Home > Aktualności > Odpust parafialny – 11 czerwca 2021 r – relacja

Najświętsze Serce Boże, poświęcamy Ci, naszą Ojczyznę, miasta i wioski, nasze rodziny i nas samych…

Tymi słowami z ufnością powierzaliśmy się Jezusowi, wyrażając uwielbienie oraz dziękczynienie za Jego obecność w naszym życiu, za bezmiar miłości i łask, jakich od Niego doświadczamy.

11 czerwca Kościół Katolicki obchodził Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a nasza parafia w tym dniu obchodziła dwa piękne wydarzenia – odpust parafialny oraz bierzmowanie. Główną Mszę Św. odpustową o godz. 18.00 sprawował biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski, który udzielił również Sakramentu Bierzmowania 16 młodym osobom z naszej Parafii. Uroczystość odpustowa zakończyła się Procesją Eucharystyczną wokół kościoła parafialnego, w której wzięli udział zgromadzeni wierni, młodzież bierzmowana wraz z rodzinami, księża z dekanatu Węgliniec, poczty sztandarowe, ministranci, oraz dzieci sypiące kwiaty.

Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy swoją obecnością i modlitwą przyczynili się do uświetnienia uroczystości oraz wyrażamy wdzięczność tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.

[Best_Wordpress_Gallery id=”105″ gal_title=”Odpust parafialny 2021″]