Home > Ogłoszenia parafialne

Niedziela – 26.03.2023 r.

 1. Pragnę przypomnieć, że po zmianie czasu na letni Msze święte wieczorem odprawiane są o godzinie 18:00 zarówno w dni powszednie jak i w niedzielę.
 2. W 5 niedzielę Wielkiego Postu praktykujemy czcigodną tradycję zasłaniania krzyży i obrazów z wizerunkiem Jezusa. Ma ona wprowadzić nas w klimat oczekiwania na wydarzenia paschalne śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Krzyże zostaną odsłonięte podczas liturgii Wielkiego Piątku, natomiast obrazy z wizerunkiem Jezusa przed Wigilią Paschalną.
 • w piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 9.00 i 18.00, po nabożeństwie Msza święta.
 • nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 17.00
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Przynieśmy ze sobą palmy. Zostaną one pobłogosławione na początku liturgii. Będziemy też wsłuchiwać się w ewangeliczny opis Męki Pańskiej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnicy dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00.
 2. W pierwszą sobotę miesiąca, 1 kwietnia Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 8:00. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający oraz rozważanie tajemnic różańcowych. Podczas tej Mszy świętej będziemy modlić się za wstawiennictwem Świętego Józefa, w intencji ojców Żywego Różańca i ich rodzin. Po nabożeństwie wspólna agapa.
 3. 2 kwietnia przypada kolejna rocznica śmierci św Jana Pawła II – papieża Polaka. W niedzielę za tydzień o 21.00 zapraszam na różaniec ze Świętym Janem Pawłem II. Modlitwę rozpoczniemy w kościele Apelem Jasnogórskim, a zakończymy przy pomniku papieża o godzinie 21:37 odśpiewaniem ulubionej piosenki oazowej Jana Pawła II „Barką”.
 4. Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji zapraszają 1 kwietnia (sobota) o godzinie 15:00 na Kiermasz Wielkanocny. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji. Szczegółowe informacje na plakacie w tablicy ogłoszeń.
 5. Dziękuję parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Weronika Filipiak, Wanda Bednarska, Barbara Huńko, Joanna Kaczmarek, Maria Sobko, Ewelina Rosińska, Grażyna Markowska, Beata Kowalska, Lucyna Żelazna, Ewelina Gołyźniak, Stefania Kozłowska, Marian Osowski. Ofiarę na kwiaty złożyła też Grażyna Musiał.
  Kieruję prośbę o przygotowanie kościołów w sobotę, 1 kwietnia o godzinie 10.00.
  Proszę aby kościół parafialny przygotowały osoby: Sylwia Langkafel, Grażyna Gierlach, Barbara Ochocka-Czajkowska, Maria Johna, Elżbieta Lisowska, Grażyna Filipowicz.
  Natomiast kościół „kolejowy” proszę aby przygotowały osoby: Małgorzata Bącler, Miłosz Macura, Ewa Wachecka, Agnieszka Szybowicz, Katarzyna Michalik, Danuta Łańcuta.
 6. Kolejne spotkanie biblijne w czwartek, 30 marca bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 18:00.
 7. W piątek o godz. 19.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania.
 8. Kancelaria parafialna czynna we wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00
 9. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny i „Mały Gość Niedzielny”. E zakrystii są jeszcze do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 12 zł.
 10. Życzę Wam Drodzy wielu sił i mocy Bożej łaski w przeżywaniu nowego tygodnia.