Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

5 Niedziela Wielkanocna – 24.04.2016 r.

1.Msze św. w tym tygodniu o godz.7.00 będą sprawowane: wtorek, środa, piątek i sobota; o godz.18.00: wtorek, czwartek, piątek i sobota; w środę o godz.17.00; w Niedzielę wg planu.

2.W przyszłą Niedzielę – 1 maja o godz.17.15 – nabożeństwo „majowe”. Zmiana tajemnic w Kole Żywego Różańca dla Róży żeńskiej i męskiej – 8 maja o godz.17.00.

3.Kalendarz liturgiczny:
- poniedziałek: św. Marka – Ewangelisty – święto (dzień patronalny ks. bpa Marka)
- piątek: św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła – święto.

4.Osoby zainteresowane pomocą żywnościową od Caritas diecezji legnickiej proszone są o dostarczenie do wtorku koniecznych zaświadczeń z MOPS w Węglińcu.

5.Spotkania z dziećmi przed I Komunią św. w środę o godz.15.00 i w piątek o godz.15.45. – w kościele kolejowym.

6.W ubiegłym tygodniu został zabezpieczony dach sali parafialnej (położono specjalną folię i blachodachówkę na ¾ powierzchni dachu).

7.W kościele kolejowym zamontowano już wszystkie nowe ławki ( także bez oparcia ). Składam serdeczne „Bóg zapłać wszystkim Parafianom – Ofiarodawcom za tak piękny i potrzebny dar do kościoła w Roku Miłosierdzia i jubileuszu Chrztu św. Polski.

8.Dzisiaj w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla Ukrainy (na prośbę Ojca św. Franciszka).

9.Dnia 14 maja organizowana jest diecezjalna pielgrzymka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Koszt wyjazdu 80 zł. Zapisy u Pani Danuty Grabowskiej z Czerwonej Wody pod nr tel. 500 349 023.

10.Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszych kościołów i za ofiarę na kwiaty: Iwonie Wieczorek, Elżbiecie Chodkiewicz, Barbarze Kaleta, Katarzynie Sucharnik, Małgorzacie Kozak, Krystynie Barczak, Irenie Pawłowskiej, Wandzie Dziamskiej, Marii Szymal, Bożenie Zator, Danucie Komsta, Annie Paciorek. Dziękujemy także p. Reginie Ptasińskiej za tulipany do kościoła oraz za pomoc w skoszeniu trawy przy kościele kolejowym Piotrowi Jochna i Barbarze Filipiak. Kościół parafialny prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.00: Marię Sobek, Teresę Grześków, Teresę Kozłowską, Bożenę Mrowińską, Alicję Curyło, Paulinę Furmańską.Kościół kolejowy prosimy o przygotowanie także w piątek o godz.15.00: Iwonę Żerkowską, Alinę Wajda, Annę Janaszak, Jadwigę Blatkiewicz, Teresę Węgier.

11.Polecam tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”; dla młodszych „Mały Gość” i naklejka do książeczki.Proboszcz - ks. Przemysław Słyszko