Home > Aktualności > Światowy Dzień Chorego – Niedziela, 11.02.2024

Zbliża się Światowy Dzień Chorego, który w tym roku obchodzić będziemy w niedzielę 11 lutego – Dzień Matki Boskiej z Lourdes. Z tej też okazji serdecznie zapraszamy na specjalną Mszę św. w kościele kolejowym o godz. 12:00 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych wszystkich chorych.

Zwracamy się z apelem do rodzin, dobrych sąsiadów osób, które ze względu na stan zdrowia uwięzione są w swoich mieszkaniach, aby zmobilizowali się, by dopomóc chorym przybyć na tę szczególną dla nich Eucharystię, połączoną z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych.

Niech nasze wspólne zaangażowanie na rzecz osób chorych będzie dniem solidarnością z cierpiącą cząstką Kościoła, która jak słyszeliśmy w homilii jest wyjątkowo uprzywilejowana przed Bogiem.