Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

28 Niedziela Zwykła – 12.10.2014 r. XIV Dzień Papieski – „Świętymi bądźcie”

1.Msze św. w tym tygodniu o godz.7.00 będą sprawowane w środę i w sobotę; od poniedziałku o godz.18.00; w poniedziałek – 13 października o godz.17.00 – w kościele kolejowym ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła; nabożeństwo różańcowe o godz.17.00.

2.Kalendarz liturgiczny:
- poniedziałek: Bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera – wspomnienie
- środa: św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła – wspomnienie,
- czwartek: św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska – uroczystość,
- piątek: Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika – wspomnienie,
- sobota: Św. Łukasza Ewangelisty – święto.

3.Spotkanie z rodzicami dzieci ze Szkoły Podstawowej z klas IV – VI odbędzie się w środę w kościele parafialnym o godz.18.30. Dziękuję także za spotkanie rodzicom dzieci z klas I i II.

4.Dzisiaj po Mszach św. zachęcam do złożenia ofiary do specjalnych puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

5.W przyszłą Niedzielę ofiary składane podczas Mszy św. będą przeznaczone na dalsze prace remontowe budynku parafialnego ( „wikarówki”).

6.Zbiórka kandydatów i ministrantów w sobotę o godz.10.00.

7.Dziękujemy za przygotowanie naszych kościołów oraz za ofiarę na kwiaty: Helenie Rogackiej, Halinie i Karolinie Mazurek, Bogumile Ząbkowskiej, Annie Granda, Iwonie Sroka, Mieczysławie Drankiewicz, Krystynie Garbarczyk, Danucie Ołdak, Marii Bartkowiak, Stefanii Jurasik, Teresie Toporowskiej, Ewie Stefańczak, Monice Żabińskiej, Agnieszce Magda, Barbarze Gargała.                                                                    

Kościół parafialny prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.30: Lidię Łabiszewską, Marię Gołyźniak, Halinę Setera, Zofię Wysłobocką, Julię Morasiewicz, Katarzynę Zasowską.                                                                                                                                    

Kościół kolejowy prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.30: Zofię Marek, Teresę Nowak, Alinę Duczmal, Marię Baranowską, Dorotę Buczek, Katarzynę Komosińską.

8.Polecam tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”; dla młodszych „Ziarenko”.