Home > Aktualności > Odpust Parafialny

W piątek, przeżywać będziemy uroczystość odpustową Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. tego uroczystego dnia w kościele parafialnym o godz. 9:00 (dla pracujących popołudniem) i główna Msza św. odpustowa o godz. 18:00, uprzedzona Nabożeństwem Czerwcowym o 17:30. Do modlitwy w uroczystym dniu odpustu Najświętszego Serca Pana Jezusa wszystkich z serca zapraszamy.

Niech Dzień Odpustu Parafialnego zmobilizuje nasze serca abyśmy wyprosili łaskę odpustu zupełnego dla naszych bliskich zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli z tego świata nieprzygotowani na spotkanie z Bogiem, ofiary tragicznych wypadków, zaniedbanych religijnie. Jest to jeden, szczególny dzień w roku, gdy poprzez naszą pokutę możemy przyjść im z pomocą i wyprosić łaskę Bożego miłosierdzia.

Odpust zupełny można tego dnia zyskać pod zwykłymi warunkami, którymi są: Spowiedź św. sakramentalna i Komunia św., wykluczenie przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Łaskę odpustu zyskać możemy we własnych intencjach albo w intencjach  zmarłych.