Home > Ogłoszenia parafialne

Komunikaty duszpasterskie – 19.05.2024

1.      Trwamy w miesiącu maju złączonym w naszej tradycji z Nabożeństwami Majowymi. Każdego dnia prócz poniedziałku Nabożeństwa Majowe o godz. 17:30. Do modlitwy wszystkich z serca zapraszamy!

2.       Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego to dzień pierwszej Komunii świętej dzieci, które przygotowały się wraz z rodzinami do tej radosnej chwili.

          Od wtorku 21.05. do piątku 24.05.2024 w kościele kolejowym dzieci przeżywać będą swój biały tydzień. Każdego dnia gromadzimy się w kościele kolejowym na Mszy św. o 18:00, aby przeżywać biały tydzień. Na zakończenie tego czasu rozwiążemy specjalny konkurs z nagrodami dla najmłodszych. Wszystkie dzieci do modlitwy zapraszamy.

3.      Z drugiej niedzieli miesiąca, niedzieli inwestycyjnej uzbieraliśmy 2582 zł. Wszystkim dobrodziejom którzy wspomagają rozpoczęty proces zaprojektowania koniecznych do przeprowadzenia prac w naszych świątyniach z serca dziękujemy i zapewniamy o codziennej modlitwie w ich intencjach.

4.      Zapraszamy do przygotowania naszych kościołów w sobotę 25.05.2024.

O przygotowanie kościoła parafialnego prosimy zamieszkałych przy ul. Karola Wojtyły rodziny Państwa: Małgorzaty Garbarczyk, Patryka Cieśli, Anny Popielewicz, Alicji Wyszyńskiej, Anny Słobodzian, Maryli Pańków, Marka Pańków, Marii Dąbrowskiej. Przygotowanie świątyni w sobotę około godz. 10:00.

O przygotowanie kościoła kolejowego prosimy zamieszkałych przy ul. Wojska Polskiego rodziny Państwa: Ireny Czajkowskiej, Justyny Jadwisiczak, Natalii Dulęba, Teresy Więckowskiej, Zofii Łuczyńskiej, Teresy Michalak, Marii Janickiej. Przygotowanie kościoła kolejowego także w sobotę około godz. 10:00.

Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do naszych świątyń: W kościele parafialnym rodzinom Państwa: Haliny Dąbrowskiej, Elżbiety Ferens, Marii, Kret, Barbary Hanasińskiej; a w kościele kolejowym Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnym.

5.      Niech dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego otwiera nas na działanie Ducha Świętego w naszym życiu, abyśmy stawali się świadkami Chrystusa Zmartwychwstałego we wszystkich sytuacjach życia.