Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne 4 kwietnia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 4 KWIETNIA 2021 ROKU

1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 50-dniowy okres wielkanocny, który zakończy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Pierwsze osiem dni tego czasu to Oktawa Wielkanocna. Stanowi ona przedłużenie świętowania zmartwychwstania Chrystusa. Każdego dnia Oktawy mamy okazję dziękować Bogu za dar Jezusa, który daje nam nowe życie.

2.Ze słowami wdzięczności zwracamy się do tych osób z naszej wspólnoty parafialnej, które były zaangażowane w przygotowanie dekoracji świątecznych w kościele „kolejowym”. Dziękujemy służbie liturgicznej oraz tym, którzy włączali się czynnie w liturgię Triduum Paschalnego poprzez czytanie słowa Bożego, prowadzenie śpiewów i transmisje najważniejszych wydarzeń na naszym parafialnym facebook’u. Jesteśmy wdzięczni za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego podczas Gorzkich Żali. Dzięki nim mogliśmy zakupić hortensje, które ozdabiają nasze kościoły. Dziękujemy również pani Annie Wieczorek za dar kompozycji kwiatowej do kościoła parafialnego.

3. W drugi dzień Świąt, czyli w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 zarówno w kościele parafialnym jak i „kolejowym”. Msza św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym. Tego dnia będziemy wspierać naszymi modlitwami i ofiarami bardzo znaną i zasłużoną uczelnię, którą jest Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę w Oktawie Wielkanocy o godz. 18.00.

5.Od bieżącego tygodnia zmianie ulega godzina sobotniej Mszy św. porannej. Odtąd w każdą sobotę będzie ona o godz. 8.00.

6.Po przerwie świątecznej kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Anna Gołąbek, Justyna Wajda, Wiesław Markowski, Ewelina Rosińska, Sylwia Langkafel, Grażyna Gierlach.
Natomiast kościół „kolejowy”: Małgorzata Perska, Zofia Żmijska, Natalia Dulęba, Teresa Michalik, Maria Janicka, Helena Płachta.

7.Przyszłą niedzielę (11 kwietnia) przeżywać będziemy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu połączoną z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Będzie ona miała miejsce o godz. 15.00 w kościele parafialnym. Do tego ważnego święta przygotowujemy się poprzez nowennę, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek. Modlitwy w ramach nowenny codziennie po Mszach św.

Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic we wspólnotach Żywego Różańca.
Dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele „kolejowym”, natomiast dla róży męskiej po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, czyli po godz. 15.00.

Jest to także II niedziela miesiąca i zgodnie ze zwyczajem ofiary zebrane na tacę przeznaczone zostaną na cele remontowo-budowlane naszej parafii.

8.Do nabycia są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

9.Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy radosnego wchodzenia w okres wielkanocny oraz pokoju serca i wielu łask od Chrystusa zmartwychwstałego.