Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

21 Niedziela Zwykła – 21.08.2016 r.

1.Msze św. w tym tygodniu o godz.7.00 będą sprawowane: wtorek, środa i piątek; codziennie od wtorku do soboty o godz.18.00; we wtorek przed Mszą św. o godz.18.00 – nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

2.Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek: Najświętszej Maryi Panny Królowej – wspomnienie,

- środa: św. Bartłomieja, Apostoła – święto,

- piątek: Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej – uroczystość,

- sobota: św. Moniki – wspomnienie.

3.Serdecznie zapraszam wszystkich byłych oraz obecnych Parafian na uroczystość upamiętnienia w naszym mieście Ks. Prałata Bronisława Maślankę – byłego zasłużonego Proboszcza i Dziekana. Uroczysta koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa dr Marka Mendyka zostanie odprawiona dnia 17 września o godz.10.00 w kościele kolejowym  z udziałem zaproszonych Gości oraz kolejowej orkiestry dętej z Wrocławia. Szczegółowy plan uroczystości będzie podany na plakatach oraz stronie internetowej Parafii oraz Urzędu Gminy i Miasta Węgliniec.

4.Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na postawienie pamiątkowego cokołu dla Ks. Prałata B. Maślanki, który będzie postawiony przy kościele parafialnym. Na ten cel złożono 1.695 zł 72 gr. ( Można w zakrystii odbierać pożyczone zdjęcia z ks. Prałatem Bronisławem ).

5.Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszych kościołów oraz za ofiarę na kwiaty: Marii Czechowskiej, Władysławowi Sobko, Ewie Kaśków, Ewelinie Rosińskiej, Sylwii Langkafel, Elżbiecie Junak, Stefanii Szczęsnej, Janinie Grzesków, Izabeli Woźniak, Grażynie Markowskiej, Gizeli Gołyźniak, Beacie Kowalskiej. Dziękujemy także Marii Szczecina za mieczyki do kościoła parafialnego.

Kościół parafialny prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.00: Małgorzatę Klim, Elżbietę Lisowską, Marię Jochna, Grażynę Filipowicz, Anielę Winiarską, Bożenę Lupa. Kościół kolejowy prosimy także o przygotowanie w piątek o godz.15.00: Agnieszkę Daćko, Mariana Osowskiego, Stefanię Kozłowską, Zbigniewa Studzińskiego, Wandę Karcz, Stefanię Klim, Lucynę Gajbowicz.

6.Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Proboszcz - ks. Przemysław Słyszko