Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

XIII NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU”, 26 CZERWCA 2022 ROKU

1.Dziękujemy za uczestnictwo w codziennych procesjach po uroczystości Bożego Ciała. Cieszyła nas obecność dzieci, które sypały kwiaty i dzwoniły dzwonkami. Dziękujemy także za wspólną modlitwę i udział w naszych parafialnych uroczystościach odpustowych. Wyrazy wdzięczności składamy panom, którzy przygotowali teren wokół kościoła parafialnego, skosili trawę i zamontowali flagi. Dziękujemy p. Adamowi Komarnickiemu za odnowienie figury Jezusa.

2.Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu do czwartku włącznie będą o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza św.

3.Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po litanii do Serca Jezusowego.

4.W poniedziałek, 27 czerwca przybędzie nowy Proboszcz węglinieckiej Parafii, ks. Janusz Kozyra. Prosił on, aby ogłosić porządek Mszy św. w tym tygodniu: od poniedziałku do środy Msze św. bez zmian, czyli o 7.00 i 18.00. W czwartek i piątek nie będzie Mszy św. porannej. W sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00.

5.W pierwszy piątek miesiąca, 1 lipca, okazja do skorzystania z sakramentu pokuty będzie od godz. 17.00. Nie będzie odwiedzin chorych. Wizyta u chorych zostaje przeniesiona na pierwszy piątek miesiąca sierpnia. O szczegółach powie jeszcze nowy ksiądz Proboszcz.

6.Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Węglińcu serdecznie zaprasza osoby dorosłe i seniorów w dniu 1 lipca br. (piątek) o godz.10.00 do Węglinieckiego Centrum Kultury, Plac Wolności 1, na spotkanie dotyczące przedstawienia propozycji zajęć i warsztatów dla seniorów i osób dorosłych, które będą się odbywać od lipca w WCK.

7.W przyszłą niedzielę, 3 lipca br., Msza św. o godz. 12.00 będzie połączona z obrzędem wprowadzenia nowego Proboszcza. Z tego względu, wyjątkowo w tę jedną niedzielę, nie będzie ona sprawowana w kościele „kolejowym”, lecz w kościele parafialnym. Nowy ksiądz Proboszcz zaprasza serdecznie do udziału w tej Eucharystii i poleca się pamięci modlitewnej wszystkich Parafian. Obrzędu wprowadzenia Proboszcza dokona ks. prałat Robert Kristman, wikariusz generalny diecezji legnickiej.
* Porządek Mszy świętych w niedzielę, 3 lipca br.:
Kościół parafialny: godz. 8.00; 12.00; 18.00; Kościół „kolejowy”: godz. 10.00.
* Zmiana tajemnic różańcowych dla Żywego Różańca zostaje przeniesiona na niedzielę, 10 lipca.

8.Bardzo dziękujemy Parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
* Były to następujące osoby: Krystyna Garbarczyk, Julia Morasiewicz, Małgorzata Olszowy, Elżbieta Chłopecka, Maria Czechowska, Olgierd Zieliński, Beata Nagrodzka.
* Ofiarę na kwiaty złożyła również Stanisława Chroma.

9.Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę, 2 lipca o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Monika Wiśniewska, Grażyna Furmańska, Gabriela Naskręt, Halina Sudnik, Jolanta Frelich, Irena Majdziak, Sabina Burda, Katarzyna Osak.
Natomiast kościół „kolejowy”: Wanda Ludowska, Barbara Zapolnik, Zofia Ryś, Krystyna Krajewska, Krystyna Gwoździk, Jadwiga Krzanowska, Halina Wasilewska.

10.Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.

11.My kapłani żegnamy się dzisiaj z naszymi węglinieckimi Parafianami. Z serca dziękujemy za dwa lata wspólnej drogi wiary i Waszą dobroć. Polecamy się Waszej pamięci w modlitwie i prosimy o życzliwe i pełne otwartości przyjęcie ks. Janusza, nowego Proboszcza. Życzymy Wam, Drodzy obfitości Bożych łask w codzienności. Szczęść Boże!