Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

17 Niedziela Zwykła – 27.07.2014 r.

1.Msza św. o godz.7.00 będzie sprawowana w piątek; od wtorku codziennie o godz.18.00; w Niedzielę wg. planu „wakacyjnego”; w przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz.10.00 odbędzie się zmiana tajemnic w Kole Żywego Różańca;nabożeństwo do św. Jana Pawła II we wtorek o godz.17.45;w środę o godz.17.45 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.Kalendarz liturgiczny:
- wtorek: św. Marty – wspomnienie,
- czwartek: św. Ignacego z Loyoli, prezbitera – wspomnienie,
- piątek: św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła – wspomnienie.

3.Proszę po Mszy św. o potwierdzenie wyjazdu na pielgrzymkę do Częstochowy.

4.W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca; spowiedź św. od godz.17.00 – 18.00;w czasie spowiedzi św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.Dziękuję Panom za pomoc w usunięciu i wywiezieniu pokrycia dachowego z „wikarówki”. Chcemy w najbliższym czasie zabezpieczyć dach i pomieszczenia przed dalszym zniszczeniem. (Podobne prace będą także kontynuowane na dachu sali parafialnej. Dziękujemy także Panu Stanisławowi Fink za transport.

6.Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszych kościołów i za ofiarę na kwiaty: Danucie Żerkowskiej, Elżbiecie Wajda, Iwonie Duliban, Urszuli Antoszewskiej, Eugenii Michaluk, Zofii Szymanek, Krystynie Burczyńskiej, Wandzie Batog, Halinie Pałyga; dziękujemy także za kwiaty ogrodowe Pani Ptasińskiej, Komosińskiej i Kapeluch. Kościół parafialny prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.30 : Pawła Proć, Annę Sznajdrowicz, Marię Ochocką, Marię Kopczyk, Jadwigę Michalak, Bożenę Płucienik; Kościół kolejowy prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.30 : Jarosława Olszowy, Iwonę Starzak, Kamilę Blatkiewicz, Maarię Oreszczuk, Agnieszkę Nagrodzką, Sylwię Markowską.

7.Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

8.Dzisiaj także po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów.