Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 20 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne


XII NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU” – 20 CZERWCA 2021 R.

1.Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu codziennie o godz. 17.30.

2.Od bieżącego tygodnia powraca zwyczajne funkcjonowanie kancelarii parafialnej. Będzie ona czynna we wtorek i w piątek od godz. 18.45 do godz. 19.30.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 23 czerwca, na zakończenie nabożeństwa czerwcowego. Po niej Msza św. w intencjach składanych do skrzynki i powierzanych wstawiennictwu Matki Bożej.

4.Zbliża się koniec roku szkolnego. Z tej okazji zapraszamy na modlitwę dziękczynną za cały rok nauki. Msza św. w kościele parafialnym w czwartek, 24 czerwca: dla klas I-III o godz. 8.30; dla klas IV-VIII o godz. 10.00.

5.Po długim czasie zapraszamy na spotkanie rady parafialnej. Odbędzie się ono w czwartek, 24 czerwca o godz. 19.00 w sali parafialnej na plebanii.

6. Odpowiadając na apel papieża Franciszka, również w tym tygodniu włączymy się w modlitwę za mieszkańców krajów Bliskiego Wschodu. Będzie ona miała miejsce w kościele parafialnym w piątek o godz. 15.00.
* Również w piątek zapraszamy na spotkanie modlitewne – „Wieczór z Jezusem”, czyli uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczniemy je o godz. 20.00 w kościele parafialnym.

7.Od przyszłej niedzieli, czyli od 27 czerwca zmianie ulegnie program niedzielnych Mszy świętych. Powracamy do porządku sprzed ograniczeń związanych z pandemią. Msze św. o godz. 10.00 i 12.00 będą sprawowane tylko w kościele „kolejowym”.

8. Dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Alicja i Patrycja Pinda, Krystian Kutny, Teresa Wąsik, Ewa Wacław, Renata Majdziak, Aleksandra Reguła, Danuta Fadulska, Rozalia Gromada, Alicja Frejek, Krystyna Wieliczko, Iwona Nakonieczna
Ofiary na kwiaty złożyli też: Marek Nagrodzki, Agata Adamczyk, Irena Górska, Halina Wasilewska, Zofia Wrzeszcz, Irena Zielińska, Krystyna Kleszcz, Stefania Wałęga.
* Dziękujemy również panu Edwardowi Zasańskiemu za wywiezienie trawy, panu Władysławowi Wojnarowiczowi za transport kwiatów, pani Teresie Basarab za ofiarowane kwiaty oraz panom, którzy zadbali o żywopłot w ogrodzie parafialnym i rozpoczęli remont górnej salki przy kościele parafialnym.
* Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Ewa Balczus, Alicja Jaworska, Maria Fedorowicz, Anna Hinc, Eugenia Reputała, Agnieszka Proć.
Natomiast kościół „kolejowy”: Regina Olszowy, Maria Korzystko, Maria Janczak, Anna Rokosz, Bożena Szczepaniak, Małgorzata Bajorek.

9.Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy inwestycyjnej (2580 zł).

10. Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

11.Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy wielu sił i Bożej opieki w nowym tygodniu. Tym, którzy rozpoczynają czas wakacyjny życzymy bezpiecznego i radosnego wypoczynku.