Home > Z życia parafii > Nasza parafia otrzyma relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej

Decyzją Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – kustosza grobu i relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, nasza parafia otrzyma relikwie I stopnia – ex ossibus – z kości św. Siostry Faustyny.

Relikwie I stopnia – ex ossibus – z kości św. Siostry Faustyny, Zgromadzenie przekazuje do parafii, kościołów albo kaplic erygowanych pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, Jezusa Miłosiernego i św. Siostry Faustyny, w których w sposób szczególny głoszona jest prawda o miłości miłosiernej Boga do człowieka. Wyjątek stanowią te parafie, które mimo innego wezwania – dynamicznie rozwijają nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i szerzą kult św. Siostry Faustyny.