Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 3 stycznia 2021 r.

Ogłoszenia parafialne


II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM, 3 STYCZNIA 2021 ROKU

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św. o godz. 8.00. Następnie po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym i w kościele „kolejowym” oraz od 16.30 w kościele parafialnym. Zmiana tajemnic we wspólnotach Żywego Różańca: dla róż żeńskich po Mszy św. o godz. 10.00 w kościele „kolejowym”, dla róży dziecięcej po Mszy św. o godz. 12.00 w kościele „kolejowym” a dla róży męskiej podczas adoracji w kościele parafialnym o godz. 16.30.

2. W środę, 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego znana w naszej polskiej tradycji pod nazwą Święta Trzech Króli. Ukazuje ona Zbawiciela, do którego przybywają Mędrcy ze Wschodu, aby oddać Mu pokłon. Chrystus jest Panem wszystkich narodów, objawia się każdemu człowiekowi bez wyjątku. Podczas Mszy świętych pobłogosławione zostaną kreda i kadzidło, które będzie można zabrać ze sobą do domu.
* 6 stycznia przeżywamy w Polsce jako dzień modlitwy i pomocy misjom. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Eucharystia objawieniem miłości”. Ofiary złożone tego dnia na tacę przeznaczone będą na Krajowy Fundusz Misyjny, który opiekuje się polskimi misjonarzami i misjonarkami posługującymi na całym świecie. W związku z tą uroczystością w tym tygodniu nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.Najbliższy czwartek jest I czwartkiem miesiąca. W tym dniu modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego i misyjne. Pamiętamy też z wdzięcznością o kapłanach i osobach konsekrowanych pochodzących z naszej parafii.

4. Zapowiadane wcześniej modlitewno-kolędowe spotkania rozpoczniemy w czwartek, 7 stycznia. W wyznaczone dni będziemy gromadzić się na Mszy św. wieczornej, aby modlić się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w Nowym Roku dla mieszkańców poszczególnych części parafii, powierzając Bogu wszystkie ich radości i troski. Na zakończenie Mszy św. przekażemy wszystkim foldery, w których znajdują się obrzędy modlitw w intencji rodziny oraz błogosławieństwo mieszkania i pamiątkowe obrazki kolędowe. Bardzo prosimy, aby na te spotkania przynieść swoją wodę, którą pobłogosławimy i będzie można ją zabrać ze sobą do domu.
* Na pierwszą taką Mszę św. „kolędową” zapraszamy rodziny zamieszkujące przy ul. Piłsudskiego od nr 1 do nr 16B w czwartek, 7 stycznia, do kościoła „kolejowego” na godz. 17.00.
Drugą część, czyli rodziny mieszkające przy ul. Piłsudskiego od numeru 18 do 30 zapraszamy w piątek na godz. 17.00 do kościoła parafialnego.
* Kolejne spotkania od poniedziałku, 11 stycznia. Plan wieczornych kolędowych spotkań obejmujący całą parafię znajduje się w gablotach przy naszych kościołach oraz jest dostępny na stronie internetowej parafii.

5. Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty.
Były to następujące osoby: Paulina Furmańska, Agnieszka i Wiktor Łaniucha, Krystyna Morasiewicz, Ewa Sulikowska, Zofia Piffer, Katarzyna Razmus, Zofia Gabryiel, Jarosław Olszowy, Sylwia Markowska, Halina Wilas.

6. Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00. Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Irena Fink, Krystyna Lech, Stefania Zasowska, Marianna Serafin, Halina Słabolepsza, Danuta Wrzeszcz, Krystyna Zasańska. Natomiast kościół „kolejowy”: Stefania Saletnik, Małgorzata Ancygier, Anna Krawczyk, Zofia Wycisk, Adam Krupcała, Krystyna Macura.

7.Za tydzień, 10 stycznia, w II niedzielę miesiąca, zgodnie ze zwyczajem ofiary zebrane na tacę przeznaczone zostaną na cele remontowo-budowlane naszej parafii.

8.Do nabycia są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Są też jeszcze kalendarze legnickiego Wyższego Seminarium Duchownego oraz kalendarze naszej parafii na rok 2021.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły następujące osoby: Janina Joniec, Alina Duczmal, Eugenia Kurłowicz, Danuta Macewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

10. U progu Nowego Roku Pańskiego 2021 życzymy naszym Drogim Parafianom obfitości Bożych darów, pokoju, zdrowia i radości oraz umocnienia w wierze.