XIV NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU” – 4 LIPCA 2021 R.

1.Dzisiaj I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele „kolejowym” a dla róży męskiej o godz. 17.30 w kościele parafialnym.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00 i od godz. 17.30 a w kościele „kolejowym po Mszy św. o godz. 10.00.

2.Z kalendarza liturgicznego: we wtorek, 6 lipca wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w czwartek, 8 lipca wspomnienie św. Jana z Dukli.

3. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i w piątek w godz. 18.45 – 19.30.

4.W czasie wakacji sakrament pokuty codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św.

5.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 7 lipca o godz. 18.00. Bezpośrednio po niej Msza św.

6. Za dwa tygodnie, w sobotę, 17 lipca o godz. 17.30 przywitamy w naszej Parafii obraz św. Józefa, który peregrynuje po diecezji legnickiej. Będzie on u nas przebywał tydzień czasu, do soboty,
24 lipca. W tym czasie w godzinach popołudniowych od 15.00 do 17.00 czuwanie przy obrazie podejmować będą codziennie parafie naszego węglinieckiego dekanatu. Podczas nawiedzenia obrazu będziemy polecać św. Józefowi różne intencje modlitewne. Tematy poszczególnych dni są umieszczone na plakatach w gablotach przy naszych kościołach. Możemy je również zabrać ze sobą do domu w pomniejszonej wersji, aby przygotować się do uczestnictwa w peregrynacji.

7.Dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Stanisława Basarab, Renata Markowska, Antonina Suszko, Danuta Sadzyńska, Ewa Pałyga, Sylwia Kiejza, Irena Sumlińska, Wiesława Bajorek, Paweł Frejek, Małgorzata Nieradka, Barbara Bajorek.
Ofiary na kwiaty złożyły też: Zofia Kopania, Małgorzata Bajorek, Elżbieta Bogusław.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Teresa Krasij, Krystyna Jurkowska, Andrzej Rosiński, Ewa Kloc, Alina Zasańska.
Natomiast kościół „kolejowy”: Teresa Szpaler, Wanda Nowak, Genowefa Michaluk, Czesława Fink, Maria Kaletka, Weronika Żulewicz, Jarosław Olszowy.
Dziękujemy panom, którzy w tym tygodniu byli zaangażowani w remont salki parafialnej oraz w odnawianie ogrodzenia terenu przy kościele parafialnym. Parafia i jej otoczenie to nasze wspólne dobro, dlatego też prosimy mężczyzn o pomoc w podejmowanych pracach w tym tygodniu codziennie od godz. 16.00.

8.Za tydzień II niedziela miesiąca i zgodnie ze zwyczajem ofiary zebrane na tacę przeznaczone zostaną na cele remontowo-budowlane naszej Parafii.

9.Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

10. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy Bożej opieki, pięknego przeżycia całego tygodnia i szczęśliwego, odnawiającego siły odpoczynku wakacyjnego. Serdecznie witamy w naszej Parafii wszystkich gości, którzy w tych dniach przybywają do Węglińca