Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

21 Niedziela Zwykła – 23.08.2015 r.

1.Msza św. o godz.7.00 będzie sprawowana w tym tygodniu w czwartek; od wtorku codziennie o godz.18.00; we wtorek o godz.17.50 – nabożeństwo do św. Jana Pawła II; w środę o godz.17.50 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w środę o godz.20.30 – modlitwa różańcowa zakończona Apelem Jasnogórskim; Msze św. w Niedzielę wg. „porządku wakacyjnego”.

2.Kalendarz liturgiczny:
- poniedziałek: św. Bartłomieja, Apostoła – święto,
- środa: Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej – uroczystość,
- czwartek: św. Moniki – wspomnienie,
- piątek: św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła – wspomnienie,
- sobota: Męczeństwo św. Jana Chrzciciela – wspomnienie.

3.Zapraszam dzieci i młodzież  do skorzystania ze spowiedzi św. przed zbliżającym się nowym rokiem szkolnym i katechetycznym od wtorku do soboty przed Mszą św. wieczorną.

4.Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszych kościołów oraz za ofiarę na kwiaty: Iwonie Sroka, Halinie Setera, Zofii Wysłobockiej, Krystynie Garbarczyk, Julii Morasiewicz, Helenie Rogackiej, Bożenie Kleszcz, Annie Mulwa – Dąbrowskiej, Elżbiecie Łańcuta.                                                                                                                     

Kościół parafialny prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.30: Marię Plewińska, Teresę Roćko, Elżbietę Chłopecką, Olgierta Zielińskiego, Grażynę Furmańską, Monikę Wiśniewską, Gabryjelę Naskręt.                                                                                                

Kościół kolejowy prosimy także o przygotowanie w piątek o godz.15.30: Aleksandrę Wojdyło, Kazimierę Stawecką, Stefanię Wrzesińską, Małgorzatę Nowicka, Ewę Kupczyk, Zofię Żmuda, Ewelinę Żelazna.

5.Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Proboszcz - ks. Przemysław Słyszko