Home > Ogłoszenia parafialne

Komunikaty duszpasterskie – 28.04.2024

1.        W środę 01.05.2024 przeżywać będziemy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Z tej okazji Msze św. w naszej świątyni parafialnej o godz. 9:00 oraz 18:00. Niech Patron ludzkiej pracy wyprasza nam błogosławieństwo Boże w codziennych zajęciach, niech wyprasza godność ludzkiej pracy, niech wstawia się za tymi, którzy pracę stracili lub jej poszukują. Wszystkich do modlitwy z serca zapraszamy!

2.        Ze względu na zbliżającą się uroczystość poświęcenia medalików komunijnych dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej, zapraszamy rodziców dzieci na krótkie spotkanie organizacyjne w na bliższy wtorek 30 kwietnia o godz. 19:00 do kościoła parafialnego. Prosimy, aby nikogo z rodziców nie brakowało na tym spotkaniu.

3.        W piątek 03.05.2024 przeżywamy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Jest to uroczystość odpustowa w kościele kolejowym dedykowanym Królowej Polski.

Msze św. w naszej Parafii według porządku niedzielnego: o 8:00; 10:00 w kościele parafialnym; odpustowa Eucharystia o godz. 12:00 w kościele kolejowym z poświęceniem medalików dzieci pierwszokomunijnych.

O godz. 15:00 w ramach obchodów 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku Msza św. patriotyczna w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym, po której druga część obchodów
w pobliskim Parku ks. prałata Bronisława Maślanki.

W piątkowy wieczór o 18:00 Msza św. w kościele parafialnym. Do modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

Ze względu na uroczystość 3-cio majową przypadającą na pierwszy piątek miesiąca, nawiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach zostaną zrealizowane w drugi piątek miesiąca 10 maja od godz. 10:00. Prosimy o poinformowanie i przygoto-wanie chorych.

Od 1 maja serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe każdego dnia prócz poniedziałku przed Mszą św. Wieczorną o godz. 17.30.

4.        Zapraszamy do przygotowania naszych kościołów w sobotę 04.05.2024.

O przygotowanie kościoła parafialnego prosimy zamieszkałych przy ul. Kochanowskiego rodziny Państwa:Barbary Lilinko, Wandy Bednarskiej, Teresy Stojanowskiej, Joanny Kaczmarek, Eweliny Rosińskiej, Marii Sobko, Sylwii Lankafel. Przygotowanie świątyni w sobotę około godz. 10:00.

O przygotowanie kościoła kolejowego prosimy zamieszkałych przy ul. Kolejowej i ul. Wojska Polskiego rodziny Państwa: Franciszki Lichnerowicz, Danuty Kmiecik, Krystyny Olszewskiej, Elżbiety Kardach, Janiny Rogana, Barbary Frejek, Karoliny Fink. Przygotowanie kościoła kolejowego także w sobotę około godz. 10:00.

Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do naszych świątyń: W kościele parafialnym rodzinom Państwa: Zofii Bencer, Justyny Wajda; a w kościele kolejowym rodzinom Państwa: Doroty Buczek, Haliny Ignaczak, Teresy Nowak.

5.        Niech V Niedziela Wielkanocna przypomina nam, że od Chrztu świętego jesteśmy latoroślami wszczepionymi w Jezusa Chrystusa – Winny Krzew; latoroślami, które świadectwem swojego życia wobec świata potwierdzają, że są wszczepione w Chrystusa Zmartwychwstałego.