Home > Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela w ciągu roku – 27 września 2020 roku

 1. W ciągu tygodnia Msze święte codziennie o godz. 7.00 i 18.00. Pół godziny przed każdą Mszą św. okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i w piątek po wieczornej Mszy św.
 2. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek, 28 września – wspomnienie św. Wacława;
  we wtorek, 29 września – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę,
  30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek,
  1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
  w piątek, 2 października – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
 3. We wtorek i w piątek o godz. 16.00 w kościele „kolejowym” odbędą się spotkania dla dzieci
  przygotowujących się do I spowiedzi i do uroczystości I Komunii świętej.
 4. W środę, 30 września – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00
  a bezpośrednio po niej Msza św.
  Przygotowane teksty próśb i podziękowań do Matki Najświętszej można składać w ciągu całego tygodnia do skrzynki przy wejściu do kościoła parafialnego.
  Po wieczornej Mszy św. w kościele parafialnym spotkanie dla osób, które w sobotę wyjeżdżają na pielgrzymkę Wspólnot Żywego Różańca do Krzeszowa.
 5. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik, w czasie którego podejmujemy wspólną modlitwę różańcową. Nabożeństwa z rozważaniami tajemnic różańcowych będziemy rozpoczynać o godz. 17.15 przed wystawionym Najśw. Sakramentem. Po nich o godz. 18.00 Msza św. Serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się w tę piękną modlitwę. Dla dzieci przygotowane są plansze, na których znajdują się miejsca na naklejki otrzymywane za uczestnictwo w modlitwie różańcowej. Na pierwsze nabożeństwo różańcowe zapraszamy
  w czwartek do kościoła kolejowego na godz. 17.15. W piątek i w sobotę różaniec w kościele parafialnym.
 6. 2 października – I piątek miesiąca. Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy modlić się po Mszy św. o godz. 7.00 oraz podczas wieczornego nabożeństwa różańcowego
  o 17.15. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 6.30 oraz w czasie adoracji Najśw. Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

Również w piątek, 2 października o godz. 19.30 w kościele parafialnym spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na nie młodzież
ze szkół ponadpodstawowych.

 1. 3 października – I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny o godz. 8.00. Po Eucharystii adoracja Najśw. Sakramentu, piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi i wspólny różaniec wynagradzający. Natomiast o godz. 10.00 w kościele parafialnym rozpocznie się I spowiedź dzieci, które w niedzielę przyjmą I Komunię świętą oraz ich rodzin.
 2. W przyszłą niedzielę, 4 października o godz. 11.30 w kościele „kolejowym” będziemy przeżywać radosną uroczystość I Komunii świętej. Z tego względu wyjątkowo Msza św.
  z godz. 12.00 zostanie przesunięta na godz. 11.30.

Przyszła niedziela jest także I niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele „kolejowym” (bez adoracji Najśw. Sakramentu).

Plan adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym:

– na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00,

– od godz. 17.15 do 18.00 adoracja wraz z nabożeństwem różańcowym i zmianą tajemnic róży męskiej.

 1. Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Aniela Sznajdrowicz, Jolanta Popławska, Zofia Plesińska, Małgorzata Pająk, Halina Kleszczyńska, Wanda Dziamska, Bożena Zator, Maria Szymal, Iwona Żerkowska, Alina Wajda, Anna Janaszak, Halina Janaszak, Agata Kawka, Danuta Lewicka.
 2. W związku z uroczystością I Komunii św. w tym tygodniu prosimy o przygotowanie jedynie kościoła parafialnego w piątek, 2 października o godz. 16.00.

Prosimy, aby uczyniły to osoby: Bożena Wajda, Agnieszka Brauza, Mirosława Biernacka, Jadwiga Bukowska, Janina Waszak, Anna Swereda, Alicja Pinda.

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.
 2. Wszystkim parafianom życzymy pokoju serca i radości w nowym tygodniu oraz umocnienia obfitością Bożych darów.