Home > Ogłoszenia

7 Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 24.05.2020 r.

1.W tym tygodniu Msze św. o godz.7.00 będą sprawowane codziennie od wtorku do soboty; o godz.18.00 – codziennie od poniedziałku do soboty; w Niedzielę wg planu.

2.Nabożeństwo „ majowe” codziennie o godz.17.30; w Niedzielę o godz.17.15.

3.Serdecznie zapraszam Parafian ( dzieci i młodzież przygotowującą się do I Komunii i Bierzmowania ) do udziału we Mszy św. w Niedzielę i w ciągu tygodnia w kończącym się okresie wielkanocnym. Bardzo dużo osób do tej pory nie skorzystało z możliwości uczestniczenia ( w ograniczonej ilości ) w przyjęciu sakramentów św. Zadbajmy, aby pandemia koronawirusa w tym trudnym czasie nie osłabiła naszej więzi z Panem Bogiem!

4.Kalendarz liturgiczny:
– wtorek: św. Filipa Nereusza, prezbitera – wspomnienie,( Dzień Matki )
– piątek: św. Urszuli Ledóchowskiej – wspomnienie,
– Niedziela: Zesłanie Ducha Świętego – uroczystość.

5.Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od godz.16.30.

6.Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na zakup relikwiarium na relikwie św. Faustyny; złożono 1.357 zł. Jest już wykonana kamienna tabliczka.

7.Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszych 2 kościołów i za ofiarę na kwiaty: Stefani Zasowskiej, Mariannie Serafin, Danucie Wrzeszcz, Halinie Słabolepszej, Krystynie Zasańskiej, Elżbiecie Cycyk, Marii Janczak, Wiesławie Bajorek, Zofii Kopania, Pawłowi Frejek, Stefani Jastrzębskiej, Małgorzacie i Barbarze Bajorek oraz Edwardowi Zasańskiemu za wywiezienie śmieci.

Kościół parafialny prosimy o przygotowanie w sobotę o godz.10.00: Katarzynę Purczyńską, Ewę Komarnicką, Zofię Buczkowską, Krystynę Pelak, Alicję Szymonek, Marię Kisielewską, Iwonę Naskręt.

Kościół „kolejowy” prosimy także o przygotowanie w sobotę o godz.10.00: Stefanię Wałęga, Wandę Szałapata, Małgorzatę Nieradka, Karolinę Patyk, Teresę Szpaler, Damianę Sumlińską.

8.Tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”; dla młodszych „Mały Gość”.