Ogłoszenia

Ogłoszenie parafialne – 29 sierpnia 2021 r.

XXII NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU” – 29 SIERPNIA 2021 R.

1.Kancelaria parafialna czynna we wtorek i w piątek w godz. 18.45 – 19.30.

2.W środę, 1 września rozpoczęcie roku szkolnego. Pamiętajmy w modlitwie o uczniach, nauczycielach, wychowawcach, katechetach i rodzicach. O Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym będziemy prosić podczas Mszy św. w niedzielę, 5 września o godz. 12.00 w kościele „kolejowym”. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami a także nauczycieli. Prosimy, aby na tę Mszę św. dzieci z klas pierwszych przyniosły ze sobą tornistry, które zostaną pobłogosławione. Starsze dzieci również mogą przynieść nowe tornistry i przybory szkolne. Będzie też obecny poczet sztandarowy ze Szkoły Podstawowej w Węglińcu.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Po niej Msza św.

4. Spotkanie rady parafialnej odbędzie się w czwartek, 2 września o godz. 19.00 w sali parafialnej.

5.W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
– W czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej.
– W piątek Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa na zakończenie Mszy św. o godz. 7.00 i przed Mszą św. o godz. 18.00. Sakrament pokuty od godz. 6.30 oraz w czasie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.
– W sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny o godz. 8.00. Po niej adoracja Najśw. Sakramentu, różaniec wynagradzający oraz 15-minutowe rozmyślanie.

6. Po wakacyjnym czasie wznawiamy spotkania ministrantów. Najbliższe spotkanie w sali parafialnej w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy też kandydatów na ministrantów.

7.Przyszła niedziela, 5 września, jest I niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele „kolejowym” a dla róży męskiej o godz. 17.30 w kościele parafialnym.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00 i od godz. 17.30 a w kościele „kolejowym” po Mszy św. o godz. 10.00.

8. Dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Krystyna Morasiewicz, Ewa Sulikowska, Irena Fink, Stefania Zasowska, Kazimiera Stawecka, Elżbieta Łańcuta, Zofia Żmuda, Bożena Kleszcz.
* Ofiarę na kwiaty złożyli też: Janina Stefańska, Aleksandra Wojdyło, Jakub Biardzki, Stefania Wrzesińska, Elżbieta Osińska, Stanisława Mezglewska.
* Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Marianna Serafin, Danuta Wrzeszcz, Krystyna Zasańska, Halina Słabolepsza, Katarzyna Purczyńska, Ewa Komarnicka, Krystyna Pelak.
Natomiast kościół „kolejowy”: Elżbieta Wielewicka, Halina Szymańska, Grażyna Olszowy, Irena Pawlak, Joanna Pawyza, Maria Nojman, Maria Sobolewska.
Bardzo dziękujemy panom, którzy w tym tygodniu poświęcili wiele czasu i sił na odnawianie ogrodzenia przy kościele parafialnym. Już blisko zakończenia prac. W ciągu tygodnia można jeszcze włączyć się w pomoc, codziennie od godz. 16.00.

9.Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

10.Życzymy dzieciom, młodzieży i nauczycielom, wychowawcom i katechetom dobrego i radosnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionego i pięknego w przeżycia tygodnia.