Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

26 Niedziela Zwykła – 25.09.2016 r.

1.Msza św. w tym tygodniu będzie sprawowana tylko w sobotę o godz.18.00; w Niedzielę wg. planu; w przyszłą Niedzielę o godz.16.45 – zmiana tajemnic w Kole Żywego Różańca – dla grupy żeńskiej i męskiej. Nabożeństwo różańcowe w naszej Parafii rozpoczniemy od przyszłej Niedzieli (ze względu na autokarową pielgrzymkę do Krzeszowa). Poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w Niedzielę o godz.12.00.

2.Kalendarz liturgiczny:

- wtorek: św. Wincentego a Paulo, prezbitera,

- środa: św. Wacława, męczennika – wspomnienie,

- czwartek: św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – święto,

- piątek: św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła – wspomnienie,

- sobota: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła – wspomnienie.

3.Bardzo dziękuję wszystkim rodzicom dzieci ze Szkoły Podstawowej za zainteresowanie wychowaniem chrześcijańskim swoich dzieci i udział w spotkaniach.

4.Dzisiaj w Polsce zbierane są dobrowolne ofiary do puszek Caritas na pomoc ofiarom trzęsienia Ziemi we Włoszech. Wszystkim Ofiarodawcom za dar serca składam wielkie „Bóg zapłać”.

5.Osoby, które zgłosiły swój udział w autokarowej pielgrzymce do Krzeszowa w sobotę – 1 października proszę o potwierdzenie udziału w pielgrzymce po Mszy św. lub w autokarze. Wyjazd w sobotę o godz.8.00 – zbiórka pielgrzymów przy kościele parafialnym.

6.Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszych kościołów oraz za ofiarę na kwiaty: Teresie Jankowskiej, Bogdanowi Nowickiemu, Kazimierze Przybylskiej, Reginie Śmigielskiej, Jolancie Cioch, Alicji Zygmunt, Teresie Ratajewskiej, Iwonie Basińskiej, Danucie Drożdż, Zofii Kosmalskiej, Marianowi Biernaczyk, Zofii Żmuda, Ewelinie Żelazna. Dziękujemy także Pani Lichorad za mieczyki do kościoła parafialnego.

Kościół parafialny prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.00: Barbarę Kowalską, Alinę Hain, Czesławę Barbaszyńską, Anielę Sznajdrowicz, Stefanię Kasprzak, Małgorzatę Helik, Jadwigę Buczkowską.

Kościół  kolejowy prosimy także w piątek o godz.15.00: Eugenie Madejską, Elżbietę Wielewicką, Halinę Szymańską, Grażynę Olszowy, Irenę Pawlak, Danutę Żerkowską.

7.Polecam tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” z filmem na DVD „Bóg nie umarł” oraz miesięcznik „ Mały Gość”.

8. Z powodu nieobecności Ks. Proboszcza kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Dyżur duszpasterski w sprawach bardzo ważnych ( np. pogrzeb ) będzie pełnił O. Marek Daukszewicz – gwardian i proboszcz z Pieńska. Nr tel. 75/778 59 05.

Proboszcz - ks. Przemysław Słyszko