Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne


III NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLIJNA 18 KWIETNIA 2021 ROKU

1.Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny przeżywany pod hasłem: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35).
Wychodząc po Mszy św. z kościoła, zabierzmy ze sobą wylosowany fragment Pisma Świętego przeznaczony do odczytania i refleksji w domu. W ten sposób włączamy się w Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

2.W ramach roku poświęconego w Kościele św. Józefowi, w miesiąc po uroczystości Opiekuna Zbawiciela (19 marca), zapraszamy na Mszę św. wotywną ku Jego czci. Będzie ona sprawowana w poniedziałek, 19 kwietnia br. o godz. 18.00. Będziemy w niej dziękować za dar św. Józefa i opiekę nad całym Kościołem oraz prosić o Jego wstawiennictwo w naszych intencjach. Na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie członków róży męskiej, której patronuje św. Józef.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 21 kwietnia o godz. 18.00.

4. W piątek, 23 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski. Jego orędownictwu będziemy powierzać naszą Ojczyznę. Tego dnia nie obowiązuje post.

5.W okresie Wielkiego Postu uczestniczyliśmy w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Czas Wielkanocny, jaki obecnie przeżywamy, też ma do zaproponowania bardzo piękne i bogate w treść nabożeństwo. Jest nim Droga Światła. Składają się na nią opisane w Piśmie świętym spotkania Jezusa z różnymi osobami, które miały miejsce po Jego zmartwychwstaniu. Na Drogę Światła zapraszamy do kościoła parafialnego w piątek, 23 kwietnia o godz. 20.00.

6.W ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi otrzymaliśmy zaproszenie na sprzątanie lasu. Chętni oczekiwani są w sobotę 24 kwietnia o godz. 10.00 przy Wieży Ciśnień w Węglińcu.

7.Najbliższą, IV Niedzielę Wielkanocną (25 kwietnia) będziemy przeżywać jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Z tej okazji będziemy gościć w naszej Parafii dwóch kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy, którzy podzielą się z nami świadectwem swojej drogi powołania. Po Mszach świętych będziemy mogli wesprzeć materialnie nasze legnickie seminarium poprzez ofiary składane do puszki.

8.Bardzo dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Maria Jochna, Aniela Winiarska, Grażyna Filipowicz, Bożena Lupa, Beata Duczek, Magdalena Kleszcz, Celina Prałat, Małgorzata Gardynik.
* Ofiary na kwiaty złożyły też: Elżbieta Lisowska, Aleksandra Nieckula, Janina Szymańska, Hanna Gołębska, Jolanta Wróbel.
* Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Aleksandra Dąbrowska, Halina Dąbrowska, Elżbieta Ferens, Elżbieta Wajda, Maria Kret, Maria Hain, Barbara Hanasińska.
Natomiast kościół „kolejowy”: Danuta Komsta, Marzena Krupa, Justyna Posacka, Krystyna Barczak, Irena Pawłowska, Wanda Dziamska, Bożena Zator.

9.Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy inwestycyjnej. Dzięki środkom zabezpieczonym na cele remontowe, jakie mamy zgromadzone na koncie parafialnym, rozpoczniemy już niedługo wymianę bardzo zniszczonego pokrycia dachowego plebanii oraz odbudowę znajdujących się w złym stanie kominów. W najbliższym czasie czeka nas także odnowienie sali parafialnej, tzw. górnej salki.

10.Dziękujemy za ofiary złożone w Wielki Piątek na Boży Grób w Jerozolimie i w drugim dniu Świąt Wielkanocnych na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W imieniu służby liturgicznej wyrażamy również wdzięczność za wsparcie funduszu ministranckiego przy okazji nabywania palm.

11. Do nabycia są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

12. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy pogodnego i błogosławionego tygodnia.