Home > Ogłoszenia

                               

23 Niedziela Zwykła – 8.09.2019 r.

 1. Msze św. w tym tygodniu o godz.7.00 będą sprawowane: środa, piątek i sobota; codziennie od poniedziałku do soboty o godz.18.00; w Niedzielę wg planu;
 1. Kalendarz liturgiczny:

  – piątek: św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła – wspomnienie;

  – sobota: Podwyższenia Krzyża Świętego – święto.

 1. W imieniu organizatorów „Polska pod Krzyżem” zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Włocławka w dniu 13 września br. o godz.24.00. Wyjazd ze Zgorzelca. Koszt wyjazdu ok. 150 zł. Szczegółowe informacje pod nr tel. 533 479 847.
 1. Wszystkich chętnych Parafian zapraszam w sobotę do kościoła „kolejowego” o godz.17.00 na nabożeństwo „ Droga Krzyżowa” w intencji obrony Krzyża św.
 1. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie w piątek – 13 września o godz.17.00 w kościele parafialnym.
 1. W przyszłą sobotę i Niedzielę ( 14 i 15 września br.) Msze św. o godz.18.00 będą sprawowane w kościele „kolejowym”( w parku „Święto grzybów”).
 1. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami dzieci przed I Komunią św. Proszę o przyniesienie książeczki ( notesu ) uczestniczenia we Mszy św. z ubiegłego roku.
 1. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na potrzeby inwestycyjne w naszej Parafii ( rozpoczęto montaż futryny na wewnętrzne nowe drzwi w kościele parafialnym, zakupiono drewno czereśniowe na nowe drzwi – koszt. ponad 2 tys. zł ).
 1. Zapraszam chętnych Parafian do udziału w pielgrzymce autokarowej Koła Żywego Różańca do Krzeszowa w dniu 5 października br. ( sobota ). Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy i potwierdzenie udziału po Mszach św. w zakrystii.
 1. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszych 2 kościołów oraz za ofiarę na kwiaty: Alicji Curyło, Małgorzacie Plizga, Krystynie Morasiewicz, Zofii Piffer, Ewie Sulikowskiej, Bożenie Kozyra, Barbarze Szumińskiej, Agnieszce Matkowskiej, Zofii Kuc, Danucie Szybowicz, Alfredzie Majdziak. Kościół „kolejowy”prosimy o przygotowanie w piątek o godz.15.00: Teresę Więckowską, Małgorzatę Perską, Natalię Dulęba, Zofię Łuczyńską, Zofię Żmijską. Kościół parafialny prosimy o przygotowanie w sobotę o godz.10.00: Irenę Fink, Janinę Stefańską, Krystynę Lech, Stefanię Zasowską, Elżbietę Cycyk, Mariannę Serafin.
 1. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego od poniedziałku do wtorku od godz.9.00 – 19.00 obok kościoła „kolejowego” przy budynku gospodarczym i wc.
 1. Tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”; dla młodszych „Mały Gość”.