Z życia parafii

100. rocznica „Cudu nad Wisłą” – zaproszenie na adorację

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w kościele parafialnym, w najbliższy piątek, 14 sierpnia od godz.20.00 do godz.24.00. Będzie ona odpowiedzią na apel polskich biskupów o dziękczynne czuwanie i modlitwę za Ojczyznę w przeddzień 100 rocznicy „Cudu nad Wisłą”. U nas w kościele w Węglińcu adoracja będzie prowadzona w godz.20.00-21.00 a następnie do północy adoracja w ciszy.

W dniu 15 sierpnia br. przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą. Z tej okazji Biskup Romuald Kamiński, Biskup Warszawsko-Praski z poparciem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski proponuje podjęcie inicjatywy przeprowadzenia nocnego czuwania przed Najświętszym Sakramentem przed tegoroczną Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we wszystkich polskich parafiach na wzór tej, która była odprawiana w Stolicy w sierpniu 1920 r. w nocy z 14 n a 15 sierpnia.

Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski zachęca wszystkich Przewielebnych Księży Proboszczów do zorganizowania wspólnotowej modlitwy i czuwania przed Najświętszym Sakramentem w poczuciu odpowiedzialności za utrwalenie dziedzictwa wojny polsko-bolszewickiej z sierpnia 1920 r. oraz za przekazanie przyszłym pokoleniom pamięci o „Cudzie nad Wisłą”.