Home > Z życia parafii > Kolejarze świętują

Wspomnienie św. Katarzyny to czas, w którym szczególnie pamiętamy o ludziach odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo podczas podróży.

W niedzielę 29 listopada w kościele kolejowym w Węglińcu odbyła się Msza św. dla pracowników kolei. Eucharystii przewodniczył ks. Paweł Wołczański, gospodarz miejsca. – Dziękujemy dziś naszym kolejarzom, że swoje życie dzielą z innymi. Wspólnie działacie dla dobra wszystkich ludzi, którzy korzystają z polskich pociągów – mówił kapłan. – Podejmujecie tę niełatwą i odpowiedzialną posługę, by podróżni mogli bezpiecznie docierać do celu, a potrzebne towary trafiały na miejsce przeznaczenia – wymieniał duchowny.

W trakcie Eucharystii, z okazji niedawnego wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, bukiet róż pod obrazem świętej patronki kolejarzy złożył Mirosław Sochoń, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność PKP Cargo S.A w Węglińcu.

Podczas Mszy św. wierni modlili się za pracowników kolei oraz ich rodziny. Pamiętano również o tych, którzy odeszli do Pana oraz o kolejarzach na emeryturze. – Na kolei zatrudniłem się w 1971 r. – mówił Marian Piasecki, który bardzo dobrze pamięta liczbę przepracowanych tam dni. – Dokładnie 41 lat i 15 dni – wspominał mężczyzna.

Msza św. w kościele kolejowym (mieszczącym się tuż przy stacji kolejowej w Węglińcu) to już tradycja. – Jesteśmy dumni, że kolejny rok, przy okazji wspomnienia św. Katarzyny, odbywa się tutaj Msza św. Zawsze są maszyniści i jest nasza Solidarność – opowiada Paweł Sumliński, który maszynistą był przez 35 lat swojego życia.

Z uwagi na ograniczenia epidemiczne, dla wiernych niemogących osobiście uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii przygotowana została transmisja live.

Galeria zdjęć dostępna na stronie internetowej: