Home > Ogłoszenia

14 Niedziela Zwykła – 8.07.2018 r.

1.Msze św. w tym tygodniu o godz.7.00 będą sprawowane codziennie od wtorku do soboty; o godz.18 codziennie od poniedziałku do soboty; nabożeństwo do św. Jana Pawła II we wtorek o godz.17.50; nabożeństwo do św. Siostry Faustyny w czwartek o godz.17.50; nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła „kolejowego” w piątek – 13 lipca o godz.17.15.

2.Kalendarz liturgiczny:
– środa: Św. Benedykta, Opata – święto,
– czwartek: Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika – wspomn.
– piątek: Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta – wspomnienie.

3.Zarząd Stowarzyszenia „Kresy w Pamięci” zaprasza wszystkich mieszkańców Węglińca na wspólną modlitwę i oddanie hołdu pomordowanym członkom rodzin kresowych przez nacjonalistów ukraińskich. Jest to 75 rocznica „Krwawej Niedzieli” podczas której banderowcy zamordowali ponad 10 tys. Polaków. Modlitwa, mały znicz i kwiaty z ogrodu złożone na obelisku w Węglińcu niech będą dowodem naszej pamięci o zamordowanych rodakach. Obchody 75 – tej rocznicy rozpoczną się 11 lipca ( środa ) o godz.10.00 przy Skwerze Podolskim.

4.Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożoną dzisiaj ofiarę na cele remontowe naszego kościoła parafialnego. Dziękuję także naszym Panom za rozpoczęcie naprawy niektórych ławek. Trwają także prace renowacyjne sklepienia nad prezbiterium.

5.Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kościoła „kolejowego” oraz za ofiarę na kwiaty: Monice Żabińskiej, Sylwii Hain, Zofii Marek, Teresie Nowak, Dorocie Buczek, Katarzynie Komosińskiej, Joannie Burak, Halinie Ignaszak, Alinie Duczmal, Marii Nojman, Marii Baranowskiej i Joannie Strączek. W piątek o godz.15.30 prosimy: Barbarę Gargała, Katarzynę Sulej, Elżbietę Fras, Józefa Czaprackiego, Jolantę Sulej, Franciszkę Lichnerowicz, Danutę Kmiecik.

6.Tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

  • ks. Proboszcz