Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

21 Niedziela Zwykła – 24.08.2014 r.

1.Msze św. o godz.7.00 będą sprawowane: wtorek, środa i piątek; od wtorku o godz.18.00; od 7 września Msza św. o godz.10.00 będzie sprawowana w kościele kolejowym; nabożeństwo do św. Jana Pawła II we wtorek o godz.17.45; nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz.17.45.

2.Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek: św. Ludwika – wspomnienie,

- wtorek: Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej – uroczystość,

- środa: św. Moniki – wspomnienie,

- czwartek: św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła – wspomnienie,

- piątek: Męczeństwo św. Jana Chrzciciela – wspomnienie.

3.Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Krzeszowa w dniu 4 października ( sobota); koszt wyjazdu 25 zł – zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

4.Zapraszam dzieci i młodzież do sakramentu spowiedzi św. przed rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego w piątek od godz.17.00. Zapraszam także dzieci, młodzież oraz rodziców, nauczycieli i wychowawców do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku nauki na Mszę św. w przyszłą Niedzielę o godz.12.00. Dzieci z klasy I i rodziców proszę o przyniesienie do poświęcenia tornister z 1 ćwiczeniem, książką i przyborami szkolnymi.

5.Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kościołów oraz za ofiarę na kwiaty: Marzenie Zaręba, Sebastianowi Wyszyńskiemu, Agnieszce i Jakubowi Kowalskim, Barbarze Piątek, Danucie Skorupa, Malwinie Krzan, Krystynie Pawluk, Izabeli Woźniak, Danucie Adler, Stefani Nowak.

Dziękujemy także za skoszenie trawy przy kościele kolejowym Marii i Piotrowi Jochna i Wiesławie Jaworskiej.

Kościół parafialny prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.30: Krystynę Cyrkot, Karolinę Gakos, Halinę Tronina, Alicję Curyło, Paulinę Furmańską, Kamilę Cendrowską, Danutę Śliwa.

Kościół kolejowy prosimy o przygotowanie także w piątek o godz.15.30: Grażynę Markowską, Gizelę Gołyźniak, Beatę Kowalską, Lucynę Żelazna, Agnieszkę Daćko, Mariana Osowskiego.

6.W dniu 9 września br. od godz.8.00 w Przychodni Zdrowia w Węglińcu odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy oraz echo serca. Badania wykonywane są na profesjonalnym nowym aparacie USG Doppler Color. Badania są odpłatne. Cena jednego badania – 55zł. Badania przeprowadza Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poznań – Chyby. Bliższe informacje w przychodni zdrowia.

7.Polecam tygodniki: „Niedziela” – 5zł i „Gość Niedzielny” – płytą CD z pierwszą częścią „Dzienniczka” św. s. Faustyny – 4,50 zł.