Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne


II NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU”, 17 STYCZNIA 2021 ROKU

1. Dzisiaj mamy możliwość włączenia się w pomoc osobom poszkodowanym w czasie trzęsienia ziemi w Chorwacji. Pamiętamy o nich w modlitwie i możemy wesprzeć ich naszymi ofiarami.

2. W dniach 18-25 stycznia będziemy obchodzić Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9). W tym czasie módlmy się za wszystkich naszych braci i siostry, którzy wyznają wiarę w Chrystusa i prośmy o prawdziwą jedność wśród chrześcijan.

3.Z kalendarza liturgicznego: we wtorek, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara; w czwartek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 20 stycznia o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej Msza św. Z odwagą i wiarą oddawajmy Matce Najświętszej nasze najważniejsze sprawy i troski zawierzając je modlitwie wspólnotowej podczas nowenny.

5.Plan spotkań modlitewno-kolędowych w tym tygodniu przedstawia się następująco:
Poniedziałek, 18 stycznia – ul. Wojska Polskiego
Wtorek, 19 stycznia – ul. Karola Wojtyły (numery parzyste)
Środa, 20 stycznia – ul. Karola Wojtyły (numery nieparzyste)
Czwartek, 21 stycznia – ul. Partyzantów, ul. Wolna
Piątek, 22 stycznia – ul. Daszyńskiego, ul. Kościuszki, ul Ogrodowa


* Każdego dnia spotykamy się na Mszy św. wieczornej o godz. 17.00: w czwartek w kościele kolejowym, w pozostałe dni w kościele parafialnym. Modlimy się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w Nowym Roku dla mieszkańców poszczególnych części naszej parafii. Bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą wody do poświęcenia.


* Plan wieczornych kolędowych spotkań obejmujący całą parafię znajduje się w gablotach przy naszych kościołach oraz jest dostępny na parafialnej stronie internetowej.

6.Bardzo dziękujemy parafianom, którzy przygotowali nasze kościoły i złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Zofia Buczkowska, Ewa Komarnicka, Maria Kisielewska, Alicja Szymonek, Iwona Naskręt. Ofiary na kwiaty złożyli: Katarzyna Purczyńska, Krystyna Pelak, Wiesława Trefler, Jan Czechowski, Krystyna Pawluk, Janina Grześków, Bernadeta Robocień.

7. Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Katarzyna Sroka, Halina Mazurek, Helena Rogacka, Maria Rejak, Aneta Pawyza, Anna Granda, Iwona Sroka.
Natomiast kościół „kolejowy”: Grażyna Markowska, Ewelina Gołyźniak, Beata Kowalska, Agnieszka Daćko, Marian Osowski, Stefania Kozłowska.

8. W przyszłą niedzielę, 24 stycznia 2021 roku, wraz z Kościołem powszechnym będziemy przeżywać już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. Niesie ona ze sobą zachętę do częstego sięgania po lekturę Pisma świętego oraz życia według Słowa, które kieruje do nas Bóg.

9. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tzw. tacę inwestycyjną.

10. Do nabycia są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

11. Naszym Drogim Parafianom i tym, którzy odwiedzają Węgliniec oraz dzieciom i nauczycielom wracającym do nauki w szkole życzymy zdrowego, błogosławionego i bogatego w piękne wydarzenia tygodnia.