Home > Aktualności > Uroczystość Bożego Ciała

W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana. Program Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 10:00 zostanie odprawiona główna Msza św. uroczystości w kościele kolejowym, po której wyjdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem, zatrzymując się przy ołtarzach stacyjnych:
1 ołtarz przy ul. Sikorskiego obok numeru 42 (lokomotywa) prosimy o przygotowanie wspólnotę Kolejarzy;

2 ołtarz przy ul. K. Wojtyły nr 8 prosimy o przygotowanie wspólnotę Matek Różańcowych i Rodziny Dzieci Komunijnych;

3 ołtarz przy ul. K. Wojtyły nr 16 (Straż Pożarna) prosimy o przygotowanie naszych Strażaków;

4 ołtarz obok kościoła parafialnego ul. Kościuszki 20 A (dom katechetyczny) prosimy o przygotowanie Męską Wspólnotę Różańcową. Zakończenie procesji przy grocie obok domu katechetycznego.

          W związku z procesją zwracamy się z apelem do wszystkich Rodziców dzieci pierwszokomunijnych ale także wszystkich dzieci (młodsze i starsze), dzieci rocznicowych, aby na procesję dziewczynki sypały kwiatki, a chłopcy pomagali przy pocztach sztandarowych. Każde dziecko znajdzie swoje miejsce i funkcję podczas procesji. Prosimy także wszystkie Panie o pomoc w przygotowaniu kwiatków do sypania dla dzieci uczestniczących w procesji. Każdy z nas może pomóc dzieciom dosypując im kwiatki.

          Prosimy także o przygotowanie wszystkich sztandarów, feretronów na procesję Bożego Ciała.

Niech uroczystość Bożego Ciała będzie dla nas radosnym świętem świadectwa miłości do Chrystusa Pana, który dla nas pozostał w Najświętszym Sakramencie.