Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne


NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 10 STYCZNIA 2021 ROKU

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Po nim następuje liturgiczny okres „w ciągu roku”. Po chrzcie w rzece Jordan, Chrystus rozpoczyna działalność publiczną. Naucza o królestwie Bożym i potwierdza swoją naukę cudami i znakami, które są opisane w Ewangelii. Święto Chrztu Pańskiego jest dla nas okazją do wdzięczności za przyjęty przez nas Sakrament Chrztu Świętego, za szafarza tego sakramentu oraz za naszych rodziców i chrzestnych a także za wszystkich świadków wiary, jakich spotykamy na naszej drodze życia.

2.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 13 stycznia o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej Msza św. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań do Matki Najświętszej oraz składania ich do przygotowanej skrzynki na intencje modlitewne w kościele parafialnym.

3. Modlitwa ku czci Miłosierdzia Bożego w trzeci piątek miesiąca, czyli 15 stycznia. Tego dnia nabożeństwo połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30 w kościele parafialnym. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań Miłosiernemu Panu. Teksty modlitw można składać do skrzynki przy wejściu do kościoła parafialnego.
* Również w piątek, 15 stycznia zapraszamy na uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Nasz „wieczór z Jezusem” rozpoczniemy o godz. 19.30 w kościele parafialnym.

4. Plan spotkań modlitewno-kolędowych w tym tygodniu przedstawia się następująco:
Poniedziałek, 11 stycznia – ul. Mickiewicza, ul. Zła Droga
Wtorek, 12 stycznia – ul. Sikorskiego (numery parzyste)
Środa, 13 stycznia – ul. Sikorskiego (numery nieparzyste)
Czwartek, 14 stycznia – ul. Kolejowa
Piątek, 15 stycznia – ul. Kochanowskiego, ul. Kręta
* Każdego dnia spotykamy się na Mszy św. wieczornej o godz. 17.00: w czwartek w kościele kolejowym, w pozostałe dni w kościele parafialnym. Modlimy się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w Nowym Roku dla mieszkańców poszczególnych części naszej parafii. Bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą wody do poświęcenia.
* Plan wieczornych kolędowych spotkań obejmujący całą parafię znajduje się w gablotach przy naszych kościołach oraz jest dostępny na parafialnej stronie internetowej.

5.Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Irena Fink, Krystyna Lech, Stefania Zasowska, Marianna Serafin, Halina Słabolepsza, Danuta Wrzeszcz, Krystyna Zasańska, Stefania Saletnik, Anna Krawczyk, Zofia Wycisk, Adam Krupcała, Krystyna Macura. Ofiary na kwiaty złożyły: Janina Stefańska, Małgorzata Ancygier, Anna Rokosz.

6.Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Katarzyna Purczyńska, Zofia Buczkowska, Ewa Komarnicka, Maria Kisielewska, Alicja Szymonek, Iwona Naskręt, Krystyna Pelak.
Natomiast kościół „kolejowy”: Wioleta Wąsik, Krystyna Pawluk, Janina Grześków, Izabela Woźniak, Dorota Wachecka, Bernadeta Robocień.

7.Dziękujemy za ofiary składane w II niedzielę miesiąca, na tzw. tacę inwestycyjną. Dziękujemy też za ofiary złożone podczas Mszy św. Pasterskiej na Fundusz Obrony Życia oraz za materialną pomoc misjonarzom i misjonarkom udzieloną w ubiegłą środę, w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

8.Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów zamieszczonych w prasie katolickiej. Do nabycia są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

9.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły następujące osoby: Stanisław Wrzeszcz, Zbigniew Lembas. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

10. W nowym tygodniu życzymy Wam, Drodzy Parafianie i tym, którzy odwiedzają naszą parafię owocnego wykorzystania czasu, który jest darem Boga oraz obfitości Bożych łask i sił w codzienności.