Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 25 lipca 2021 r.

Ogłoszenia parafialne


XVII NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU” – 25 LIPCA 2021 R.

1.Wczoraj zakończyło się nawiedzenie naszej Parafii i Dekanatu przez obraz św. Józefa. Był to czas łaski i modlitwy przez wstawiennictwo Opiekuna Zbawiciela. Dziękujemy wszystkim naszym Parafianom i wspólnotom Parafii z całego Dekanatu Węgliniec za świadectwo wiary i trwanie na czuwaniu modlitewnym.

2.Dzisiaj, w dniu św. Krzysztofa, otaczamy modlitwą kierowców i podróżujących. Po wszystkich Mszach świętych błogosławieństwo pojazdów. Możemy włączyć się w pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu potrzebnych w ich posłudze misyjnej. W tym celu organizowana jest akcja 1 gr za 1 km. Ilość przejechanych w ciągu roku kilometrów razy 1 grosz, da nam kwotę ofiary, jaką możemy złożyć przy okazji błogosławienia pojazdów.
* Również dzisiaj obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Wyrażamy im naszą wdzięczność za dzielenie się mądrością życia z młodszymi i powierzamy ich Bożej Opatrzności.
* Kolejną treścią dzisiejszej niedzieli jest dzień solidarności z poszkodowanymi w wyniku nawałnic w krajach Europy, m. in. w Niemczech, Belgii i Holandii. Możemy ich wspomóc poprzez ofiary składane do puszki przy wyjściu z kościoła.

3. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i w piątek w godz. 18.45 – 19.30 a sakrament pokuty w czasie wakacji codziennie rano i wieczorem pół godziny przed Mszą św.

4.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 28 lipca o godz. 18.00. Bezpośrednio po niej Msza św.

5.W czwartek, 29 lipca rozpoczyna się Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. Zapraszamy do włączenia się w duchowe pielgrzymowanie. Będziemy je przeżywać podczas wieczornych spotkań przy grocie Matki Bożej obok kościoła parafialnego od najbliższego czwartku 29 lipca do piątku 6 sierpnia, początek każdego dnia o 20.15. Będziemy rozważać tematy pielgrzymkowych dni, zgłębiając hasło pielgrzymki: Bądź gotów. W naszej modlitwie i śpiewach posługiwać się będziemy książeczkami duchowego uczestnictwa w pielgrzymce (15 zł). Można je nabywać wraz z plakietkami (5 zł). Będzie też możliwość wyjazdu na ostatni etap pielgrzymowania z wejściem na Jasną Górę w sobotę, 7 sierpnia. Informacje i zapisy u ks. proboszcza.

6. Przyszła niedziela, 1 sierpnia, jest I niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele „kolejowym” a dla róży męskiej o godz. 17.30 w kościele parafialnym.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00 i od godz. 17.30 a w kościele „kolejowym” po Mszy św. o godz. 10.00.

7.Dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Halina Kutna, Elżbieta Wajda, Maria Piękna, Wiesław Socha, Małgorzata Ancygier, Zofia Wycisk, Krystyna Macura, Wioleta Wąsik, Adam Krupcała.
* Ofiary na kwiaty złożyli też: Iwona Duliban, Barbara Piotrowska, Grażyna Ciesielska, Stefania Saletnik, Stanisława Weryszko, Sylwia Markowska.
* Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Maria Zasańska, Danuta Zator, Maria Ancygier, Krystyna Deja, Iwona Nowaczyk, Marianna Tarantajewska, Paweł Proć.
Natomiast kościół „kolejowy”: Janina Grześków, Izabela Woźniak, Grażyna Markowska, Ewelina Gołyźniak, Beata Kowalska, Lucyna Żelazna, Bernadeta Robocień.

8.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
* Natalia Angelika SZPURKA, zamieszkała w Węglińcu z Damianem Krzysztofem ŚWIRSKIM, zamieszkałym w Chojnowie (zapowiedź II).
* Katarzyna SROKA z Pawłem Jerzym KORNASIEWICZEM, zamieszkali w Węglińcu (zap. I).
* Michalina Maria ROLA ze Sławomirem Marianem WOLNYM, zamieszkali w Węglińcu (zap. I).

9.Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

10. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy mocy Bożej łaski i obfitości Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Składamy najlepsze życzenia Solenizantom, którzy w najbliższych dniach będą obchodzić swoje imieniny.