Home > Aktualności > Wielki Post

Już jutro, w Środę Popielcową rozpoczniemy 40-dniowy okres przygotowania Paschalnego – Wielki Post. Będzie to czas naszej wędrówki ku Świętom Paschalnym, w których z radością spotkamy Jezusa Zmartwychwstałego.

W Środę Popielcową na znak pokuty oraz ufności w moc Bożą przyjmiemy popiół na nasze głowy. W tym dniu Msze święte będą odprawione o godz. 9.00 i 18.00 w kościele parafialnym, i o godz. 17.00 w kościele kolejowym.

W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wyrażamy w ten sposób głód i pragnienie Boga oraz prosimy Go o łaskę nawrócenia, czyli przemiany naszego życia. W związku z rozpoczęciem Wielkiego Postu, w środę nie będzie Nowenny do MB Nieustającej Pomocy.

W owocnym przeżyciu czasu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pokutne, na które zapraszam:

Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątek o godz. 9.00 i 17.00 – bezpośrednio po Drodze Krzyżowej Msza św.;

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00 w kościele parafialnym.