Home > Ogłoszenia

27 Niedziela Zwykła – 8.10.2017 r. XVII DZIEŃ PAPIESKI

Msze św. w tym tygodniu o godz.7.00 będą sprawowane w czwartek, piątek i w sobotę; codziennie od poniedziałku o godz.18.00; nabożeństwo różańcowe o godz.17.00 ( w piątek – procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej ); w Niedzielę wg planu.

Kalendarz liturgiczny:
– poniedziałek: bł. Wincentego Kadłubka, biskupa – wspomnienie,
– piątek: bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

W piątek i w sobotę od godz.9.00 – odwiedziny chorych.

Spotkanie wszystkich kandydatów do sakramentu Bierzmowania w środę o godz.18.30 – w kościele „kolejowym”.

Zapraszam wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na Mszę św. w czwartek o godz.18.00.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na trwające prace remontowe w kościele parafialnym ( pomalowano dwukrotnie ściany wewnętrzne, w tym tygodniu będą prowadzone prace naprawcze ściany na chórze kościoła, a następnie prace naprawcze podestu pod ławkami). Dziękuję także za ofiary od osób ( rodzin ) wpłacane w Banku Spółdzielczym oraz w zakrystii: Zofii Gabriel, Stanisławie i Antoniemu Mezglewskim, Damianie Sumlińskiej, Aleksandrowi Buraczewskiemu, Bożenie i Wiktorowi Zator, Jadwidze Bytys, Tresie Michalik, Annie i Eugeniuszowi Gołębskim.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kościoła kolejowego oraz za ofiarę na kwiaty: Iwonie Maciuk, Bożenie Kleszcz, Kazimierze Staweckiej, Aleksandrze Wojdyło, Elżbiecie Łańcuta, Stefani Klim. W piątek o godz.15.30 prosimy: Jakuba Biardzkiego, Stefanię Wrzesińską, Zofię Żmuda, Elżbietę Osińską, Ewelinę Żelazna, Małgorzatę Jeziółkowską.

Polecam tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

Dzisiaj w całej Polsce odbywa się dobrowolna zbiórka ofiar na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Zachęcam chętnych do przyłączenia się do tego pięknego i pożytecznego papieskiego dzieła.

  • ks. Proboszcz