Home > Aktualności > TRIDUUM PASCHALNE

Całe Triduum Paschalne będziemy przeżywali w kościele „kolejowym”:

WIELKI CZWARTEK

Godz. 18.00 – kościół kolejowy – Msza św. Wieczerzy Pańskiej

Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy ciemnicy i możliwość adoracji do godz. 22:00. Dziękujmy tego dnia Panu Jezusowi, że ustanowił dla nas sakrament Eucharystii i kapłaństwa, które są życiodajne dla wspólnoty Kościoła.

WIELKI PIĄTEK

Godz. 9.00 – 17.00 – kościół kolejowy –  adoracja Najświętszego Sakramentu

Godz. 18.00 – kościół kolejowy – Liturgia Męki Pańskiej

Po Liturgii Męki Pańskiej adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo do godz. 24:00. Przypominamy, że Wielki Piątek to wyjątkowy dzień postu ścisłego.

WIELKA SOBOTA

Godz. 9.00 – 18.00 – kościół kolejowy – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 9:00 do 18:00.

20.00 – kościół kolejowy –  Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego, na którą prosimy zabrać ze sobą świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i po której wyjdziemy w procesji rezurekcyjnej wokół kościoła kolejowego.

Poświęcenie pokarmów równo co godzinę według następującego porządku:

10.00 – kościół parafialny

11.00 – kościół kolejowy

12.00 – kościół parafialny

13.00 – kościół kolejowy

Ofiary zbierane na tacę podczas poświęcenia pokarmów przeznaczone będą na wsparcie przygotowania projektów termomodernizacyjnych obiektów naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie!

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. w obu kościołach według porządku niedzielnego (8.00, 10.00, 18.00 – parafialny oraz 12.00 – kolejowy).

W Poniedziałek w Oktawie Wielkanocnej Msze św. w obu kościołach według porządku niedzielnego (8.00, 10.00, 18.00 – parafialny oraz 12.00 – kolejowy).