Home > Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 26 LISTOPADA 2023 ROKU

 1. W tym tygodniu Msze św. zostaną odprawione od wtorku do piątku o godz. 17.00. Przypominam, że w soboty i niedzielę godziny Mszy św. pozostają bez zmian. W czasie zimowy w kościele kolejowym Msza św. wyłącznie w niedzielę o godz. 12.00.
 2. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, po nabożeństwie Msza św.
 3. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek od 17.45 do 18.30.
 4. W czwartek 30 listopada przypada dzień imienin naszego Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Siemieniewskiego. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 5. Tydzień temu zebraliśmy na fundację „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” 865 zł., która w czasie trwającej okrutnej wojny na Bliskim Wschodzie wspiera chrześcijan prześladowanych z powodu wiary, zwłaszcza w tym rejonie świata- Bóg zapłać.
 6. Przed nami pierwszy piątek, sobola i niedziela miesiąca:
  W piątek litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa będziemy modlić się po Mszy św. o godz. 7.00 i na zakończenie adoracji NS o godz. 17.00. Dodatkowa okazja do spowiedzi od 6.30 do 7.00, wieczorem od 16.00 do 17.00. Przed południem od godz. 9.00 odwiedzę chorych z Komunią św.
  W sobotę o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, adoracja Najśw. Sakramentu i 15-minutowe rozważanie tajemnic różańcowych.
  W niedzielę zmiana tajemnic dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym, dla róży męskiej o godz. 17.00.
 7. Za tydzień I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny i zarazem radosny czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Po każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione opłatki na świąteczny stół wigilijny.
 8. Bardzo dziękuję parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Anna Popielewicz, Kazimiera Przybylska, Katarzyna Jamiołkowska, Elżbieta Kardach, Janina Rogacka. Ofiarę na kwiaty złożyli również: Danuta Drożdż, Krystyna Olszewska, Bernarda i Władysław Robocicń.
 9. Kieruję prośbę o przygotowanie kościołów w sobotę, 2 grudnia o godz. 10.00.
  Proszę, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Marian Biernaczyk, Zofia Kosmalska, Alicja Zygmunt, Alina Hain, Aniela Sznajdrowicz, Jolanta Popławska, Zofia Plesińska.
  Natomiast kościół „kolejowy”; Barbara Frejek, Karolina Fink, Krystyna Kopania, Henryka Urban, Miłosz Garbarczyk, Bożena Kozyra.
 10. Do nabycia jest prasa katolicka; „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
 11. Życzę wam Drodzy Parafianie pokoju serca i mocy Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień.