Home > Aktualności > Świętego Krzysztofa – patrona kierowców

W przyszłą niedzielę 23 lipca z okazji wspomnienia liturgicznego św. Krzysztofa będziemy modlić się za kierowców oraz szczęśliwe i bezpieczne podróżowanie.

Po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów. Naszą wdzięczność za bezpieczne przejechane kilometry możemy wyrazić włączając się w akcję 1 gr. za 1 km.

Ofiary składane przy okazji błogosławienia pojazdów przeznaczone są na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu, które służą im w posłudze misyjnej.

MODLITWA KIEROWCÓW: Boże daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól Dawco życia bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radości Twej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen.