Home > Ogłoszenia parafialne

Komunikaty duszpasterskie – 05.05.2024

1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj złączony w naszej tradycji z Nabożeństwami Majowymi. Każdego dnia prócz poniedziałku Nabożeństwa Majowe o godz. 17:30. Do modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

2.       Dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca maja. Zmiana tajemnic różańcowych o zwykłej porze: dla Róż Żeńskich po Mszy św. o godz. 10:00; dla Róży Męskiej o godz. 17:15 przed kolejnym Nabożeństwem Majowym. Z serca zapraszamy wszystkie Matki i Ojców różańcowych.

3. Przypominamy, że ze względu na uroczystość 3-cio majową przypadającą na pierwszy piątek miesiąca, nawiedziny chorych z posługą sakramentalną w domach zostaną zrealizowane w drugi piątek miesiąca 10 maja od godz. 10:00. Prosimy o poinformowanie i przygotowanie chorych.

4.       W najbliższych dniach, to jest we wtorek 07 maja i czwartek 09 maja o godz. 14:00 w kościele kolejowym, odbędą się próby muzyczne i liturgiczne wszystkich dzieci przygotowujących się do uroczystości pierwszej Komunii św. Prosimy, aby nikogo z dzieci na tych próbach nie brakowało.

5.         Serdecznie dziękujemy grupie Pań, które w ostatnich dniach zatroszczyły się o pielęgnację kwiatów, klombów, wokół naszej świątyni. Za to świadectwo miłości do świątyni niech Matka Najświętsza wyprasza wam obfitość Bożej łaski na chrześcijańskie życie.

6.       Przyszła niedziela 12 maja będzie drugą miesiąca. Wszystkimi ofiarami wspomagać będziemy proces przygotowania pakietu projektów termomodernizacyjnych naszych świątyń i obiektów parafialnych. Już dziś z serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie i zapewniamy ich o codziennej modlitwie w ich intencjach.

7.      Zapraszamy do przygotowania naszych kościołów w sobotę 11.05.2024.

O przygotowanie kościoła parafialnego prosimy zamieszkałych przy ul. Kochanowskiego rodziny Państwa: Barbary Ochockiej-Czajkowskiej, Grażyny Gierlach, Marii Jochna, Anieli Winiarskiej, Elżbiety Lisowskiej, Grażyny Filipowicz, Bożeny Lupa, Urszuli Krupnickiej. Przygotowanie świątyni w sobotę około godz. 10:00.

O przygotowanie kościoła kolejowego prosimy zamieszkałych przy ul. Wojska Polskiego rodziny Państwa: Henryka Urban, Krystyny Kopania, Beaty Garbarczyk, Bożeny Kozyra, Barbary Szumlińskiej, Agnieszki Matkowskiej . Przygotowanie kościoła kolejowego także w sobotę około godz. 10:00.

Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do naszych świątyń: W kościele parafialnym rodzinom Państwa: Barbary Hunko, Wandy Bednarskiej, Teresy Stojanowskiej, Joanny Kaczmarek, Eweliny Rosińskiej, Marii Sobko; a w kościele kolejowym rodzinom Państwa: Elżbiety Kardach, Janiny Rogackiej, Barbary Frejek, Karoliny Fink.

8.       Niech dzisiejsza zachęta Chrystusa Pana byśmy stawali się świadkami miłości Boga i bliźniego w codzienności identyfikuje nas jako autentycznych budowniczych Królestwa Bożego.