Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 18 lipca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne


XVI NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU” – 18 LIPCA 2021 R.

1.Wczoraj do naszej Parafii przybył obraz św. Józefa, który peregrynuje po diecezji legnickiej. Skorzystajmy z zaproszenia do modlitwy przed wizerunkiem św. Józefa w ciągu całego tygodnia. Codziennie od niedzieli do piątku w godz. 15.00 – 17.00 będzie trwało czuwanie przedstawicieli Parafii naszego dekanatu. O godz. 17.30 nabożeństwo a o 18.00 Msza św. Tematy i intencje poszczególnych dni oraz program nawiedzenia znajdują się w gablotach przy naszych kościołach, na parafialnej stronie internetowej oraz są do wzięcia do domu w pomniejszonym formacie.
Msze święte niedzielne sprawowane są z formularza Mszy o św. Józefie. Przed błogosławieństwem końcowym modlitwa zawierzenia rodzin opiece św. Józefa. Zakończenie nawiedzenia i pożegnanie obrazu w sobotę, 24 lipca o godz. 16.00 w kościele parafialnym.

2.W tym tygodniu nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nasze osobiste intencje modlitewne: podziękowania i prośby będziemy mogli przedstawić za wstawiennictwem św. Józefa w piątek podczas nabożeństwa o godz. 17.30. Kartki z intencjami modlitw można składać już od dzisiaj w specjalnej skrzynce przygotowanej na stoliku w tylnej części kościoła.

3. Msza św. wieczorna w czwartek będzie sprawowana wyjątkowo w kościele parafialnym.

4.Kancelaria parafialna czynna we wtorek i w piątek w godz. 18.45 – 19.30 a sakrament pokuty w czasie wakacji codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św.

5.Oprócz pielgrzymowania pieszego grupy pokutnej (sobota, 31 lipca) w naszej Parafii podejmiemy duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę. Wieczorne spotkania przy grocie Matki Bożej rozpoczniemy w czwartek, 29 lipca. Można nabywać książeczki duchowego uczestnictwa w pielgrzymce (15 zł) i plakietki (5 zł). Będzie też możliwość wyjazdu na ostatni etap pielgrzymowania z wejściem na Jasną Górę w sobotę, 7 sierpnia. Informacje i zapisy u ks. proboszcza.

6. W przyszłą niedzielę 25 lipca, w dniu św. Krzysztofa modlimy się za kierowców oraz o szczęśliwe i bezpieczne podróżowanie. Po wszystkich Mszach świętych błogosławieństwo pojazdów. Naszą wdzięczność za przejechane kilometry możemy wyrazić włączając się w akcję 1 gr za 1 km. Ilość przejechanych w ciągu roku kilometrów razy 1 grosz, da nam kwotę ofiary, jaką możemy złożyć przy okazji błogosławienia pojazdów. Cały dochód z tej zbiórki będzie przekazany na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu, które służą im w posłudze misyjnej.
W przyszłą niedzielę będziemy także obchodzić I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

7.Dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Adam Gołębski, Dorota Dalewska, Krystyna i Henryk Burczyńscy.
* Ofiary na kwiaty złożyli też: Halina Wilas, Andrzej Biardzki
* Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Halina Kutna, Elżbieta Wajda, Iwona Duliban, Urszula Antoszewska, Grzegorz Węgier, Halina Wałęga, Maria Piękna.
Natomiast kościół „kolejowy”: Grażyna Ciesielska, Wiesław Socha, Stefania Saletnik, Małgorzata Ancygier, Anna Krawczyk, Zofia Wycisk.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu byli zaangażowani w różnego rodzaju parafialne prace remontowe. Dziękujemy za poświęcony czas i siły. Ponawiamy prośbę o pomoc przy podejmowanych pracach.

8.Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy inwestycyjnej.

9.Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

10. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy pięknego przeżycia nowego tygodnia i Bożej opieki zarówno w dniach odpoczynku, jak i podczas chwil pracy i wysiłku.