Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 27 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne


XIII NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU” – 27 CZERWCA 2021 R.

1.Od bieżącej niedzieli powracamy do programu niedzielnych Mszy świętych sprzed ograniczeń związanych z pandemią. Msze św. o godz. 10.00 i 12.00 będą sprawowane tylko w kościele „kolejowym”.

2.Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu do środy włącznie o godz. 17.30.

3. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek, 28 czerwca wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; we wtorek, 29 czerwca uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych Patronów diecezji legnickiej; w sobotę, 3 lipca święto św. Tomasza, Apostoła.

4.Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w piątek w godz. 18.45 – 19.30.

5.W czasie wakacji sakrament pokuty codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 30 czerwca, na zakończenie
nabożeństwa czerwcowego.

7.I czwartek miesiąca – 1 lipca. Modlitwa dziękczynna za kapłanów i osoby konsekrowane pochodzące z naszej Parafii oraz o nowe powołania do służby Bożej w Kościele.

8.I piątek miesiąca – 2 lipca. Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa będziemy modlić się na zakończenie Mszy św. o godz. 7.00 oraz przed Mszą św. o godz. 18.00. Sakrament pokuty od godz. 6.30 oraz w czasie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

9.I sobota miesiąca – 3 lipca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny o godz. 8.00. Po Eucharystii adoracja Najśw. Sakramentu, wspólny różaniec wynagradzający oraz piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi.

10. Przyszła niedziela, 4 lipca, jest I niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele „kolejowym” a dla róży męskiej o godz. 17.30 w kościele parafialnym.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym na zakończenie Mszy św.
o godz. 8.00 i od godz. 17.30 a w kościele „kolejowym po Mszy św. o godz. 10.00.

11.Dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Alicja Jaworska, Eugenia Reputała, Agnieszka i Krzysztof Proć, Regina Olszowy, Maria Korzystko, Barbara Janczak, Anna Rokosz.
Ofiary na kwiaty złożyły też: Maria Fedorowicz, Anna Hinc, Magdalena Cierzniak, Bożena Szczepaniak.
* Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Stanisława Basarab, Renata Markowska, Antonina Suszko, Danuta Sadzyńska, Ewa Pałyga, Sylwia Kiejza, Irena Sumlińska.
Natomiast kościół „kolejowy”: Wiesława Bajorek, Paweł Frejek, Wanda Szałapata, Małgorzata Nieradka, Karina Patyk, Anna Nowak, Teresa Szpaler.

12. Trwa remont górnej salki parafialnej. Przygotowujemy się też do odnowienia ogrodzenia terenu przy kościele parafialnym. Mężczyzn z różańcowej róży męskiej oraz pozostałych chętnych panów zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sprawie podjęcia prac przy ogrodzeniu. Odbędzie się ono w poniedziałek, 28 czerwca o godz. 16.00 przed kościołem parafialny.

13.Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

14. Wszystkim naszym Drogim Parafianom oraz gościom odwiedzającym Węgliniec w wakacyjnym czasie życzymy pięknego tygodnia i mocy Bożego błogosławieństwa.