Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 5 września 2021r.

Ogłoszenia parafialne


XXIII NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU” – 5 WRZEŚNIA 2021 R.

1.Dzisiaj przeżywamy I niedzielę miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele „kolejowym” a dla róży męskiej o godz. 17.30 w kościele parafialnym. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00 i od godz. 17.30, a w kościele „kolejowym” po Mszy św. o godz. 10.00.

2.Kancelaria parafialna czynna we wtorek i w piątek w godz. 18.45 – 19.30.

3. W środę, 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w tradycji ludowej nazywane Świętem Matki Bożej Siewnej. Pobłogosławimy przyniesione ziarno siewne i nasiona. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Po niej Msza św.

4. W piątek, 10 września zapraszamy na spotkanie modlitewne – „Wieczór z Jezusem”, czyli uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będziemy je przeżywać jako przygotowanie do niedzielnego Jubileuszu i w duchu wdzięczności za 90 lat naszego kościoła parafialnego; za tych, którzy go budowali, za wszystkich dobrodziejów naszej Parafii i za całą wspólnotę parafialną. Naszą modlitwę rozpoczniemy o godz. 19.30 w kościele parafialnym.

5.Zapraszamy ministrantów na spotkanie w sali parafialnej w sobotę o godz. 10.00.

6. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Jubileusz 90-lecia poświęcenia kościoła parafialnego. To okazja umocnienia naszej wspólnoty parafialnej. Bądźmy w tym dniu razem na modlitwie i we wspólnym, radosnym przeżywaniu festynu parafialnego. Zmianie ulegnie program niedzielnych Mszy świętych. Za tydzień, 12 września będą sprawowane tylko 3 Msze święte: o godz. 8.00 w kościele parafialnym, o godz. 10.00 w kościele „kolejowym” i główna Msza święta jubileuszowa o godz. 13.30 w kościele parafialnym. Będzie jej przewodniczył ks. prał. Leopold Rzodkiewicz, będą z nami zaproszeni goście.
Po Eucharystii, o godz. 15.00 rozpoczniemy Festyn parafialny na placu przy WCK. W programie występy zaproszonych scholi, orkiestry KWB Turów oraz zespołu „Leśne Echo”. Wiele atrakcji dla dzieci, m.in. dmuchańce, malowanie twarzy, gry i zabawy. Obficie zaopatrzone stoiska gastronomiczne. Do nabycia będą także pamiątki parafialne związane z Jubileuszem, m.in. różańce parafialne, kalendarze, świece, magnesy. Cały dochód przeznaczony zostanie na cele remontowe naszej Parafii.

7.Zapraszamy na pielgrzymkę mężczyzn na Jasną Górę. Nosi ona tytuł „Oblężenie Jasnej Góry” i będzie miała miejsce w sobotę, 18 września. Ma ona charakter spotkania i dnia skupienia przeznaczonego dla mężczyzn. Koszt wyjazdu: 65 zł. Więcej informacji u pana Zbigniewa Bożko. Zapisy możliwe również w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Marianna Serafin, Danuta Wrzeszcz, Krystyna Zasańska, Halina Słabolepsza, Ewa Komarnicka, Elżbieta Wielewicka, Halina Szymańska, Grażyna Olszowy, Irena Pawlak, Joanna Pawyza.
* Ofiarę na kwiaty złożyli też: Maria Sikorska, Maria Nojman, Zofia Kleszczyńska.
* Prosimy, aby w przyszłą sobotę o godz. 10.00 przygotować jedynie kościół „kolejowy”.
Prosimy, aby uczyniły to następujące osoby: Maria Bartkowiak, Stefania Jurasik, Teresa Toporowska, Joanna Burak, Bożena Kępa, Monika Żabińska.
Bardzo dziękujemy panom, którzy w tym tygodniu podejmowali prace związane z odnowieniem ogrodzenia przy kościele parafialnym.

9.Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

10.Życzymy naszym Parafianom dobrego i uświęconego Bożym błogosławieństwem tygodnia.