Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 12 września 2021r.

Ogłoszenia parafialne


JUBILEUSZ 90-LECIA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO – 12 WRZEŚNIA 2021 R.

1.Przeżywamy Jubileusz 90-lecia poświęcenia kościoła parafialnego. Porządek Mszy świętych: o godz. 8.00 w kościele parafialnym, o godz. 10.00 w kościele „kolejowym” oraz główna Msza święta jubileuszowa o godz. 13.30 w kościele parafialnym. Będzie jej przewodniczył ks. prał. Leopold Rzodkiewicz z Legnicy. Od godz. 15.00 festyn
parafialny na placu przy Węglinieckim Centrum Kultury.

2.Kancelaria parafialna czynna we wtorek i w piątek w godz. 18.45 – 19.30.

3. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek, 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma; we wtorek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w środę, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w czwartek, 16 września – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana; w sobotę, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.

4. W poniedziałek, 13 września zapraszamy do kościoła parafialnego na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Po Mszy św. pójdziemy w procesji z figurą Matki Bożej i ze świecami w dłoniach. W czasie procesji będziemy rozważać tajemnice różańcowe. Główną intencją nabożeństwa jest modlitwa w intencji pokoju na świecie i o wyzwolenie ludzkości od wpływu zła.

5.We wtorek, 14 września będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu rozważamy ofiarę, jaką na krzyżu złożył Jezus oddając swoje życie za każdego człowieka. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej do kościoła parafialnego o godz. 17.30. Po nim Msza św. wieczorna.

6. W środę, 15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Jest to patronalny dzień III Róży Żeńskiej. O godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po niej Msza św. w intencji członkiń Róży Matki Bożej Bolesnej i ich rodzin a następnie spotkanie w sali parafialnej.

7.Zapraszamy ministrantów na spotkanie w sali parafialnej w sobotę o godz. 10.00.

8. Dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Maria Bartkowiak, Teresa Toporowska, Bożena Kępa, Monika Żabińska.
* Ofiarę na kwiaty złożyli też: Maria Żabińska, Paulina Gunkowska.
* Prosimy, aby w przyszłą sobotę o godz. 10.00 przygotować jedynie kościół „kolejowy”.
Prosimy, aby uczyniły to następujące osoby: Sylwia Hain, Zofia Marek, Teresa Nowak, Dorota Buczek, Katarzyna Komosińska, Halina Ignaszak.

9. Przygotowujemy się do Ingresu naszego Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego do Katedry. Uroczyste wejście Biskupa do swojego kościoła katedralnego jest oficjalnym przyjęciem Pasterza przez wspólnotę i oficjalnym początkiem pasterzowania. Uroczystość Ingresu zaplanowana jest na poniedziałek 20 września br. i rozpocznie się o 11.30 procesją liturgiczną do Katedry z budynku domu parafialnego parafii katedralnej. W bramie głównej Katedry biskupa przywita Prepozyt Legnickiej Kapituły Katedralnej i proboszcz Katedry, i nastąpi dalsza część uroczystości. Eucharystia rozpocznie się o 12.00.
Kieruję zatem do Was Czcigodni Prezbiterzy, Diakoni, Osoby Konsekrowane i do Was wszystkich Siostry i Bracia, wierni Diecezji Legnickiej serdeczne zaproszenie do udziału w tej uroczystości. Zapraszam także wszystkie wspólnoty i organizacje kościelne. Niech nasza liczna obecność, będzie znakiem i wyrazem jedności z naszym Pasterzem.
Proszę także, aby dzisiejsza niedziela była szczególnym dniem modlitwy za naszego Biskupa.

10.Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

11. Życzymy naszym Parafianom pięknego i Bożego tygodnia.