NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 10 STYCZNIA 2021 ROKU

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Po nim następuje liturgiczny okres „w ciągu roku”. Po chrzcie w rzece Jordan, Chrystus rozpoczyna działalność publiczną. Naucza o królestwie Bożym i potwierdza swoją naukę cudami i znakami, które są opisane w Ewangelii. Święto Chrztu Pańskiego jest dla nas okazją do wdzięczności za przyjęty przez nas Sakrament Chrztu Świętego, za szafarza tego sakramentu oraz za naszych rodziców i chrzestnych a także za wszystkich świadków wiary, jakich spotykamy na naszej drodze życia.

2.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 13 stycznia o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej Msza św. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Najświętszej oraz składania ich do przygotowanej skrzynki na intencje modlitewne w kościele parafialnym.

3. Modlitwa ku czci Miłosierdzia Bożego w trzeci piątek miesiąca, czyli 15 stycznia. Tego dnia nabożeństwo połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30 w kościele parafialnym. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań Miłosiernemu Panu. Teksty modlitw można składać do skrzynki przy wejściu do kościoła parafialnego.
* Również w piątek, 15 stycznia zapraszamy na uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Nasz „wieczór z Jezusem” rozpoczniemy o godz. 19.30 w kościele parafialnym.

4. Plan spotkań modlitewno-kolędowych w tym tygodniu przedstawia się następująco:
Poniedziałek, 11 stycznia – ul. Mickiewicza, ul. Zła Droga
Wtorek, 12 stycznia – ul. Sikorskiego (numery parzyste)
Środa, 13 stycznia – ul. Sikorskiego (numery nieparzyste)
Czwartek, 14 stycznia – ul. Kolejowa
Piątek, 15 stycznia – ul. Kochanowskiego, ul. Kręta
* Każdego dnia spotykamy się na Mszy św. wieczornej o godz. 17.00: w czwartek w kościele kolejowym, w pozostałe dni w kościele parafialnym. Modlimy się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w Nowym Roku dla mieszkańców poszczególnych części naszej parafii. Bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą wody do poświęcenia.
* Plan wieczornych kolędowych spotkań obejmujący całą parafię znajduje się w gablotach przy naszych kościołach oraz jest dostępny na parafialnej stronie internetowej.

5.Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Irena Fink, Krystyna Lech, Stefania Zasowska, Marianna Serafin, Halina Słabolepsza, Danuta Wrzeszcz, Krystyna Zasańska, Stefania Saletnik, Anna Krawczyk, Zofia Wycisk, Adam Krupcała, Krystyna Macura. Ofiary na kwiaty złożyły: Janina Stefańska, Małgorzata Ancygier, Anna Rokosz.

6.Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Katarzyna Purczyńska, Zofia Buczkowska, Ewa Komarnicka, Maria Kisielewska, Alicja Szymonek, Iwona Naskręt, Krystyna Pelak.
Natomiast kościół „kolejowy”: Wioleta Wąsik, Krystyna Pawluk, Janina Grześków, Izabela Woźniak, Dorota Wachecka, Bernadeta Robocień.

7.Dziękujemy za ofiary składane w II niedzielę miesiąca, na tzw. tacę inwestycyjną. Dziękujemy też za ofiary złożone podczas Mszy św. Pasterskiej na Fundusz Obrony Życia oraz za materialną pomoc misjonarzom i misjonarkom udzieloną w ubiegłą środę, w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

8.Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów zamieszczonych w prasie katolickiej. Do nabycia są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

9.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły następujące osoby: Stanisław Wrzeszcz, Zbigniew Lembas. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

10. W nowym tygodniu życzymy Wam, Drodzy Parafianie i tym, którzy odwiedzają naszą parafię owocnego wykorzystania czasu, który jest darem Boga oraz obfitości Bożych łask i sił w codzienności.