Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

18 Niedziela Zwykła – 2.08.2015 r.

1.Msze św. w tym tygodniu o godz.7.00 będą sprawowane we wtorek, piątek i w sobotę; o godz.18.00 od wtorku do soboty; nabożeństwo do św. Jana Pawła II we wtorek o godz.17.50; w środę o godz.17.50 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2.Kalendarz liturgiczny:
- wtorek: św. Jana Marii Vianneya, prezbitera – wspomnienie,
- czwartek: Przemienienie Pańskie – święto,
- sobota: św. Dominika, prezbitera – wspomnienie.

3.Wyjazd pielgrzymów na Jasną Górę w czwartek o godz.24.00. Zbiórka pielgrzymów przy kościele parafialnym.

4.Zapraszam wszystkich Parafian od poniedziałku do piątku o godz.20.30 na wspólną modlitwę różańcową zakończoną apelem jasnogórskim.

5.W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca; okazja do spowiedzi św. w piątek od godz.16.45 – 17.45 – w tym czasie odbędzie się wystawienie  Najśw. Sakramentu i okazja do osobistej adoracji. Odwiedziny chorych w piątek i w sobotę o godz.8.30.

6.Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Panom, którzy pomagali w ułożeniu krawężników przy kościele parafialnym. Dziękuję także strażakom za pomoc w wykopaniu rowów przy domu parafialnym na rury do odprowadzenia wody deszczowej z dachu kościoła.

7.W przyszłą Niedzielę ( 2 miesiąca ) ofiary składane podczas Mszy św. będą przeznaczone na planowane prace remontowe związane z wymianą podłogi w kościele kolejowym. Mamy już zakupione drewno modrzewiowe. Rozpoczęcie prac zaplanowane jest na październik.

8.Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kościołów i za ofiarę na kwiaty: Marii Baranowskiej, Katarzynie Purczyńskiej, Zofii Buczkowskiej, Ewie Komornickiej, Alicji Szymonek, Zofii Sołtys, Grażynie Markowskiej, Ewelinie Gołyźniak, Beacie Kowalskiej, Lucynie Żelazna, Agnieszce Daćko, Marianowi Ossowskiemu, Stefanii Kozłowskiej. Dziękujemy także za kwiaty ogrodowe Panim: Reginie Komosińskiej i Barbarze Gargała.                                                                              

Kościół parafialny prosimy o przygotowanie w sobotę o godz.15.00: Marię Kisielewską, Iwonę Naskręt, Wieslawę Trefler, Krystynę Pelak, Janinę Kozaczuk, Mieczysławę Drankiewicz.                                                                                                      

Kościół kolejowy prosimy o przygotowanie w sobotę o godz.10.00: Bożenę Mrowińską, Wandę Karcz, Łucję Gajbowicz, Andżelikę Majka, Michała Klimasz, Małgorzatę Bącler.

9.Tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Proboszcz - ks. Przemysław Słyszko