Home > Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2022

1.W owocnym przeżywaniu czasu adwentu pomagają nam też Msze święte roratnie, na które zapraszam dzieci, młodzież a także dorosłych od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00. W W sobotę msza święta o godzinie 8 oraz o godzinie 17 – formularza niedzielnego. W środę o godzinie 17 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – po nabożeństwie Roraty.

2. Dzisiaj po każdej mszy świętej członkowie rady parafialnej w sali demo katechetycznego rozprowadzają poświęcone opłatki na stół wigilijny, ponadto można nabyć wigilijną świecę Caritas oraz parafialny kalendarz na 2023 r.

3. W czasie jesienno-zimowym kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i piątek od godziny 17:45.

4. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii zaplanowana jest na 16 grudnia (piątek). Szczegółowe informacje podam w niedzielę za tydzień.

5. We wtorek (6 grudnia) przypada wspomnienie świętego Mikołaja biskupa, to długo oczekiwany dzień zwłaszcza dla dzieci, związany z tradycją obdarowywania się dobrocią i niespodziankami. W czwartek (8 grudnia) obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu msze święte zostaną odprawione o godzinie 9 i 17.

6. Urząd Gminy i Miasta Węgliniec oraz Centrum Kultury w Węglińcu w niedzielę za tydzień – 11 grudnia zaprasza wszystkich parafian na Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy, który jednocześnie jest akcją Świątecznej Pomocy osobom potrzebującym z terenu naszej Gminy. Rozpoczęcie – godz. 13.00 w Parku Miejskim, przewidzianych jest wiele atrakcji oraz dobre i smaczne zaplecze gastronomiczne. Gorąca prośba od organizatorów imprezy do ludzi dobrej woli o upieczenie ciasta i przekazanie do Centrum Kultury od godziny 9:00 w dniu imprezy.

7. Dzisiaj po każdej Mszy świętej możemy wspomóc materialnie Kościół Katolicki na wschodzie składając ofiarę do puszki. Za Tydzień jak w każdą 2 niedzielę miesiąca ofiary składane na tace przeznaczone są na parafialny fundusz inwestycyjny.

8. Dziękuję parafianom którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Halina Kutna, Iwona Duliban, Aniela Junak, Sylwia Dziekońska, Danuta Lewicka, Magdalena Kleszcz. Ofiarę na kwiaty złożyli też: Urszula Antoszewska, Andrzej Rosiński, Celina Prałat.

Kieruję Prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę 10 grudnia o godzinie 10.00.

Proszę, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Marta Werpulewska, Maria Zasańska, Krystyna Zasańska, Danuta Zator, Maria Ancygier, Krystyna Deja, Iwona Nowaczyk.

Natomiast kościół „kolejowy”: Małgorzata Gardynik, Danuta Komsta, Marzena Krupa, Justyna Posacka, Krystyna Barczak, Irena Pawłowska.

9. W sobotę 10 grudnia o godzinie 18.00 zapraszam członków rady parafialnej na spotkanie.

10. Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

11. Wszystkim Parafianom życzę błogosławionego i spokojnego tygodnia oraz wytrwałości na drodze adwentowych postanowień.