Home > Aktualności > Boże Narodzenie w naszej parafii

W niedzielę wieczorem, 24 grudnia zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, aby przeżyć chwilę jedności i rodzinnej wspólnoty w naszych domach. Zachęcam do podtrzymania polskiej tradycji zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Spotkanie przy stole rozpocznijmy modlitwą i odczytaniem Ewangelii według świętego Łukasza mówiącej o narodzeniu Jezusa oraz dzieleniem się opłatkiem i dobrym słowem życzeń. (w niedzielę 24.12 nie będzie Mszy św. wieczornej – zapraszam na Msze Pasterskie).

W nocy w naszych kościołach zabrzmi radosny hymn Chwała na Wysokości Bogu i śpiew kolęd. Msze święte Pasterskie będą uroczyście sprawowane:

  • o godzinie 22:00 w kościele kolejowym
  • o godzinie 24.00 w kościele parafialnym

W dniu Narodzenia Pańskiego, poniedziałek 25 grudnia Msze święte: 8.00 i 10.00 będą odprawione w kościele parafialnym, o godzinie 12.00 w kościele kolejowym i o godzinie 18:00 w kościele parafialnym.

W drugim dniu Świąt Narodzenia Pańskiego, we wtorek 26 grudnia obchodzimy święto pierwszego męczennika Świętego Szczepana. W tym dniu porządek Mszy świętych będzie tak jak w niedzielę.

Życzę wszystkim Parafianom dobrego zakończenia Adwentu i pełnego pokoju i radości czasu Świąt Bożego Narodzenia.