Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

Niedziela – 14.09.2014 r. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

1.Msza św. o godz.7.00 będzie sprawowana w piątek; od wtorku o godz.18.00; nabożeństwo do Św. Jana Pawła II we wtorek o godz.17.45; w środę o godz.17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. (Dzisiaj – w Niedzielę - wyjątkowo Msza św. o godz.18.00 – kościele kolejowym).

2.Kalendarz liturgiczny:
- poniedziałek: Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – wspomnienie,
- wtorek: św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa – wspomnienie,
-  czwartek: św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski – święto,
- sobota: Rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy – uroczystość.

3.Serdecznie zapraszam (w ramach spotkań przed Bierzmowaniem) młodzież z Gimnazjum – klasy od I do III  na Mszę św. w czwartek o godz.18.00 -  do kościoła kolejowego z okazji  święta św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Nie będzie spotkania w środę.

4.Uprzejmie przypominam, że zaświadczenia dla osób chcących zostać chrzestnym/chrzestną wydawane są dla osób wierzących i praktykujących, które mieszkają obecnie na terenie Parafii. Osoby, które mieszkają na terenie innej  Parafii powinny zgłaszać się u swojego ks. Proboszcza. Nie decyduje miejsce Chrztu, Komunii czy Bierzmowania!

5.Proszę osoby, które zgłosiły swój udział w pielgrzymce autokarowej do Krzeszowa o potwierdzenie wyjazdu wpłatą 25 zł. do przyszłej Niedzieli.

6.Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszych kościołów oraz za ofiarę na kwiaty: Teresie Grześków, Teresie Kozłowskiej, Małgorzacie Plizga, Ewie Witkowskiej, Barbarze Milczarek, Irenie Fink, Joannie Fink, Janinie Stefańskiej, Krystynie Morasiewicz, Halinie Rolewskiej, Barbarze Klusik, Agnieszce Szybowicz, Danucie Łańcuta, Barbarze Sosnowskiej, Ewie Szymczak.

Kościół parafialny prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.30: Ewę Sulikowską, Zofię Piffer, Krystynę Lech, Elżbietę Cycyk, Mariannę Serafin, Stefanię Zasowską, Halinę Słabolepszą.

Kościół kolejowy prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.30: Teresę Barszcz, Marię Karcz, Bożenę Kleszcz, Annę Mulawa – Dąbrowska, Józefę Piasecką, Elżbietę Szatkowską, Bożenę Pawyza.

7.Polecam tygodniki: „Niedziela” – 5zł i „Gość Niedzielny” z 2 cz. na płycie CD „Dzienniczek”  św. siostry Faustyny Kowalskiej - 4.50zł; dla młodszych „Ziarenko”.

8.Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek o godz.17.00.