Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne


IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2 MAJA 2021 R.

1.Dzisiaj I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w kościele „kolejowym”: dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00 a dla róży dziecięcej po Mszy św. o godz. 12.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym: na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00, po Mszy św. o godz. 10.00 oraz od 17.15 wraz ze zmianą tajemnic róży męskiej.
Na zakończenie Mszy świętych modlitwa zawierzenia naszej Parafii opiece św. Józefa.

2.W sobotę, 1 maja rozpoczęliśmy nabożeństwa ku czci Matki Bożej, tzw. majówki.
Na modlitwę litanią loretańską zapraszamy również dzisiaj, w niedzielę a także w ciągu tygodnia o stałej porze, czyli o godz. 17.30.

3. W poniedziałek, 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte o godz. 8.00 w kościele parafialnym, o godz. 10.00 dwie Msze św.: w kościele parafialnym i w kościele „kolejowym”. O godz. 12.00 nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym. O tej porze będziemy przeżywać odpust w kościele „kolejowym”, którego Patronką jest Maryja, Królowa Polski. Główna Msza św. odpustowa będzie tam sprawowana o godz. 12.00. Będą na niej obecni nasi węglinieccy kapłani: ks. prał. Andrzej Dziełak, ks. prał. Eugeniusz Jankiewicz i ks. Mateusz Kopania. Będziemy modlić się w intencji naszej Parafii oraz w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. przy pomniku w parku miejskim spotkanie o charakterze patriotycznym. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym.

4. Przed nami patronalny Dzień Straży Pożarnej. Za naszych strażaków będziemy się modlić we wtorek, 4 maja, we wspomnienie św. Floriana, o godz. 18.00 podczas Mszy św. z ich udziałem.

5.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 5 maja o godz. 18.00.

6.W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca.
W czwartek na zakończenie Mszy świętych będziemy modlić się za powołanych z naszej Parafii kapłanów i osoby konsekrowane oraz będziemy prosić o nowe powołania do służby Bożej.
W piątek litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa będziemy modlić się po Mszy św. o godz. 7.00 oraz po Mszy św. o godz. 18.00. Sakrament pokuty rano od godz. 6.30 a wieczorem od godz.
17.00.
W związku z pandemią, nadal nie podejmujemy regularnych odwiedzin chorych. Prosimy o indywidualne zgłaszanie wizyty u chorej osoby drogą telefoniczną lub w zakrystii.

7.W sobotę, 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Jego opiece i wstawiennictwu będziemy powierzać naszą Ojczyznę.

8.Bardzo dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Anna Popielewicz, Maryla i Krzysztof Pańków, Maria Dąbrowska, Anna i Halina Janaszak, Maria Skrętowska.
* Ofiary na kwiaty złożyli też: Alicja Wyszyńska, Anna Słobodzian, Marek Pańków, Iwona Żerkowska, Alina Wajda, Krystyna Kaśków. Dziękujemy również p. Reginie Ptasińskiej za ofiarowane kwiaty.
* Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Anna Ząbkowska, Agnieszka Gargaś, Wiesława Wojciechowska, Danuta Smolarek, Marzena Gudyga, Iwona Basińska, Bogdan Nowicki.
Natomiast kościół „kolejowy”: Stanisława Łabinowicz, Teresa Węgier, Jadwiga Rosowiecka, Czesława Zdunek, Wiesława Jaworska, Kamila Cendrowska.

9.Do nabycia są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz majowy numer miesięcznika dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

10. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy opieki Matki Najświętszej oraz mocy Bożych darów w nowym tygodniu.