Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

Niedziela Najświętszej Trójcy – 22.05.2016 r.

1. Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane o godz.7.00: codziennie od wtorku; o godz.18.00 codziennie od poniedziałku do soboty ( ze względu na „biały tydzień dzieci pierwszokomunijnych Msze św. o godz.18.00 od wtorku do piątku będą sprawowane w kościele kolejowym ). W czwartek ( Boże Ciało ) Msze św. będą sprawowane o godz.8.00, 10.00 – z procesją do 4 ołtarzy  oraz o godz.18.00. Proszę o przygotowanie jak w ubiegłym roku ołtarzy oraz o dekorację okien na trasie procesji Bożego Ciała.   Nabożeństwo „majowe” dzisiaj ( w Niedzielę o godz.16.00 ) w kościele kolejowym;   w tygodniu – w kościele kolejowym o godz.17.30 ( w środę o godz.18.30 ).

2. Kalendarz liturgiczny:
- wtorek: Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych – wspomnienie,
- czwartek: Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – uroczystość.

3. Spotkania z dziećmi przed I rocznicą Komunii św. we wtorek i piątek o godz.16.00 w kościele kolejowym.

4. Próby z dziewczynkami, które będą sypały płatki kwiatów podczas procesji Bożego Ciała odbędą się od poniedziałku do środy o godz.15.30 przy kościele parafialnym.

5. W dalszym ciągu można przynosić pamiątkowe zdjęcia z ks. Prałatem Bronisławem Maślanką do przygotowywanej pamiątkowej publikacji z okazji 30 r. śm.

6. W ubiegłym tygodniu rozpoczęto montaż parapetów zewnętrznych na wszystkich oknach w kościele kolejowym.

7. Informuję Parafian, że w ubiegłym tygodniu została zapłacona wykonawcy ławek do kościoła kolejowego zaległa kwota ok. 1.500 zł. Bardzo prosimy razem z Radą Parafialną o dokonywanie dobrowolnych wpłat na to samo konto bankowe z przeznaczeniem na malowanie kościoła parafialnego. Wszystkim Ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać”!

8. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kościoła parafialnego oraz za ofiarę na kwiaty: Danucie Wrzeszcz, Krystynie Zasańskiej, Marii Baranowskiej, Katarzynie Purczyńskiej, Zofii Buczkowskiej, Ewie Komornickiej. Serdecznie dziękujemy za piękne przygotowanie kościoła kolejowego oraz za porządki przy kościele kolejowym przez rodziców i bliskich dzieci pierwszokomunijnych.                                                              

Kościół parafialny prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.00: Alicję Szymonek, Marię Kisielewską, Krystynę Pelak, Iwonę Naskręt, Janinę Kozaczuk, Helenę Rogacką.

Kościół kolejowy prosimy w tym tygodniu o przygotowanie rodziców dzieci, które świętują I rocznicę Komunii św.

9. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”; dla młodszych „Mały Gość” z dekoracją okienną na Boże Ciało oraz „Dzienniczek” św. Faustyny – 20zł.

Proboszcz - ks. Przemysław Słyszko