Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

Niedziela – 26.10.2014 r.Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego – Uroczystość.

1.Msze św. w tym tygodniu o godz.7.00 będą sprawowane od wtorku do piątku; Msze św. o godz.17.00 – od poniedziałku do piątku; w sobotę – 1 listopada Msze św. o godz.8.00, 10.00, 13.00 – na cmentarzu komunalnym oraz o godz.17.00; nabożeństwo różańcowe będzie sprawowane do piątku o godz.16.00.

2.Od przyszłej Niedzieli – 2 listopada wszystkie Msze św. i nabożeństwa będą sprawowane w kościele parafialnym. Zmiana tajemnic w Kole Żywego Różańca w przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz.10.00.

3.Kalendarz liturgiczny:
- wtorek: Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – święto,
- sobota: Wszystkich Świętych – uroczystość.

4.W sobotę – 1 listopada Msza św. o godz.13.00 będzie sprawowana na cmentarzu komunalnym za naszych zmarłych, którzy już osiągnęli chwałę zbawionych oraz za zmarłych przebywających w czyśćcu. Tradycyjnie ofiary składane podczas tej Mszy św. oraz Niedzielę – 2 listopada do puszek będą przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy.

5.Spotkanie rodziców uczniów klas III Gimnazjum oraz uczniów ze Szkół Średnich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania odbędzie się w środę o godz.18.30 w kościele parafialnym.

6.Dziękujemy za złożoną ofiarę na potrzeby remontowe w naszej Parafii.

7.Zachęcam do wypisywania „kartek wypominkowych”, które można zabrać do domów i wypisać czytelnie imiona i nazwiska zmarłych osób. Proszę także o napisanie ulicy osób, które będą składać wypisaną kartkę. Ofiary składane na „wypominki” będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła parafialnego oraz budynków parafialnym.

8.Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszych kościołów oraz za ofiarę na kwiaty: Marii Plewińskiej, Teresie Roćko, Elżbiecie Chłopeckiej, Czesławie Zielińskiej, Grażynie Furmańskiej, Gabryjeli Naskręt, Ewie Bernatek, Elżbiecie Fras, Józefowi Czaprackiemu, Jolancie Sulej, Czesławie Lewkowskiej, Stanisławie Herman, Marii Baranowskiej.

Kościół parafialny prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.30: Monikę Wiśniewską, Jolantę Frelich, Irenę Słabolepszą, Irenę Majdziak, Sabinę Burda, Katarzynę Ossak, Urszulę Hirsz.

Kościół kolejowy prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.30: Franciszkę Lichnerowicz, Danutę Kmiecik, Zofię Grzelczyk, Halinę Kozaczuk, Barbarę Korczyńską, Krystynę Olszewską, Halinę Sudnik.

9.Polecam tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”; dla młodszych „Mały Gość Niedzielny” – 4 zł oraz „Ziarenko”.