Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

29 Niedziela Zwykła – 19.10.2014 r.

1.
Msze św. o godz.7.00 będą sprawowane w tym tygodniu od wtorku do soboty; Msze św. o godz.18.00 – codziennie  od poniedziałku; nabożeństwo różańcowe o godz.17.00; od przyszłej Niedzieli ( 26.10) – zmiana czasu na zimowy, Msze św. będą sprawowane o godz.17.00.

2.
Kalendarz liturgiczny:
- poniedziałek: św. Jana Kantego, prezbitera – wspomnienie,
- wtorek: bł. Jakuba Strzemię, biskupa – wspomnienie,
- środa: św. Jana Pawła II, papieża – wspomnienie.

3.
Spotkanie z rodzicami uczniów klas I i II Gimnazjum odbędzie się w czwartek – w kościele kolejowym o godz.18.30.

4.
Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

5
.W Niedzielę o godz.16.30 w kościele parafialnym odbędzie się przedstawienie słowno- muzyczne na temat św. Jana Pawła II – „Świętymi bądźcie” w wykonaniu uczniów z Gimnazjum.

6.
Serdeczne „Bóg zapłać” za złożoną dzisiaj ofiarę przeznaczoną na dalsze prace remontowe „wikarówki”.

7.
W związku z bardzo częstą profanacją figury – pomnika św. Jana Pawła II w parku  oraz piciem alkoholu i zaśmiecaniem miejsca przy papieskiej figurze Parafia zwróci się do Urzędu Miasta o zmianę lokalizacji figury św. Papieża. Jako katolicy i mieszkańcy nie możemy być obojętni na tak wulgarne zachowanie młodzieży, która nie potrafi uszanować tego ważnego miejsca pamięci i kultury chrześcijańskiej w Węglińcu.

8.
Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kościołów oraz za ofiarę na kwiaty: Lidii Łabiszewskiej, Marii Gołyźniak, Halinie Setera, Zofii Wysłobockiej, Juli Morasiewicz, Katarzynie Zasowskiej, Zofii Marek, Teresie Nowak, Alinie Duczmal, Dorocie i Karolinie Buczek, Katarzynie Komosińskiej, Joannie Strączek, Janinie Szemelak, Zofii Kleszczyńskiej.                                                                                  

Kościół parafialny prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.30: Małgorzatę Olszowy, Marię Plewińską, Teresę Roćko, Elżbietę Chłopecką,  Czesławę Zielińską, Grażynę Furmańską, Gabryjelę Naskręt.                                          

Kościół kolejowy prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.30: Ewę Bernatek, Elżbietę Fras, Józefa Czaprackiego, Jolantę Sulej, Czesławę Lewkowską, Stanisławę Herman.

9.
Tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”; dla młodszych „Ziarenko”.

10.
Dzisiaj w kościołach naszej diecezji legnickiej odbywa się liczenie wiernych.