Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 20 grudnia 2020r.

Ogłoszenia parafialne


IV NIEDZIELA ADWENTU, 20 GRUDNIA 2020 ROKU

1. Dzisiaj, w IV Niedzielę Adwentu kończymy rekolekcje parafialne. Serdecznie dziękujemy ks. Krzysztofowi Wiśniewskiemu, ojcu duchownemu WSD w Legnicy, który głosił nam w tych dniach słowo Boże i wprowadzał nas w Boży zamysł miłości wobec każdego człowieka. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach i życzymy, aby ich owoce były widoczne w codziennym życiu.

2. Msze św. roratnie o godz. 17.00 od poniedziałku do środy. Prosimy, aby dzieci przyniosły  ze sobą plansze z naklejkami w środę, w ostatnim dniu rorat. Wtedy podsumujemy naszą wspólną drogę adwentową i nagrodzimy dzieci, które wytrwale czuwały i oczekiwały na Pana Jezusa.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 23 grudnia o godz. 17.00. Zachęcamy do polecania Maryi różnych naszych intencji: podziękowań i próśb.

4. Kierujemy słowa wdzięczności do wszystkich, którzy włączyli się w zbiórkę żywności dla osób potrzebujących organizowaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Węglińcu oraz naszą radę parafialną. Dziękujemy też osobom, które hojnie obdarowały dzieci z Domu Dziecka w Legnicy ofiarując produkty spożywcze podczas zbiórki przeprowadzonej przez naszych strażaków.

5. Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Jolanta Burzyńska-Adamek, Elżbieta Chodkiewicz, Katarzyna Sucharnik, Teresa Kozłowska, Barbara Kaleta, Justyna Burzyńska-Ciaciek, Genowefa Michaluk, Czesława Fink, Maria Kaletka, Krystyna i Henryk Burczyńscy, Weronika Żulewicz. Ofiary na kwiaty złożyły: Iwona Wiczorek, Wanda Nowak.

6. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tzw. tacę inwestycyjną.

7.Już w tym tygodniu rozpoczniemy radosny czas Świąt Narodzenia Pańskiego. Najpierw czekają nas prace związane z przygotowaniem domów i kościołów. We wtorek przed południem, od godz. 10.00 zapraszamy szczególnie mężczyzn do umocowania choinek w kościele parafialnym i w kościele „kolejowym”. Prosimy też Was, drodzy parafianie, o zaangażowanie się w dekorowanie naszych kościołów, przygotowanie szopki i ozdób świątecznych we wtorek po wieczornej Mszy św., czyli od godz. 18.30. Nie zaniedbajmy duchowej strony przeżywania Świąt i skorzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św.

8. W czwartek wieczorem, 24 grudnia zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, aby przeżyć chwile jedności i rodzinnej wspólnoty w naszych domach. Zachęcamy do podtrzymania polskiej tradycji zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Spotkanie przy stole rozpocznijmy modlitwą i odczytaniem Ewangelii wg św. Łukasza mówiącej o Narodzeniu Jezusa oraz dzieleniem się opłatkiem i dobrym słowem życzeń. W nocy w naszych kościołach zabrzmi radosny hymn Chwała na wysokości Bogu i śpiew kolęd.

Zapraszamy serdecznie na Msze święte „Pasterskie”. Będą one uroczyście sprawowane o godz. 22.00 w kościele parafialnym i w kościele „kolejowym” a także o godz. 24.00 w kościele parafialnym i w kościele „kolejowym”.

W dniu Narodzenia Pańskiego, w piątek 25 grudnia Msze święte:

– godz. 8.00 w kościele parafialnym,

– godz. 10.00 w kościele parafialnym i w kościele „kolejowym”,

– godz. 12.00 w kościele parafialnym i w kościele „kolejowym”.

* Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.  

W drugim dniu Świąt Narodzenia Pańskiego, w sobotę 26 grudnia, w święto  św. Szczepana oraz w Niedzielę Świętej Rodziny, 27 grudnia – Msze święte tak jak w każdą niedzielę w czasie pandemii, a więc oprócz Mszy świętych o godz. 8.00 i 17.00 w kościele parafialnym, Msze święte o godz. 10.00 i 12.00 zarówno w kościele parafialnym, jak i w kościele „kolejowym”.

9. Ponawiamy prośbę o zgłaszanie małżeństw, które w tym roku obchodzą jubileusze zawarcia sakramentu małżeństwa. W Niedzielę Świętej Rodziny, 27 grudnia podczas Mszy św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym będziemy wraz z nimi dziękować za dar sakramentu małżeństwa i modlić się o Boże błogosławieństwo dla nich oraz ich rodzin.

10. W pierwszym i drugim dniu Świąt Narodzenia Pańskiego będzie możliwość oddania głosów w konkursie na najpiękniejszą bombkę wykonaną przez dzieci z naszej parafii. Głosowanie przeprowadzimy po Mszach świętych. Wspomniane bombki będą ozdabiały choinkę przy szopce w kościele parafialnym. Wynik konkursu ogłosimy w Niedzielę Świętej Rodziny, 27 grudnia po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele parafialnym. Wtedy też wręczymy dzieciom nagrody.

11. Do nabycia są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Są też kalendarze przygotowane przez legnickie Wyższe Seminarium Duchowne, z których dochód przeznaczony jest na potrzeby wspólnoty seminaryjnej. W zakrystii są do odebrania opłatki na stół wigilijny oraz kalendarze parafialne na rok 2021.

12. Wszystkim Parafianom życzymy wielu sił w przygotowaniach do Świąt Narodzenia Pańskiego oraz Bożych darów miłości i pokoju w przeżywaniu pamiątki przyjścia Syna Bożego na świat.