Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 13 grudnia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne


III NIEDZIELA ADWENTU, 13 GRUDNIA 2020 ROKU

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu, która jest nazywana Niedzielą „Gaudete”, czyli: „Radujcie się!” „Radujcie się zawsze w Panu!” – te słowa pochodzą z listu św. Pawła do Filipian i są wezwaniem do radości z powodu zbliżającego się coraz bardziej świętowania pamiątki przyjścia Zbawiciela na ziemię. Radość chrześcijańska jest znakiem serca gotowego przyjąć Boga, znakiem serca człowieka żyjącego w łasce i pełnego zaufania Bogu. Wyrażamy to podczas Mszy św. roratnich, na które zapraszamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.

2. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża. W czwartek, 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu, która potrwa do 24 grudnia. Te dni przeznaczone są na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

3.We wtorek, 15 grudnia ostatni dzień ogólnopolskiej nowenny do św. Andrzeja Boboli. Modlimy się w niej o jedność w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach, polecamy osoby dotknięte pandemią i prosimy o szybkie jej ustanie na całym świecie.

4. W środę, 16 grudnia o godz. 17.00, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po niej Msza św. roratnia.

5.Od piątku (18.12) do niedzieli (20.12) będziemy przeżywać PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE. W piątek i w sobotę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi:
– godz. 8.00 w kościele parafialnym
– godz. 9.00 w kościele „kolejowym”
– godz. 17.00 w kościele parafialnym – roraty z udziałem dzieci
– godz. 18.30 w kościele parafialnym (transmitowana online na parafialnym facebooku)
Ponadto, w piątek po Mszy św. o godz. 18.30 adoracja Najśw. Sakramentu i o godz. 20.00 nauka rekolekcyjna dla małżeństwW niedzielę (20.12) nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w świętym czasie rekolekcji.

6.W dalszym ciągu trwa zbiórka żywności dla osób potrzebujących organizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Węglińcu oraz naszą radę parafialną. Dziękujemy za ofiarowane do tej pory dary i prosimy nadal o składanie ich do kartonów przygotowanych w sklepach: „Lewiatan”, „Chata Polska” oraz „Samopomoc Chłopska”. Dzisiaj również strażacy przeprowadzają zbiórkę produktów żywnościowych (śniadaniowych) dla dzieci z Domu Dziecka w Legnicy. Można je składać w samochodzie strażackim na parkingu przed kościołem parafialnym od godz. 9.00 do południa a także do kartonu w kościele „kolejowym” przed i po Mszach świętych o godz. 10.00 i 12.00.

7.Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
Były to następujące osoby: Jagoda Kołodziejczak, Krystyna Cyrkot, Karolina Gakos, Halina Tronina, Stefania Wałęga, Małgorzata Nieradka. Ofiary na kwiaty złożyły: Wiesława Jaworska, Zofia Kopania, Helena Bogacz.

8.Kierujemy serdeczną prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Iwona Wiczorek, Jolanta Burzyńska Adamek, Elżbieta Chodkiewicz, Katarzyna Sucharnik, Teresa Kozłowska, Bożena Bożko, Franciszek Pełka.
Natomiast kościół „kolejowy”: Wanda Nowak, Czesława Barbaszyńska, Genowefa Michaluk, Czesława Fink, Maria Kaletka, Krystyna Burczyńska.

9.Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj, w II niedzielę miesiąca, na tzw. tacę inwestycyjną. Dziękujemy też za wsparcie Kościoła na Wschodzie w ubiegłą niedzielę poprzez modlitwę i dar serca.

10. W związku z pandemią ograniczona została produkcja świątecznych świec Caritas. Jednak udało się zamówić świece dla naszej parafii. Będą one rozprowadzane w przyszłą niedzielę.

11.Zbliżają się Święta Narodzenia Pańskiego. Tuż po nich do tej pory był czas na tzw. kolędę, czyli duszpasterskie odwiedziny rodzin. W tym roku z powodu pandemii zostaje odwołana wizyta w domach naszych parafian. Zaproponujemy inną formę spotkań połączonych z modlitwą, kolędowaniem i błogosławieństwem rodzin. Będą się one odbywały w kościele a połączone będą z Mszą św. w intencji rodzin naszej parafii. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie.

12. W Niedzielę Świętej Rodziny, 27 grudnia br. podczas Mszy św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym pragniemy świętować jubileusze małżeńskie naszych parafian. Zachęcamy do zgłaszania małżeństw, które w tym roku obchodzą jubileusze. Będziemy wraz z nimi dziękować za dar sakramentu małżeństwa i modlić się o Boże błogosławieństwo dla nich oraz ich rodzin.

13. Do nabycia są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz grudniowy numer miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci. Są też kalendarze przygotowane przez legnickie Wyższe Seminarium Duchowne, z których dochód przeznaczony jest na potrzeby wspólnoty seminaryjnej. W zakrystii są do odebrania opłatki na stół wigilijny oraz kalendarze parafialne na rok 2021.

14. Życzymy wszystkim Parafianom błogosławionego i spokojnego tygodnia.