Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne


XXV NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU” – 19 WRZEŚNIA 2021 R.

1.Jubileusz 90-lecia poświęcenia kościoła parafialnego już za nami. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę Rady parafialnej, której członkowie bardzo zaangażowali się w nasz festyn i poświęcili mu wiele czasu i sił oraz zaopiekowali się poszczególnymi stoiskami. Dziękujemy panu Mirosławowi Matuszewskiemu za jak zwykle fachowe i radosne prowadzenie części artystycznej na placu przed WCK. Doceniamy życzliwość pana Bogdana Walczaka, dyrektora MGOK w Węglińcu. Składamy serdeczne podziękowanie jemu oraz jego współpracownikom za udzieloną nam pomoc. Dziękujemy panu Leszkowi Tokarskiemu i pani Izabeli Adamowskiej za użyczenie i obsługę nagłośnienia dla występujących na scenie zespołów. Wyrażamy wdzięczność członkom naszej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz młodzieży z koła wolontariatu w Szkole Podstawowej w Węglińcu, która pod okiem pani Sławy Borodzicz włączyła się w pomoc przy festynie. Dziękujemy również służbie liturgicznej za przygotowanie Mszy świętej jubileuszowej oraz tym, którzy zadbali o czystość i dekoracje kwiatowe w kościele parafialnym. Wielką radością była liczna obecność naszych Parafian i gości spoza Węglińca na naszym parafialnym święcie. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

2. Ingres Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego do Katedry, czyli uroczyste wejście Biskupa do kościoła katedralnego, które jest oficjalnym przyjęciem Pasterza przez wspólnotę odbędzie się w poniedziałek, 20 września br. Eucharystia w Katedrze w Legnicy o godz. 12.00.

3.Kancelaria parafialna czynna we wtorek i w piątek w godz. 18.45 – 19.30.

4.Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek, 20 września – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Legnicy; we wtorek, 21 września – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; w czwartek, 23 września – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Po niej Msza św. w intencjach polecanych podczas nowenny.

6.Zebranie Rady parafialnej w czwartek, 23 września o godz. 19.00 w sali parafialnej.

7.Zapraszamy ministrantów na spotkanie w sali parafialnej w sobotę o godz. 11.00.

8. Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich szkoły podstawowej w niedzielę, 26 września po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele „kolejowym. Rozpoczniemy nim czas bezpośredniego przygotowania do I Komunii świętej.

9. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę wspólnoty Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Koszt: 30 zł. Wyjazd w sobotę, 2 października o godz. 6.30 z parkingu przy kościele parafialnym, powrót w godzinach wieczornych.

10. Dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Sylwia Hain, Zofia Marek, Teresa Nowak, Dorota Buczek, Katarzyna Komosińska, Halina Ignaszak, Ewa Gorczewska oraz rodzina nowożeńców.
* Ofiarę na kwiaty złożyli też: Maria Baranowska, Krystyna Olszewska, Marzena i Łukasz Krupa.
* Prosimy, aby w przyszłą sobotę o godz. 10.00 przygotować jedynie kościół „kolejowy”.
Prosimy, aby uczyniły to następujące osoby: Barbara Gargała, Katarzyna Sulej, Józef Czapracki, Jolanta Sulej, Franciszka Lichnerowicz, Danuta Kmiecik.

11.Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach tacy inwestycyjnej.

12.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Jerzy Wajda. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

13.Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

14. Życzymy naszym Parafianom radosnego i umocnionego Bożą łaską nowego tygodnia.