Home > Ogłoszenia > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne


IV NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU”, 31 STYCZNIA 2021 ROKU

1. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek, 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego; w środę, 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja; w piątek, 5 lutego – wspomnienie św. Agaty; w sobotę, 6 lutego – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli w nadzwyczajnych w tym roku spotkaniach kolędowych. Przeżywaliśmy je podczas Mszy świętych sprawowanych w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. Dziękujemy za odpowiedź na zaproszenie do wspólnej modlitwy oraz za dar serca w postaci ofiar składanych na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

3. We wtorek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Wspominamy w nim przedstawienie Jezusa w świątyni jerozolimskiej i ogłoszenie Go przez Symeona Światłem i Zbawicielem świata. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętamy o osobach, które oddały swoje życie na wyłączną służbę Bogu i trwają na modlitwie za cały świat. Msze święte o 7.00 w kościele parafialnym oraz dwie Msze święte o godz. 17.00: jedna w kościele parafialnym a druga w kościele „kolejowym”. Po Mszach świętych ofiarami składanymi do puszki będzie można wesprzeć zakony kontemplacyjne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, których światło będzie symbolem Jezusa oświecającego naszą drogę.

Również we wtorek bardzo prosimy o pomoc przy usuwaniu choinek i zdejmowaniu dekoracji bożonarodzeniowych. Zaczniemy w kościele parafialnym po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.00).

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 3 lutego o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej Msza św. Zachęcamy do pisania intencji modlitewnych i składania ich do skrzynki przygotowanej w tym celu w kościele parafialnym.

5. I czwartek miesiąca – 4 lutego. Po Mszach św. o 7.00 i 17.00 modlitwa wdzięczności Panu Bogu za powołanych z naszej parafii kapłanów i osoby konsekrowane oraz modlitwa o nowe powołania do służby Bożej.

Spotkanie rodziców dzieci z klas trzecich, które przygotowują się do I Komunii św. w czwartek o 18.30 w kościele parafialnym.

6. I piątek miesiąca – 5 lutego. Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy modlić się po Mszy św. o godz. 7.00 oraz przed Mszą św. o godz. 17.00. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty rano od godz. 6.30 a wieczorem w czasie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 16.30.

W związku z pandemią, nadal nie podejmujemy regularnych odwiedzin chorych. Prosimy o indywidualne umawianie się z kapłanem na wizytę u chorej osoby drogą telefoniczną lub poprzez zgłoszenie w zakrystii.

W piątek, w dniu wspomnienia św. Agaty prosimy o przyniesienie ze sobą chleba. Zgodnie ze starą polską tradycją, pobłogosławimy go, aby w naszych domach jako symbol dobroci chronił nas przed złem.

7. I sobota miesiąca – 6 lutego. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny o godz. 8.00. Po Eucharystii adoracja Najśw. Sakramentu, wspólny różaniec wynagradzający oraz piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi.

8. Przyszła niedziela, 7 lutego, jest I niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele „kolejowym” (bez adoracji Najśw. Sakramentu) a dla róży dziecięcej po Mszy św. o godz. 12.00 również w kościele „kolejowym”.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym:
– na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00, po Mszy św. o godz. 10.00 oraz od 16.30 wraz ze zmianą tajemnic róży męskiej.

9. Bardzo dziękujemy parafianom, którzy poświęcili swój czas oraz siły i przygotowali nasze kościoły a także złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Maria Gołyźniak, Mieczysława Drankiewicz, Zofia Wysłobocka, Małgorzata Karyszyn, Krystyna Garbarczyk, Julia Morasiewicz, Katarzyna Zasowska, Andżelika i Jagoda Majko.

Ofiary na kwiaty złożyły: Lidia Łabiszewska, Julia Sabada, Irena Wolny, Grażyna Kuźnik, Stefania Klim, Halina Demuth, Lucyna Żelazna.

10. Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Małgorzata Olszowy, Agnieszka Janaszak, Maria Plewińska, Elżbieta Chłopecka, Olgierd Zieliński, Monika Wiśniewska, Grażyna Furmańska.
Natomiast kościół „kolejowy”: Agnieszka Szybowicz, Katarzyna Michaluk, Danuta Łańcuta, Maria Karcz, Bożena Kleszcz, Kazimiera Stawecka.

11. Prosimy, aby młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej zgłaszała się dzisiaj po Mszach świętych do zakrystii. Kandydaci do sakramentu bierzmowania otrzymają program poszczególnych etapów przygotowania.

12. Do nabycia są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz zapowiadana w ubiegłą niedzielę najnowsza płyta z muzyką znanego chrześcijańskiego zespołu Trzecia Godzina Dnia (TGD).

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły następujące osoby: Marek Kuta, Gizela Gołyźniak, Jerzy Kasza. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

14. Życzymy, aby nowy tydzień był obfity w Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Najświętszej.