Home > Ogłoszenia > Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne


VI NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU”, 14 LUTEGO 2021 ROKU

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu przeżywany pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Jest to czas szczególnej modlitwy za osoby uwikłane w nałogi oraz za tych, którzy wspierają uzależnionych w wyjściu z choroby.

2. W tym tygodniu wchodzimy w 40-dniowy okres Przygotowania Paschalnego, czyli Wielki Post. Rozpocznie się on 17 lutego, w Środę Popielcową. Będzie to czas naszej wędrówki ku Świętom Paschalnym, w których z radością spotkamy Jezusa Zmartwychwstałego. Na znak pokuty i uznania naszej kruchości oraz ufności w moc Bożą przyjmiemy popiół na nasze głowy. Msze święte w Środę Popielcową o godz. 7.00, 9.00 i 17.00 w kościele parafialnym i o godz. 17.00 w kościele „kolejowym”. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. jeden posiłek do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wyrażamy w ten sposób głód i pragnienie Boga oraz prosimy Go o łaskę nawrócenia, czyli przemiany naszego życia. W związku z rozpoczęciem Wielkiego Postu, w tym tygodniu nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa, w których rozważać będziemy Mękę Pana Jezusa i Jego miłość do ludzi. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w najbliższy piątek rano o godz. 9.00, natomiast wieczorem o godz. 17.00 a po niej Msza św. Za udział w Drodze Krzyżowej dzieci otrzymywać będą naklejki do uzupełnienia obrazka na planszy z krzyżem. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.15. Tegoroczne rozważania będą oparte na wybranych wezwaniach z litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa. Będzie to nasze przygotowanie do 100 rocznicy zawierzenia Polski Najśw. Sercu Pana Jezusa.

4. W odpowiedzi na zachętę naszego biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, podejmiemy modlitwę przed Jezusem Eucharystycznym. Na adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy do kościoła parafialnego w środy i w piątki Wielkiego Postu od godz. 16.30 do 17.00.

5. W najbliższy piątek, 19 lutego br. przypada 10 rocznica śmierci wieloletniego proboszcza naszej parafii, ks. Tadeusza Jaworskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym duszpasterzu. Msza św. w jego intencji będzie sprawowana w piątek o godz. 7.00 w kościele parafialnym.

6.Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły a także złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Jolanta Frelich, Sabina Burda, Katarzyna Osak, Elżbieta Łańcuta, Zofia Żmuda, Elżbieta Osińska, Ewelina Żelazna. Ofiary na kwiaty złożyły: Anna Popielewicz, Aleksandra Wojdyło, Krystyna Gajewska.
Składamy serdeczne podziękowanie panom, którzy w ostatnich dniach odśnieżali teren przy kościele parafialnym i „kolejowym”.

7.Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Jolanta Brauza, Małgorzata Kurianowicz, Irena Karaszewska, Barbara Korczyńska, Dominika Mudrak, Zenobia Matuszewska, Józef Szybowicz, Anna Matuszewska.
Natomiast kościół „kolejowy”: Elżbieta Wielewicka, Halina Szymańska, Grażyna Olszowy, Irena Pawlak, Joanna Pawyza, Maria Nojman, Maria Sobolewska, Zofia Kleszczyńska.

8.Do nabycia są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz książeczki z modlitwami na czas pandemii.

9.Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj, w II niedzielę miesiąca, na tzw. tacę inwestycyjną. Dziękujemy też za ofiary złożone 2 lutego, które zostały przeznaczone na zakony kontemplacyjne.

10. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy Bożych natchnień w nowym tygodniu i dobrego rozpoczęcia oraz owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu.