Home > Ogłoszenia

20 Niedziela Zwykła – 20.08.2017 r.

1. Msza św. w tym tygodniu o godz.7.00 będzie sprawowana w czwartek; codziennie od wtorku o godz.18.00; w sobotę o godz.10.00; w Niedzielę wg planu; w środę o godz.17.50 – nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

2. Od jutra ( 21 sierpnia br. ) kościół parafialny będzie nieczynny do czasu zakończenia remontu; Msze św. o godz.18.00 oraz w Niedziele będą sprawowane w kościele kolejowym; Msze św. o godz.7.00 będą sprawowane w sali parafialnej. Bardzo serdecznie zapraszam chętne osoby do przeniesienia wyposażenia kościoła parafialnego w poniedziałek o godz.10.00.

3. Kalendarz liturgiczny:
– poniedziałek: św. Piusa X, papieża – wspomnienie,
– wtorek: Najświętszej Maryi Panny Królowej – wspomnienie,
– czwartek: św. Bartłomieja, Apostoła – święto,
– sobota: Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej – uroczystość.

4. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Ofiarodawcom za dar serca na remont kościoła parafialnego; podczas Mszy św. złożono 2.452 zł i 8 gr; od osób ( rodzin ) złożono w zakrystii 1.000 zł i w Banku Spółdzielczym na konto Parafii w ubiegłym tygodniu wpłacono 650 zł.

5. W ubiegłym tygodniu przy kościele kolejowym nieznany sprawca wyrwał razem z metalową oprawą lampę halogenową oświecającą budynek kościoła; lampa została znaleziona na ul. Kolejowej. Bardzo proszę wszystkich Parafian o czujność nad ochroną naszych kościołów.

6. Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski zwraca się do wszystkich wiernych w naszej diecezji o duchowe i materialne wsparcie w duchu chrześcijańskiej solidarności z poszkodowanymi przez ostatnie nawałnice, jakie przeszły na terenie Polski. Osoby, które zechcą wesprzeć ofiary, które ucierpiały tracąc swój dobytek będą mogły złożyć dobrowolną ofiarę do puszki Caritas.

7. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszych kościołów oraz za ofiarę na kwiaty: Annie Hinc, Marii Fedorowicz, Eugenii Reputała, Krzysztofowi Proć, Stanisławie Basarab, Teresie Wojnarowicz, Jarosławowi Olszowy, Marii Oreszczuk, Sylwii Markowskiej. W tym tygodniu będzie przygotowywany do liturgii kościół kolejowy. Prosimy: Ewelinę Nagrodzką, Katarzynę Wycisk, Jolantę Nawrocką, Halinę Bińkowską, Grażynę Ciesielską, Martę Cycyk.

8. Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

  • ks. Proboszcz