Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 15 sierpnia 2021 r

Ogłoszenia parafialne


UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 15 SIERPNIA 2021 R. 

XX TYDZIEŃ „W CIĄGU ROKU”

1.Z kalendarza liturgicznego: we wtorek, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka; w piątek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda; w sobotę, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża.

2.Kancelaria parafialna czynna we wtorek i w piątek w godz. 18.45 – 19.30.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Po niej Msza św.

4.Przygotowujemy się do Jubileuszu 90-lecia poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Świętować go będziemy w niedzielę, 12 września br. Gromadzimy archiwalne fotografie przedstawiające otoczenie kościoła i jego wnętrze. Z tych zdjęć powstanie wystawa ukazująca najważniejsze momenty w historii naszej Parafii. Parafian, którzy posiadają tego typu fotografie prosimy o użyczenie ich, abyśmy mogli wykonać fotokopie potrzebne do przygotowania wystawy. Można je przynosić po Mszach świętych do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Zapewniamy, że wszystkie zdjęcia zostaną zwrócone właścicielom.

5. Dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Iwona Wieczorek, Jolanta Burzyńska-Adamek, Elżbieta Chodkiewicz, Katarzyna Sucharnik, Halina Roleska, Maria Sikorska, Barbara Kaleta, Małgorzata Bącler, Ewa Wachecka, Agnieszka Szybowicz.
* Prosimy, aby w przyszłą sobotę o godz. 10.00 przygotować wyjątkowo jedynie kościół parafialny.
Prosimy, aby uczyniły to następujące osoby: Teresa Kozłowska, Bożena Bożko, Franciszek Pełka, Katarzyna Razmus, Paulina Furmańska, Małgorzata Plizga, Ewa Witkowska.

6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy inwestycyjnej.

7. Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

8. Wszystkim naszym Drogim Parafianom oraz gościom odwiedzającym Węgliniec życzymy dobrego wakacyjnego czasu umocnionego Bożym błogosławieństwem.