Home > Ogłoszenia parafialne

Komunikaty duszpasterskie – 14.04.2024

  1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Wielkanocną, a jednocześnie drugą niedzielę miesiąca kwietnia. Jak wcześniej zapowiadaliśmy wszystkimi ofiarami wspomagamy dziś rozpoczęte fazy projektowania renowacji kościołów naszej parafii. W minionych dniach odbyła się kolejna wizyta zespołu inżynierów, którzy przygotowują pakiet projektów termomodernizacyjnych. Przeprowadzono pełną projektancką inwentaryzację obiektów parafii.
    I rozpoczęła się już faza przygotowania konkretnych projektów.

Do kościoła kolejowego też przyjechała grupa inżynierów, którzy przygotowują dokumentację pod przyobiecane środki z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W ramach tej wizyty już wiemy, że posadzka w kościele kolejowym nie jest w żaden sposób izolowana; że jest położona tylko na warstwach gruzu i piasku z cienką wylewką; że niezbędny jest jakiś system odwodnienia wokół świątyni; że trzeba przeprowadzić izolację pionową i poziomą przy posadzce. Wtedy źródła zimna zostaną skutecznie odcięte.

Mamy nadzieję, że na obu kierunkach prace projektowe będą postępowały i już w niedługim czasie będziemy mogli dysponować konkretnymi projektami pod renowację kościoła kolejowego i parafialnego oraz domów parafialnych.

Z serca dziękujemy wszystkim dobrodziejom za wsparcie i zapewniamy ich o codziennej modlitwie w ich intencjach.

2.      Na najbliższy czwartek na godz. 19:00 do budynku plebanii zapraszamy na spotkanie wszystkich członków Rady Parafialnej. Będzie to dobra okazja, by podczas spotkania omówić czekające nas najbliższe wydarzenia oraz zaplanować działania na przyszłość. Wszystkich członków z serca zapraszamy!

3.      W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy trzeci piątek miesiąca 19.04.2024 – Dzień Bożego Miłosierdzia. Z tej okazji o godz. 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, prywatna adoracja w ciszy, okazja do Spowiedzi św., a około 17:50 wspólnotowa Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie adoracji. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci Bożego miłosierdzia, zakończona błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II, apostoła Bożego miłosierdzia. Do modlitwy w ten Dzień Bożego Miłosierdzia wszystkich z serca zapraszamy!

4.      Także w najbliższy piątek na godz. 19:00 do kościoła parafialnego zapraszamy na comiesięczne spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Prosimy aby na spotkanie zabrane zostały dzienniczki przygotowania dzieci oraz aby na tym spotkaniu nie brakowało nikogo spośród rodziców dzieci komunijnych.

5.      W najbliższy wtorek 16.04.2024 o godz. 16:00 do kościoła kolejowego serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieli by pomóc w zdemontowaniu świątecznej dekoracji Grobu Pańskiego. Przyda się każda para rąk pomocnych w tych koniecznych do przeprowadzenia pracach.

6.      Zapraszamy do przygotowania naszych kościołów w sobotę 20.04.2024.

O przygotowanie kościoła parafialnego prosimy zamieszkałych przy ul. Daszyńskiego i ul. Kochanowskiego rodziny Państwa:Czesławy Tyrakowskiej, Marii Gęsiewicz, Hanny Fink, Ireny Wolny, Barbary Wołowskiej, Ewy Podleś, Pauliny Mazurkiewicz, Ireny Moraczyńskiej. Przygotowanie świątyni w sobotę około godz. 10:00.

O przygotowanie kościoła kolejowego prosimy zamieszkałych przy ul. Kolejowej rodziny Państwa: Jolanty Pawlak, Joanny Burak, Moniki Żabińskiej, Bożeny Kempa, Sylwii Main, Zofii Marek. Przygotowanie kościoła kolejowego także w sobotę około godz. 10:00.

Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do naszych świątyń: W kościele parafialnym rodzinom Państwa: Bronisławy Proć, Elżbiety Rybickiej, Elżbiety Płonka; a w kościele kolejowym rodzinom Państwa: Grażyny Olszowy, Ireny Pawlak, Zofii Kleszczyńskiej, Zofii Żmuda.

7.      Niech ta Niedziela Wielkanocna przypominająca nam o świadectwie wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego w naszej codzienności, pomaga nam budować oblicze współczesnej apostołki i apostoła Jezusa Chrystusa.