Home > Aktualności > Uroczystość Wszystkich Świętych

W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada porządek Mszy św. będzie następujący:

▪ godz. 8.00 – Msza św. w kościele parafialnym

▪ o godz. 10.00 – w kościele „kolejowym”.

▪ o godz. 13.00 – Msza św. na cmentarzu – po Mszy św. modlitwa za zmarłych parafian i spoczywających na naszym cmentarzu w formie procesji do pięciu stacji. Po zakończeniu nabożeństwa poświęcę nowe lub odnowione nagrobki.

Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem otrzymania odpustu jest Stan łaski uświęcającej, pobożne nawiedzenie cmentarzu i modlitwa za zmarłych.

Modlitwa za zmarłych „Wypominki” będą codziennie do 2 do 15 listopada o godz. 17.15. Wypisane kartki wspominkowe z imionami i nazwiskami zmarłych można składać w koszyku przed ołtarzem.