Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

5 Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2015 r.

1
.Msze św. w tym tygodniu: o godz.7.00 – piątek i sobota ; poniedziałek,  wtorek, piątek  o godz.17.30; w pozostałe dni o godz.17.00 ( za tydzień zmiana czasu na czas letni ); od przyszłej Niedzieli Msze św. o godz.18.00; nabożeństwa wielkopostne: „Droga Krzyżowa” – piątek o godz.17.00; dzisiaj – w Niedzielę „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym  o godz.16.00.

2.Kalendarz liturgiczny:
- środa: Zwiastowanie Pańskie – uroczystość. ( Dzień świętości Życia ).

3.W przyszłą Niedzielę – Niedziela Palmowa na Mszy św. o godz.12.00 (na której odbędzie się procesja z palmami wokół kościoła parafialnego )odbędzie się prezentacja palm wykonanych przez dzieci z klas I – III , rodziców i nauczycieli. Za wykonane piękne palmy dzieci otrzymają w Szkole słodki upominek.

4.Spotkanie Rady Parafialnej w środę o godz.18.00.

5.Spotkanie rodziców młodzieży klas III – gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych  przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania odbędzie się w czwartek o godz.17.30.

6.Spotkanie dla kandydatów z klas III i ze szkół średnich odbędzie się w sobotę o godz.18.15.

7.Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Parafianom za udział w rekolekcjach parafialnych i za przystąpienie do sakramentu pokuty. Dziękuję Dyrekcji Szkoły i Nauczycielom za pomoc. Słowa podziękowania kieruję także do Pań, które pomogły ugościć naszych księży spowiedników.

8.Dziękujemy także za pomoc w przygotowaniu kościoła parafialnego i za ofiarę na kwiaty: Małgorzacie Pająk, Bożenie Wajda, Małgorzacie Świderek, Alicji Wigant, Irenie Górskiej, Grażynie Gardynik, Zofii Plesińskiej.                                                                    

W piątek o godz.18.30 prosimy: Teresę Biardzką, Aleksandrę Wróbel, Małgorzatę Biardzką, Czesławę Wawrzynowską, Barbarę Kania, Irenę Pawłowską.

9.Zachęcam do nabywania paschalików wielkanocnych Caritas – 5 zł oraz do składania darów żywnościowych w sklepach dla najuboższych rodzin z naszej Parafii.

10.Polecam nowe tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”; dla młodszych miesięcznik „Mały Gość” z plakatem Jerozolimy w czasach Jezusa i dzisiaj – 4 zł; „Ziarenko”.
Proboszcz - ks. Przemysław Słyszko