Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

13 Niedziela Zwykła – 28.06.2015 r.

1.Msze św. o godz.7.00 będą sprawowane od wtorku; codziennie o godz.18.00; nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa: poniedziałek i wtorek o godz.18.30; w środę o godz.17.50 – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od przyszłej Niedzieli – 5 lipiec – Msza św. o godz.10.00 będzie sprawowana w kościele parafialnym (w lipcu i w sierpniu).  Msza św. o godz.12.00 – kościół kolejowy. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz.10.00 – zmiana tajemnic w Kole Żywego Różańca.

2.W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca; okazja do spowiedzi św. w piątek od godz.17.00; odwiedziny chorych: piątek i sobota od godz.9.00.

3.Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek: Św. App. Piotra i Pawła – gł. patronów diecezji legnickiej – uroczystość

- piątek: św. Tomasza, Apostoła – święto.

4.Zapraszam wszystkie osoby, które zamówiły Ewangelie po odbiór po Mszy św.

5.Bardzo serdecznie dziękuję Paniom katechetkom oraz Paniom za pomoc w zorganizowaniu agapy (grilla) dla dzieci z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.

6.Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszych kościołów oraz za ofiarę na kwiaty: Marii Ancygier, Jadwidze Matkowskiej, Barbarze Piątek, Agnieszce i Kubie Kowalskim, Jagodzie i Sewerynowi Kołodziejczak, Halinie Kąsiel, Annie Nowak, Karinie Patyk, Teresie i Katarzynie Szpaler, Wandzie Nowak, Wilhelminie Kamińskiej.

Kościół parafialny prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.30: Bogumiłę Ząbkowską, Krystynę Cyrkot, Karolinę Gakos, Halinę Tronina, Danutę Śliwa, Dorotę Łuksza, Elżbietę Harbul.

Kościół kolejowy prosimy także o przygotowanie w piątek o godz.15.30: Eugenię Michaluk, Czesławę Fink, Zofię Szymanek, Krystynę Burczyńską, Wandę Batog, Jarosława Olszowego. Bardzo proszę o wcześniejsze zgłaszanie swojej nieobecności np. z powodu wyjazdu na urlop, wakacje.

Dziękujemy także za pomoc w grabieniu trawy przy kościele kolejowym: Barbarze Filipiak, Marii Jochna, Danucie Kmiecik, Bożenie Karcz, Wiesławie Jaworskiej. Dziękuję również  Panu Ryszardowi Wołowskiemu za pomoc w koszeniu trawy przy kościele parafialnym.

Bardzo proszę jutro ( poniedziałek ) o godz.16.00 -  o pomoc Panów, którzy chcieliby pomóc przy pomocy widlaka w usunięciu opaski betonowej przy domu parafialnym i niektórych płyt betonowych przy kościele parafialnym, które powodują wilgoć w kościele.

7.Polecam tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”; dla młodszych „Mały Gość” z dziennikiem wakacyjnym, „Ziarenko” (ostatnie przed wakacjami).

Proboszcz - ks. Przemysław Słyszko