Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne


XV NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU” – 11 LIPCA 2021 R.

1.Kancelaria parafialna czynna we wtorek po nabożeństwie fatimskim (od godz. 19.45) i w piątek w godz. 18.45 – 19.30.

2.W czasie wakacji sakrament pokuty codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św.

3. We wtorek, 13 lipca zapraszamy do kościoła parafialnego na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 18.00. Po Mszy św. będziemy rozważać tajemnice różańcowe i pójdziemy w procesji z figurą Matki Bożej i ze świecami w dłoniach. Praktyka tego nabożeństwa jest naszą odpowiedzią na prośbę Maryi z Fatimy o modlitwę w intencji pokoju na świecie i o wyzwolenie ludzkości od wpływu zła.

4.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 14 lipca o godz. 18.00. Bezpośrednio po niej Msza św. w intencjach polecanych podczas nowenny.

5.Spotkanie rady parafialnej odbędzie się w czwartek, 15 lipca o godz. 19.00 w odnowionej salce parafialnej.

6. Zapraszamy na przedpielgrzymkowe spotkanie grupy pokutnej. Osoby, które wyruszą na pielgrzymi szlak i podejmą trud jednego pełnego dnia wędrówki (31 lipca br.) spotkają się w naszym kościele parafialnym w sobotę, 17 lipca o godz. 14.00. Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę.

7.Również w najbliższą sobotę, 17 lipca przywitamy w naszej Parafii obraz św. Józefa, który peregrynuje po diecezji legnickiej. Przybądźmy licznie na powitanie obrazu w sobotę o godz. 17.30. Zostanie on przywieziony z parafii św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu. Będzie u nas przebywał do soboty, 24 lipca. Szczegółowy plan nawiedzenia obrazu i program podejmowanych przez nas modlitw przy nim podamy w przyszłą niedzielę. Natomiast tematy poszczególnych dni już są umieszczone na plakatach w gablotach przy naszych kościołach. Możemy je również zabrać ze sobą do domu w pomniejszonej wersji, aby przygotować się do uczestnictwa w peregrynacji.

8.Dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Teresa Krasij, Krystyna i Joanna Jurkowskie, Andrzej Rosiński, Ewa Kloc, Alina Zasańska, Teresa Szpaler, Wanda Nowak, Genowefa Michaluk, Maria Kaletka, Weronika Żulewicz.
* Ofiary na kwiaty złożyli też: Jarosław Olszowy, Anna Jastrzębska.
* Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Ewa Zaręba, Adam Gołębski, Grażyna Kozioł, Urszula Czechowska, Barbara Piotrowska, Dorota Dalewska.
Natomiast kościół „kolejowy”: Halina Kozaczuk, Zofia Szymanek, Krystyna Burczyńska, Halina Wilas, Sylwia Markowska, Henryka Mysiak, Andrzej Biardzki.
Bardzo dziękujemy panu Jerzemu Anulewiczowi za odnowienie i uruchomienie zegara na wieży kościoła parafialnego. Po wielu latach zegar znowu zaczął działać i wskazuje właściwy czas. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu byli zaangażowani w remont salki parafialnej oraz w odnawianie ogrodzenia terenu przy kościele parafialnym. Nadal prosimy o pomoc przy podejmowanych pracach.

9.Dziękujemy za ofiary składane na tacę dzisiaj, w II niedzielę miesiąca. Zostaną one przeznaczone na cele remontowo-budowlane naszej Parafii.

10. Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

11. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia i udanego wypoczynku wakacyjnego.