Home > Ogłoszenia

3 Niedziela Wielkiego Postu– 24.03.2019 r.

1. Msze św. w tym tygodniu o godz.7.00 będą sprawowane codziennie od środy do soboty; w poniedziałek i wtorek o godz.18.00; od środy do soboty o godz.17.00 ( w piątek po „Drodze krzyżowej” ok. 17.15 ). Od przyszłej Niedzieli plan Mszy św. wg „czasu letniego” – Msze św. o godz.18.00.

2. Nabożeństwa wielkopostne: „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym w Niedzielę o godz.16.00; „Droga Krzyżowa” w piątek o godz.16.30 ( Zapraszam dzieci „rocznicowe” z rodzicami oraz kandydatów do Bierzmowania ( klasy VI, VII ).

3. Od dzisiaj do wtorku w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne. Witam serdecznie Ks. Rekolekcjonistę – Mirosława Grabowskiego. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do udziału w tych rekolekcjach wielkopostnych i dobrego przygotowania się do Świąt Wielkanocnych.

4. Plan rekolekcji.

5. Kalendarz liturgiczny:
– poniedziałek: Zwiastowanie Pańskie – uroczystość.

6. Wczoraj – w katedrze legnickiej Ks. Bp Zbigniew Kiernikowski ustanowił dla naszej Parafii Pana Roberta Srokę nadzwyczajnym szafarzem Komunii św.

7. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII i 3 Gimnazjum w czwartek o godz.15.30.

8. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kościoła „kolejowego” i za ofiarę na kwiaty: Iwonie Żerkowskiej, Alinie Wajda, Annie i Halinie Janaszak, Jadwidze Blatkiewicz. W piątek o godz.15.00 prosimy: Stanisławę Łabinowicz, Teresę Węgier, Jadwigę Rosowiecką, Ewelinę Matkowską, Wiesławę Jaworską, Kamilę Cendrowską.

9. Zachęcam do nabywania świec Caritas- ( paschały i jajka wielkanocne ) w cenie 15 zł i 12 zł.

10. Tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”; dla młodszych „Mały Gość”.