz św. Józefa będziemy gościć w dniach od 17 do 24 lipca.

8.Od przyszłej niedzieli, czyli od 20 czerwca zostaną zniesione dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej oraz w święta nakazane, które były związane z pandemią. Zachęcamy wszystkich wiernych do powrotu do udziału w życiu sakramentalnym z zachowaniem obowiązujących wskazań sanitarnych.

9.Dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali kościół „kolejowy” i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Beata Nagrodzka, Stanisława Chroma, Barbara Zapolnik, Zofia Ryś, Krystyna Krajewska, Krystyna Gwoździk.
* Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Alicja Pinda, Krystian Kutny, Teresa Wąsik, Ewa Wacław, Magdalena Cirzmak, Marek Nagrodzki, Agata Adamczyk, Renata Majdziak.
Natomiast kościół „kolejowy”: Halina Wasilewska, Danuta Fadulska, Zofia Wrzeszcz, Rozalia Gromada, Irena Zielińska, Alicja Frejek, Krystyna Wieliczko, Krystyna Kleszcz.

10. Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

11.Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia.