Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne


III NIEDZIELA „W CIĄGU ROKU”, 24 STYCZNIA 2021 ROKU

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Bóg swoim Słowem stworzył świat, przemówił też posyłając swojego Syna, Jezusa Chrystusa, aby dać nam nowe życie. Przemawia ciągle do ludzi na kartach Pisma świętego. Czytając Biblię słuchamy Bożego Słowa, które jest zawsze aktualne i staje się światłem oświecającym drogi naszego życia.

2. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; we wtorek, 26 stycznia – wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa; w czwartek, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

3.Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, 27 stycznia o godz. 17.00. Bezpośrednio po niej Msza św. Zachęcamy do powierzania wspólnej modlitwie naszych ważnych indywidualnych intencji i codziennych spraw.

4. Plan spotkań modlitewno-kolędowych w tym tygodniu przedstawia się następująco:
Poniedziałek, 25 stycznia – ul. Krótka, ul. Skrajna
Wtorek, 26 stycznia – ul. Leśna, ul. Parkowa, ul. Wschodnia
Środa, 27 stycznia – ul. Sportowa

* W tych dniach podczas Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 prosimy o Boże błogosławieństwo i obfitość łask w Nowym Roku dla mieszkańców poszczególnych części naszej parafii. Bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą wody do poświęcenia.

5.Bardzo dziękujemy parafianom, którzy poświęcili swój czas oraz siły i przygotowali nasze kościoły a także złożyli ofiary na kwiaty. Były to następujące osoby: Robert Sroka, Grażyna Markowska, Ewelina Gołyźniak, Agnieszka Daćko, Izabela Woźniak. Ofiary na kwiaty złożyli: Katarzyna Sroka, Anna Granda, Paweł Sumliński, Marianna Dołęga, Zofia Wrzeszcz, Wioleta Wąsik.

6.Kierujemy prośbę o przygotowanie kościołów w przyszłą sobotę o godz. 10.00.
Prosimy, aby kościół parafialny przygotowały osoby: Maria Gołyźniak, Mieczysława Drankiewicz, Zofia Wysłobocka, Lidia Łabiszewska, Małgorzata Karyszyn, Krystyna Garbarczyk, Julia Morasiewicz.
Natomiast kościół „kolejowy”: Anna Studzińska, Andżelika Majko, Michał Klimasz, Katarzyna Papla, Małgorzata Bącler, Ewa Wachecka.

7.Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Dotyczy ono uczniów klas ósmych szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych. Kandydaci otrzymają program poszczególnych etapów przygotowania. Będzie on do odebrania w przyszłą niedzielę w zakrystii po Mszach świętych. Zgłoszenie się oznaczać będzie potwierdzenie chęci przyjęcia sakramentu bierzmowania.

8.Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki w ramach pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji.

9.W przyszłą niedzielę będzie można nabyć najnowszą płytę z muzyką znanego chrześcijańskiego zespołu Trzecia Godzina Dnia (TGD). Kupując płytę wspieramy działalność zespołu w niełatwym dla muzyków czasie pandemii.

10. Do nabycia są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

11. Wszystkim naszym Drogim Parafianom życzymy błogosławionego, spokojnego i dobrze przeżytego tygodnia.