Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 22 MAJA 2022 ROKU

1.Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Po nim Msza św.

2.Od poniedziałku do środy (23-25 maja) będą trwały Kwartalne dni modlitw o urodzaje. W tych dniach na zakończenie Mszy św. będziemy modlić się o dobre owoce zasiewów i o uświęcenie pracy ludzkiej.

3.Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Węglińcu informuje, że dotarła już pomoc żywnościowa za pośrednictwem Caritas diecezji legnickiej. Dotyczy ona uchodźców z Ukrainy oraz mieszkańców naszej gminy. Żywność będzie wydawana we wtorek, 24 maja w godz. 9.00 – 13.00 w salce obok kościoła parafialnego w Węglińcu. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej za przywiezienie darów oraz wszystkim, którzy przybyli, aby je rozładować i segregować. Zasady otrzymania pomocy żywnościowej są określone na stronie internetowej MGOPS w Węglińcu. Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają pracownicy MGOPS w Węglińcu.

4.Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się we wtorek, 24 maja o godz. 16.00 w kościele „kolejowym”.

5Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po litanii loretańskiej a po nowennie Msza św.

6.Kolejne spotkanie biblijne w czwartek, 26 maja o godz. 19.30 w salce parafialnej. W tym dniu pamiętajmy szczególnie o wszystkich mamach. W Dniu Matki wyrażajmy im naszą wdzięczność poprzez składane życzenia oraz modlitwę. Prośmy o dar nieba dla tych mam, które już odeszły z tego świata.

7.Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy w najbliższy piątek, 27 maja. Przez 9 kolejnych dni będziemy prosić o obfitość darów Ducha Świętego. Modlitwa nowenny codziennie na zakończenie Mszy św. porannej i na zakończenie nabożeństwa majowego.

8.Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie sięw piątek, 27 maja o godz. 16.30 w salce parafialnej.

9.Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
Były to następujące osoby: Stefania Zasowska, Irena Fink, Marianna Serafin, Halina Słabolepsza, Danuta Wrzeszcz, Maria Baranowska, Jan Czechowski, Krystyna Zasańska, Halina Janaszak.
* Ofiarę na kwiaty złożyli również: Alina Wajda, Teresa Węgier, Stanisława Łabinowicz,  Jarosław Janaszak, Iwona Żerkowska, Krystyna Kaśków.
* Dziękujemy panom, którzy skosili trawę i zadbali o wygląd terenu przy naszych kościołach.

10.Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę, 28 maja o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Zofia Buczkowska, Ewa Komarnicka, Krystyna Pelak, Alicja Szymonek, Maria Kisielewska, Iwona Naskręt.
Natomiast kościół „kolejowy”: Czesława Zdunek, Jadwiga Rosowiecka, Wiesława Jaworska, Kamila Cendrowska, Paweł Dalewski, Grażyna Gołębiowska.

11.Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

12.Wszystkim naszym Parafianom życzymy błogosławionego i pięknie przeżytego tygodnia.