Home > Aktualności > Odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – 11.06.2021 r.

11 czerwca będziemy przeżywać patronalne święto naszej Parafii. Odpust jest nie tylko przeżyciem zewnętrznym, ale przede wszystkim duchowym darem. Jest to czas łaski, którą możemy przyjąć dla siebie lub ofiarować za osobę zmarłą, aby oczyszczona z grzechów, osiągnęła niebo.
Msze święte odpustowe w najbliższy piątek w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 16.00. Główna Eucharystia odpustowa o godz. 18.00. Będzie jej przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, który udzieli Sakramentu Bierzmowania 16 młodym osobom z naszej Parafii. Przybędą także kapłani z naszego dekanatu.
Przygotujmy się do tego ważnego dnia poprzez skorzystanie w ciągu tygodnia z sakramentu pokuty. Bardzo prosimy o obecność na Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 pocztów sztandarowych, osób niosących chorągwie i baldachim oraz figurki. To Święto całej naszej wspólnoty parafialnej, niech nie zabraknie nikogo z nas.