Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 8 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne


XIX NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU” – 8 SIERPNIA 2021 R.

1.Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek, 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Patronki Europy; we wtorek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w środę, 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary; w sobotę, 14 sierpnia – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe.

2.Kancelaria parafialna czynna we wtorek i w piątek w godz. 18.45 – 19.30.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Po niej Msza św.

4.W piątek, 13 sierpnia zapraszamy do kościoła parafialnego na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Po Mszy św. będziemy rozważać tajemnice różańcowe i pójdziemy w procesji z figurą Matki Bożej i ze świecami w dłoniach. Podczas tego nabożeństwa podejmujemy modlitwę w intencji pokoju na świecie i o wyzwolenie ludzkości od wpływu zła.

5.W sobotę, 14 sierpnia, Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy świętowanie uroczystości Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. W uroczystość Matki Bożej porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę, czyli o 8.00 i 18.00 w kościele parafialnym oraz o 10.00 i 12.00 w kościele „kolejowym”. Prosimy o przygotowanie i przyniesienie bukietów ziół i kwiatów, które pobłogosławimy w czasie każdej Mszy św.

6. Dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Danuta Żerkowska, Alina i Adrianna Kołodziejczak, Krystyna Cyrkot, Agnieszka Łaniucha, Halina Tronina, Maria Sobek, Agnieszka Daćko, Andżelika Majko, Grażyna Kuźnik, Ewelina Gołyźniak
* Ofiary na kwiaty złożyli też: Barbara Piątek, Karolina Gakos, Marian Osowski, Krystyna Pawluk, Halina Demut, Stefania Klim.
* Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Dorota Łuksza, Elżbieta Harbul, Iwona Wieczorek, Jolanta Burzyńska-Adamek, Elżbieta Chodkiewicz, Katarzyna Sucharnik, Halina Roleska.
Natomiast kościół „kolejowy”: Małgorzata Bącler, Ewa Wachecka, Agnieszka Szybowicz, Katarzyna Michaluk, Danuta Łańcuta, Maria Karcz.
Dziękujemy rodzinom państwa Jochna i Cendrowskich za ścięcie trawy i uporządkowanie terenu przy kościele „kolejowym”.

7.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
* Katarzyna SROKA z Pawłem Jerzym KORNASIEWICZEM, zamieszkali w Węglińcu (zap. III).
* Michalina Maria ROLA ze Sławomirem Marianem WOLNYM, zamieszkali w Węglińcu (zap. III).

8.Dziękujemy za ofiary składane na tacę dzisiaj, w II niedzielę miesiąca. Zostaną one przeznaczone na cele remontowo-budowlane naszej Parafii. Wyrażamy również wdzięczność za ofiary złożone 25 lipca br. na pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic w Europie oraz te z okazji dnia św. Krzysztofa przeznaczone na pomoc misjonarzom.

9.Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

10. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy wielu Bożych łask i radosnych chwil w nowym tygodniu.