Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

Wniebowstąpienie Pańskie – 17.05.2015 r.

1.Msze św. w tym tygodniu o godz.7.00 i 18.00  codziennie od poniedziałku do soboty; wyjątkowo – w czwartek o godz.18.00 – Msza św. będzie w kościele parafialnym; nabożeństwo „majowe” codziennie o godz.17.30.

2.Kalendarz liturgiczny:
- czwartek: św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika – wspomnienie,
- Niedziela: Zesłanie Ducha Świętego – uroczystość.

3.Spotkanie z rodzicami dzieci z klas IV przed I rocznicą Komunii św. w środę o godz.18.30 w kościele parafialnym.

4.Spotkanie dzieci z klasy IV przed 1 rocznicą Komunii św. odbędzie się we wtorek i czwartek o godz.16.00 w kościele kolejowym.

5.Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania odbędzie się w sobotę o godz.16.00 w kościele kolejowym.

6.Dzisiaj w naszej Parafii odbywa się dobrowolna zbiórka ofiar do puszek CARITAS dla poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Nepalu.

7.Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na cele remontowe; złożono 1.628 zł,55 gr. W planach wymiana podłogi drewnianej pod ławkami w kościele kolejowym oraz położenie folii i grysu wokół kościoła.

8.Bardzo dziękuję Panu Krzysztofowi Olszowemu i wszystkim Panom za pomoc w usunięciu „opaski betonowej” przy kościele kolejowym. Proszę chętnych Panów o pomoc w poniedziałek o godz.13.00  w wywiezieniu usuniętego betonu i o pomoc w wyrównaniu piaskiem i żwirem przy kościele.

9.Dziękujemy także za pomoc w przygotowaniu kościoła kolejowego i za ofiarę na kwiaty: Krystynie Burda, Barbarze Zapolnik, Zofii Ryś, Krystynie Krajewskiej, Stanisławie Mazur, Stanisławie Wrzeszcz, Halinie Wasilewskiej, Marii Lisowskiej. Szczególne słowa podziękowania kieruję do rodziców dzieci pierwszokomunijnych i wszystkich osób za pomoc w pracach porządkowych w kościele parafialnym oraz przy placu  kościelnym.                                                                                                                     

Kościół kolejowy w tym tygodniu prosimy o przygotowanie rodziców dzieci z klasy IV.

Kościół parafialny prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.30: Danutę Piasecką, Alinę Zasańską, Annę Strugalską, Barbarę Piotrowską, Ewę Zaręba, Anielę Ostasiewicz.

10.Polecam tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”; dla młodszych „Ziarenko”.

Proboszcz - ks. Przemysław Słyszko