Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 22 sierpnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne


XXI NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU” – 22 SIERPNIA 2021 R.

1.Z kalendarza liturgicznego: we wtorek, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, Apostoła; w czwartek, 26 sierpnia – uroczystość NMP Częstochowskiej; w piątek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki; w sobotę, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

2.Kancelaria parafialna czynna we wtorek po Mszy św. wieczornej do godz. 19.00 i w piątek w godz. 18.45 – 19.30.

3. Spotkanie rady parafialnej odbędzie się we wtorek, 24 sierpnia o godz. 19.00 w sali parafialnej.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Po niej Msza św.

5. W czwartek, 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. poranna o godz. 7.00. Jest to dzień patronalny Róży Żeńskiej pw. Matki Bożej Częstochowskiej (IV róża). Msza św. w intencji członkiń wspomnianej Róży i ich rodzin w kościele „kolejowym” o godz. 18.00. Po niej wspólna modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski.

6. W piątek, 27 sierpnia przypada 35 rocznica śmierci ks. prałata Bronisława Maślanki, wieloletniego duszpasterza naszej Parafii. Tego dnia po Mszy porannej o godz. 7.00 sprawowanej w jego intencji będziemy modlić się za ks. Prałata również przy tablicy poświęconej jego pamięci.

7. Z okazji przygotowań do Jubileuszu 90-lecia poświęcenia naszego kościoła parafialnego ponawiamy prośbę o wypożyczenie archiwalnych fotografii przedstawiających otoczenie kościoła i jego wnętrze. Można je przynosić po Mszach świętych do zakrystii lub do kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Bożena Bożko, Ewa i Zosia Witkowska, kościół „kolejowy” – nowożeńcy.
Ofiarę na kwiaty złożyła też Katarzyna Razmus.
* Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Krystyna Morasiewicz, Zofia Piffer, Ewa Sulikowska, Irena Fink, Janina Stefańska, Krystyna Lech, Stefania Zasowska.
Natomiast kościół „kolejowy”: Kazimiera Stawecka, Aleksandra Wojdyło, Elżbieta Łańcuta, Jakub Biardzki, Stefania Wrzesińska, Zofia Żmuda, Elżbieta Osińska.
Bardzo dziękujemy panom zaangażowanym w odnawianie ogrodzenia przy kościele parafialnym. Widać już efekty prac. W dalszym ciągu ponawiamy prośbę o pomoc. W ciągu tygodnia można włączyć się w podejmowane prace codziennie od godz. 16.00. Dziękujemy też panu Edwardowi Zasańskiemu za wywiezienie odpadów z terenu kościoła „kolejowego”.

9. Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

10. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy dobrego i umocnionego Bożym błogosławieństwem tygodnia.